کرج - عظیمیه

بلوار کاج،بین خیابان ندای جنوبی و نیک نژاد، ساختمان بامبینو، طبقه سوم واحد ۹

۰۲۶-۳۴۰۹۰۱۵۳

شماره تماس و مشاور

همه روزه ۸:۰۰ صبح الی ۹:۰۰ شب

ساعات کاری کلینیک و مشاوره

پروتز مو سر چیست؟

پروتز مو سر – موی زیبا نقش مهمی  را در زیبایی و ظاهر افراد ایفا می کند و رسیدگی به مو مانند پوست در زیبا به نظر رسیدن چهره نقشی اساسی دارد. ریزش مو ممکن است به دلایل مختلفی رخ دهد و زیبایی شما را تحت تاثیر قرار دهد. عواملی مانند عوامل وراثتی، کمبود ویتامین ها و یا بیماری های خاص ممکن است در ریزش مو نقش داشته باشند. امروزه متدهای مختلفی به وجود آمده اند که ریزش مو و طاسی را درمان می کنند و به زیبایی و ظاهر افراد کمک می کنند. روش هایی مانند کاشت مو، ترمیم مو و پروتز مو از انواع این روش ها می باشند. در این مقاله به معرفی پروتز مو و مزایا و معایبی که دارد می پردازیم.

معرفی پروتز مو

پروتز مو  hair prosthesis یکی از روش هایی است که برای افرادی که تمایل به کاشت ندارند انجام می شود. در این روش از یک صفحه از تورهایی که ضخامت آن ها بسیار کم و کمتر از 1 میلی متر می باشد استفاده می کنند و بر روی سر قرار می دهند. این صفحات دارای یک سری حفره های سوزنی شکل می باشند که اجازه می دهند تا آب و هوا با پوست سر در تماس باشد. موهای طبیعی و یا مصنوعی را به جای کاشت در پوست سر، در این پروتزهای نانویی قرار می دهند. پروتز یک روش غیر دائمی می باشد و به علت جنس بسیار نازک و ظریف پروتزها با موی طبیعی تفاوتی ندارد.

نحوه قرار دادن پروتز مو بر روی سر

پروتز را در مناطقی از سر که ریزش دارد یا خالی شده است قرار می دهند و برای چسباندن آن به سر از چسب های ویژه ای استفاده می کنند. ممکن است خیلی از افراد فکر کنند که روش پروتز مو با کلاه گیس یکی است. اما در واقع تفاوت بسیاری میان این دو وجود دارد. چسب های مخصوصی که در پروتز استفاده می شود بسیار مقاوم بوده و کاملا بر روی سر ثابت هستند و هیچ گونه جابه جایی ندارند. پروتز برای حمام یا رفتن به استخر مشکلی ایجاد نمی کند و با استفاده از آن به راحتی می توان به امور روزمره پرداخت. در کلاه گیس برای چسباندن آن به پوست سر از نوارهای لاستیکی یا استاپل استفاده می شود و امکان جا به جایی آن بسیار زیاد است. استفاده از کلاه گیس تنها برای چند ساعت دوام دارد اما از پروتز مو در بلند مدت می توان استفاده کرد.

مزایای پروتز مو

پروتز مزایای بسیاری دارد که باعث گستردگی استفاده از آن شده است. نخستین مزیتی که این روش دارد این است که کاملا طبیعی می باشد و به هیچ عنوان تصور این که مو مصنوعی است وجود ندارد. در پروتز میزان تراکم مو را خود فرد می تواند انتخاب کند و با توجه به میزان خالی بودن مناطق سر می توان به تعداد دلخواه تار مو به پروتز اضافه کرد. مزیت دیگر این روش استفاده از آن در استخر، حمام و مکان های دیگر است که باعث راحتی استفاده می گردد. فردی که پروتز را انجام داده می تواند موی پروتز شده را رنگ کند و یا هر عمل دیگری مانند فر کردن، اتو کشیدن و … را بر روی موها انجام دهد. به علت استفاده از مواد نانو در ساختار پروتزها، امکان به وجود آمدن و تجمع باکتری ها و قارچ ها بر روی پوست سر بسیار کم می باشد.

روش پروتز مو روشی فوری می باشد و برای انجام آن وقت زیادی از شما گرفته نمی شود. این روش بدون نیاز به جراحی بوده و هیچ گونه دردی را برای فرد ایجاد نمی کند. قیمت پروتز بسیار مقرون به صرفه بوده و نسبت به کاشت مو قیمت بسیار پایین تری را دارد.

معایب پروتز مو

ممکن است افرادی به مواد به کار رفته شده در پروتز و یا چسب ها حساسیت داشته باشند و باعث قرمزی و سوزش در سر شود، البته میزان بسیار کمی از افراد این مشکل را دارند و بهتر است از پروتز مو استفاده نکنند.

پروتز موی زنانه

پروتز برای بانوان نیز قابل استفاده است و پروتزهایی که بر روی سر قرار می گیرند از نظر مواد تشکیل دهنده و ساختار شبیه به پروتز مردانه است. در پروتز زنانه معمولا از موی طبیعی استفاده می شود و به علت بلندتر بودن موی زنان، پروتز موی زنانه نسبت پروتزی که برای آقایان استفاده می شود از قیمت بیشتری برخوردار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *