کرج - عظیمیه

بلوار کاج،بین خیابان ندای جنوبی و نیک نژاد، ساختمان بامبینو، طبقه سوم واحد ۹

۰۲۶-۳۴۰۹۰۱۵۳

شماره تماس و مشاور

همه روزه ۸:۰۰ صبح الی ۹:۰۰ شب

ساعات کاری کلینیک و مشاوره

رینوپلاستی

رینوپلاستی یکی از انواع جراحی بینی است که در جهت اصلاح و زیبا کردن بینی می باشد. این کلمه از دو لغت رینو به معنای بینی و پلاستی به معنای اصلاح و زیبا کردن تشکیل شده است. افرادی که عیوب مختلفی در بینی مانند قوزدار بودن بینی، پهن بودن بودن بینی، افتادگی نوک بینی و مشکلات این چنینی دارند می توانند این عمل را انجام دهند. در این مقاله به معرفی این روش و چگونگی انجام آن پرداخته شده است.

رینوپلاستی چیست؟

به نوعی از جراحی بینی که با اصلاح و تغییر غضروف یا استخوان صورت می گیرد رینوپلاستی Rhinoplasty گفته می شود. یکی از معمول ترین و پرطرفدارین عمل های جراحی پلاستیک این نوع عمل می باشد. افراد زیادی وجود دارند که از ظاهر بینی خود ناراضی می باشند و توسط این عمل به تغییر و اصلاح آن می پردازند. همچنین افرادی نیز وجود دارند که به علت اختلال در مشکلات تنفسی که از بدو تولد با آن مواجه بوده اند برای انجام این عمل به پزشک مراجعه می کنند.

رینوپلاستی برای چه بینی هایی به کار می رود؟

ایرادهای مختلفی در بینی ممکن است وجود داشته باشد که می توان گفت تقریبا تمامی ایرادها توسط این عمل قابل برطرف شدن می باشند. عیوبی که توسط جراحی رینوپلاستی برطرف می شوند عبارتند از:

  • قوزدار بودن بینی
  • پهن بودن بیش از حد بینی
  • افتادگی نوک بینی
  • بزرگ بودن بیش از حد سوراخ های بینی
  • بزرگ و یا دراز بودن بینی
  • کوچکی بیش از حد بینی
  • دو شاخه بودن نوک بینی
  • زیاد بودن فاصله بینی تا لب
  • جعبه ای بودن نوک بینی
  • دماغ زین اسبی

جراحی رینوپلاستی می تواند با تغییر اندازه بینی، تغییر زاویه بینی، صاف کردن قوز بینی و تغییر شکل نوک بینی به زیبایی بینی شما کمک نماید.

سن مورد نیاز جهت انجام رینوپلاستی

در صورتی که بینی شما دارای یکی از عیب های بالا می باشد و تمایل به جراحی آن دارید باید کاملا استخوان بینی شما رشد کرده باشد تا پس از انجام جراحی دوباره به حالت قبل باز نگردد. دختران تا پایان 15 تا 16 سالگی رشد استخوان هایشان به پایان می رسد و این سن برای پسران 18 سالگی می باشد. سنین بالاتر از این سن می توانند به راحتی این عمل را انجام دهند و به زیبایی بینی خود کمک نمایند.

انواع جراحی رینوپلاستی

جهت تغییر و اصلاح شکل بینی دو روش جراحی باز و بسته وجود دارد. برای انجام جراحی باز نیاز است تا یک شکاف را در داخل بافتی که میان دو سوراخ بینی وجود دارد ایجاد کنند و سپس از آن طریق به انجام تغییر مورد نظر بپردازند.

اما جراحی بسته بدین صورت است که شکاف ایجاد شده در درون بینی قرار دارد و خارج از بینی هیچ اتفاقی نمی افتد.  در این نوع جراحی شکاف بسیار کوچکی در بینی ایجاد می کنند که به همین علت برطرف شدن جای این شکاف در مدت زمان کمتری صورت می گیرد و بهبودی سریع تری خواهد داشت. قابل ذکر است که برای افرادی که مایل به تغییر در نوک بینی خود می باشند از جراحی باز استفاده می کنند که مدت زمان بیشتری نسبت به جراحی بسته طول خواهد کشید. جراحی رینوپلاستی بسته یک روش مدرن در جراحی بینی می باشد که امروزه اکثر پزشکان از این روش استفاده می کنند.

عوارض احتمالی جراحی رینوپلاستی

این عمل حتما باید توسط پزشک متخصص جراحی زیبایی که در این عمل تجربه کافی دارد انجام گیرد، زیرا در صورت انجام دادن نادرست آن ممکن است عوارضی برای فرد به وجود آید. از جمله عوارض احتمالی که می تواند توسط عمل غیرحرفه ای انجام گیرد عبارتند از: فرورفتگی پره های بینی، تو کشیده شدن پره وسطی بینی که باعث ظاهر نامناسب نیم رخ می گردد، هشتی شکل شدن بینی که بینی فرد از روبه رو شبیه به عدد 8 می باشد، باریک شدن زیاده از حد نوک بینی و عدم تناسب بین دو بخش بالایی و پایینی بینی، ایجاد بینی خوکی و بالا رفتن بیش از اندازه آن، از بین رفتن پوست نوک بینی و دیگر مشکلاتی که در اثر عمل نادرست ایجاد می گردند.

کلینیک زیبایی تیامسیس از مجرب ترین پزشکان جهت انجام امور زیبایی و همچنین کاشت مو، ترمیم مو و پروتز مو برخوردار است که با رعایت استانداردهای لازم به انجام امور زیبایی می پردازد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *