کرج - عظیمیه

بلوار کاج،بین خیابان ندای جنوبی و نیک نژاد، ساختمان بامبینو، طبقه سوم واحد ۹

۰۲۶-۳۴۰۹۰۱۵۳

شماره تماس و مشاور

همه روزه ۸:۰۰ صبح الی ۹:۰۰ شب

ساعات کاری کلینیک و مشاوره

کاشت سبیل

کاشت سبیل یکی از روش هایی است که امروزه مورد توجه بسیاری از افرادی که دچار کم پشتی در ریش و سبیل خود می باشند قرار گرفته است. مسلما در مردان ریش و سبیل یک نقش اساسی را در زیبایی چهره ایفا می کند و ممکن است آقایانی که مشکلاتی را در ریش و سبیل خود دارند دچار کمبود اعتماد به نفس در جامعه شوند. همانطور که برای ریزش مو و طاسی مواردی مانند ترمیم مو، کاشت مو و یا پروتز مو وجود دارد برای کمبود ریش و سببیل نیز روش هایی وجود دارد. در این مطلب به توضیحات کاملی از کاشت ریش و سبیل پرداخته ایم تا افراد بتوانند با آگاهی بیشتری دست به این عمل بزنند.

عوامل موثر در کم پشتی ریش و سبیل

عوامل متعددی وجود دارند که باعث می شوند تا ریش و سبیل پرپشتی عادی و مناسب را نداشته باشد. عامل اصلی موثر در این زمینه، ژنتیک می باشد. عده ای از افراد ممکن است به صورت ژنتیکی دارای ریش و سبیل های کم پشت باشند و بر عکس عده ای دیگر ریش و سبیل هایی با موهای ضخیم و پرپشت را داشته باشند.

انجام عمل جراحی بر روی صورت و منطقه ریش و سبیل ممکن است که سبب رشد نکردن مو در آن ناحیه گردد. همچنین عواملی مانند سوختگی و اسکار نیز ممکن است سبب به وجود آمدن این مشکل گردند.

کاشت سبیل چیست؟

افرادی که به هر دلیلی دچار کمبود ریش و سبیل می باشند و یا به علت کم پشتی از ریش و سبیل خود راضی نیستند می توانند دست به انجام این کاشت سبیل بزنند. این عمل مانند کاشت مو بود و در آن موها را از بانک مو برداشته و به ناحیه پشت لب پیوند می زنند. برای این کار نیاز است تا واحدهای فولیکولی را با ایجاد کردن سوراخ هایی بسیار ریز برداشت کرده و سپس با دقت تمام در ناحیه مورد نظر کاشته می شود.

انواع روش های کاشت سبیل

برای این کار روش های مختلفی وجود دارد که در میان این روش ها، روش های FUE و SUT از اهمیت و کاربرد گسترده تری برخوردارند و محبوبیت این روش ها در میان مشتریان و پزشکان بالاتر است. این تکنیک ها دارای مزایایی نسبت به دیگر روش ها می باشند که عبارتند از:

  • عمل راحت و سرپایی
  • ایجاد موهایی طبیعی تر و با تراکم دلخواه
  • انجام بی حسی موضعی برای جلوگیری از ایجاد درد
  • عدم احساس درد در حین جراحی
  • قیمت مقرون به صرفه

مدت زمان انجام کاشت سبیل

مدت زمانی که طول می کشد تا این عمل بر روی فرد انجام شود به پارامترهایی مانند میزان کم پشتی سبیل و تعداد فولیکول هایی که از بانک مو استخراج شده اند بستگی دارد. طبیعتا هر چه میزان این فولیکول ها بیشتر باشد نیاز به زمان بیشتری برای کاشت می باشد. اما با روش های FUE و SUT مدت زمانی که برای کاشت طول می کشد یک جلسه می باشد.

مراقبت های بعد از کاشت سبیل

پس از کاشت ممکن است قرمزی و خارشی را در ناحیه کاشت شده احساس کنید اما توصیه می شود که به هیچ عنوان صورت خود را دست کاری نکرده و موضع مورد نظر را نخارانید. پس از انجام کاشت استفاده از شامپوی مخصوصی که تجویز می شود به روند رشد سبیل کمک کرده و پیشنهاد می شود حتما از این شامپو استفاده کنید.

بهتر است تا چند روز پس انجام این عمل به طور مستقیم در معرض نور خورشید قرار نگیرید. در روش های گفته شده در این مقاله فرد پس از کاشت می تواند به روال زندگی عادی خود ادامه دهد و نیازی به استراحت بلند مدت نمی باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *