کرج - عظیمیه

بلوار کاج،بین خیابان ندای جنوبی و نیک نژاد، ساختمان بامبینو، طبقه سوم واحد ۹

۰۲۶-۳۴۰۹۰۱۵۳

شماره تماس و مشاور

همه روزه ۸:۰۰ صبح الی ۹:۰۰ شب

ساعات کاری کلینیک و مشاوره

معرفی پروتز مو

موی زیبا و سالم یکی از ارکان زیبایی ظاهری در آقایان و خانم ها می باشد. مو به علت این که یکی از عوامل زیبایی است که بسیار به چشم می آید اهمیت بسیار زیادی در زیبایی ظاهری فرد دارد. چه بسا افرادی که به دلیل موهای کم پشت و یا نداشتن مو دچار کمبود اعتماد به نفس می گردند. اما ریزش مو نیز یک مشکل شایع در میان افراد مختلف می باشد که سبب می شود برخی دچار طاسی یا موهای کم گردند. خوشبختانه امروزه راه های متعددی جهت بازگرداندن موها مانند کاشت مو، ترمیم مو و پروتز مو وجود دارد که به افراد کمک بسیاری در داشتن موهای زیبا می کند. در این مطلب به معرفی پروتز مو به همراه جزئیات آن پرداخته شده است.

معرفی پروتز مو

در میان روش های مختلفی مانند کاشت مو و ترمیم مو و یا کلاه گیس گذاشتن، پروتز مو یکی از روش های پرطرفدار در میان افراد می باشد که از آن برای زیبایی موهای خود استفاده می کنند. در کاشت مو موهای طبیعی را از بانک مو گرفته و به درون پوست سر قرار می دهند اما در پروتز مو از یک پروتز جنسی بسیار ظریف و در ابعاد نانویی دارد و شبیه به پوست سر می باشد استفاده کرده و موها را بر روی آن قرار می دهند و این پروتز را بر روی سر با دقت بالا جای می دهند.

این روش به علت این که هیچ گونه جراحی و خونریزی نداشته محبوبیت بسیاری در میان افراد دارد و جزء روش های نیمه دائمی می باشد.

مزایای پروتز مو

پس از معرفی پروتز مو و آشنایی با آن نیاز است تا به مزایایی که این روش دارد بپردازیم. در ادامه مزایایی برای این روش ذکر شده است:

  • در این روش از چسب های مخصوصی استفاده می کنند تا پروتز را بر روی پوست سر قرار دهند. این چسب ها از استحکام و دوام بالایی برخوردار بوده و به راحتی می توان با استفاده از پروتز به کارهایی مانند رفتن به استخر، حمام و … پرداخت بدون این که پروتز هیچ گونه حرکتی بکند.
  • ممکن است برخی پروتز مو را با کلاه گیس اشتباه بگیرند در صورتی که کلاه گیس کاملا متفاوت با پروتز بوده و کاملا مصنوعی می باشد. برای پروتز می توان از موهای طبیعی یا مصنوعی بر روی آن استفاده کرد و در صورت استفاده از موی طبیعی کسی متوجه مصنوعی بودن پروتز نخواهد شد.
  • پروتز مو را می توان به راحتی رنگ کرد و از وسایلی مانند سشوار، اتوی مو و … برای حالت دادن به موها استفاده کرد.
  • از دیگر مزایایی که این روش دارد این است که تنها می توان در ناحیه ای از سر که دچار ریزش و کمبود مو شده است از پروتز استفاده کرد و نیازی به پوشش تمامی سر نمی باشد.
  • به علت استفاده از مواد مرغوب و با کیفیتی که در ساخت پروتز به کار رفته است امکان تجمع باکتری و قارچ در پوست سر وجود ندارد و این روش روشی کاملا ایمن و بدون خطر می باشد.
  • میزان تراکم مو را خود فرد می تواند تعیین کند و بسته به میزان کمبود مو تراکم های مختلفی را می توان بر روی سر اعمال نمود.
  • این روش روشی کم هزینه و مقرون به صرفه نسبت به کاشت مو می باشد و افراد مختلف می توانند به راحتی از آن استفاده نمایند.

معرفی پروتز مو در زنان

علاوه بر آقایان، خانم ها نیز می توانند در هر ناحیه ای از سر که دچار ریزش و کمبود مو شده است از این روش استفاده کنند. شیوه انجام پروتز خانم ها با آقایان تفاوتی ندارد و تنها تفاوت آن مربوط به تراکم موها می باشد که در خانم ها به علت بالاتر بودن تراکم موها ممکن است زمان زیادتری را بگیرد.

روش های اتصال پروتز

برای متصل کردن پروتز ساخته شده به پوست سر می توان از روش های مختلفی مانند چسباندن پروتز به وسیله چسب های مخصوص و یا استفاده  از کلیپس های بسیار کوچکی که در کنار موها وصل می شود استفاده کرد. مسلما روش چسباندن بسیار حرفه ای تر و طبیعی تر بوده و اکثر پزشکان از این روش برای انجام پروتز استفاده می کنند. این چسب ها کاملا نامرئی بوده و از مواد ضد حساسیت در ساخت آنها استفاده شده است و هیچ گونه ضرری برای پوست سر ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *