کرج - عظیمیه

بلوار کاج،بین خیابان ندای جنوبی و نیک نژاد، ساختمان بامبینو، طبقه سوم واحد ۹

۰۲۶-۳۴۰۹۰۱۵۳

شماره تماس و مشاور

همه روزه ۸:۰۰ صبح الی ۹:۰۰ شب

ساعات کاری کلینیک و مشاوره

سابسیژن

می توان گفت که داشتن پوست صاف و شفاف یکی از مهم ترین عوامل زیبایی صورت می باشد چه بسا که شما دارای چشم و ابروی زیبا باشید اما وجود جای جوش و زخم یا لک های قهوه ای رنگ باعث شود تا زیبایی صورت شما به چشم نیاید. خوشبختانه امروزه روش های مختلفی جهت بهبود و از بین بردن عارضه های مختلف پوستی وجود دارد. سابسیژن یکی از روش هایی است که جهت از بین بردن زخم های تو رفته و جای جوش ها استفاده می شود. این روش بسیار ساده و بدون درد بوده و روش شناخته شده و محبوبی در جهان می باشد. در این مطلب به معرفی سابسیژن و نحوه انجام آن پرداخته شده است.

سابسیژن چیست؟

سابسیژن یا subcision  برگرفته از واژه جراحی زیر پوستی بدون شکاف می باشد و یک نوع روش درمانی پوست به صورت نیمه جراحی است که برای افرادی که دارای جای جوش، اسکار آکنه، زخم های عمیق پوستی، خظ شدید خنده و اخم، چروک های عمیق پوستی و مشکلات این چنینی می باشند مورد استفاده قرار می گیرد.

نحوه انجام سابسیژن

در این عمل سوراخ بسیار ریزی در پوست ایجاد می شود و سوزن های بسیار ریز مخصوصی وارد آن می شود. زمانی که پوست شما دچار اسکار می شود رشته های فیبروتیک به اسکار لایه های زیرین متصل شده و باعث ایجاد زخم های عمیق می گردند. در این روش با استفاده از سوزن و لبه های تیزی که دارد باعث می شود تا پیوند میان رشته های فیبروتیک و اسکار لایه ای زیرین شکسته شود و رشته های فیبروتیک آزاد گردند. این آزاد شدن رشته های فیبروتیک باعث تولید کلاژن شده و اسکار پس از مدتی بهبود می یابد.

سابسیژن عملی بسیار کم درد می باشد و جراحی آن نیز به صورت سرپایی صورت می گیرد و پیچیدگی خاصی ندارد.

سابسیژن در چه مواردی انجام می گیرد؟

برای انجام این عمل در ابتدا باید به پزشک متخصص مراجعه کرد و بسته به نوع زخم و عمقی که دارد پزشک این عمل را برای شما تجویز می کند. به طور کلی سابسیژن در مواردی مانند اثرات به جا مانده از زخم های تو رفته که به دلیل آکنه، تروما و یا جراحی ایجاد شده اند، اثرات به جا مانده از زخم های bound down که ناشی از آکنه، تروما، جراحی و آبله مرغان ایجاد شده اند، چین و چروک های عمقی و خطوط خنده و اخم،  اثرات پیوند پوست تو رفته و گودی های سلولیت استفاده می شود.

زمان بهبودی پس از سابسیژن

بسته به نوع اسکار و عمقی که دارد و همچنین نوع پوست شخص طول مدت درمان فرد متفاوت می باشد. در 2 تا 3 روز پس از انجام این جراحی ممکن است 2 یا 3 روز تورم و قرمزی بر روی پوست باقی بماند. در برخی موارد ممکن است کبودی نیز در پوست رخ دهد که رفع این کبودی نیز بسته به نوع پوست ممکن است از 2 تا 10 روز طول بکشد.

مراقبت های پس از سابسیژن

پس از انجام این جراحی لازم است تا بیمار به توصیه های زیر عمل نماید تا روند بهبودی سرعت بیشتری یافته و اثر بخشی آن نیز بیشتر گردد:

  • استفاده از داروهای آنتی بیوتیک و ضد التهاب در صورتی که پزشک تشخیص دهد بلامانع می باشد.
  • استفاده از کمپرس یخ بر روی سطحی که جراحی صورت گرفته است به رفع سریعتر کبودی کمک بسیاری می کند.

مزایای روش سابسیژن

سابسیژن نسبت به عمل های دیگر مانند لیزر دارای مزایایی می باد که باعث گستردگی استفاده از آن شده است. از مزایای این روش می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • نقاهت کوتاه
  • قابلیت استفاده برای تیپ های پوستی مختلف
  • نتایج درمانی خوب و بازدهی سریع
  • امکان انجام سابسیژن در تمام فصل های سال
  • امکان استفاده از لیزر فرکشنال CO2 و پیلینگ شیمیایی به صورت همزمان با این عمل

تیامسیس یکی از موسسات معتبر و حرفه ای در زمینه کاشت، ترمیم مو و پروتز مو می باشد که با برخورداری از کادری حرفه ای علاوه بر عمل های جراحی مربوط به کاشت مو به درمان عارضه های پوستی مختلف مانند سابسیژن، میکرونیدلینگ و … می پردازد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *