کرج - عظیمیه

بلوار کاج،بین خیابان ندای جنوبی و نیک نژاد، ساختمان بامبینو، طبقه سوم واحد ۹

۰۲۶-۳۴۰۹۰۱۵۳

شماره تماس و مشاور

همه روزه ۸:۰۰ صبح الی ۹:۰۰ شب

ساعات کاری کلینیک و مشاوره

تکنیک hrt

یکی از معیارهایی که در زیبایی و جذابیت چهره نقش مهمی را ایفا می کند موهای شاداب و پرپشت است. کمبود مو و یا طاسی و نداشتن مو می تواند سن شما را چندین سال پیرتر از سن واقعی نشان دهد و این می تواند باعث کاهش اعتماد به نفس گردد. رسیدگی به موها و رعایت رژیم های غذایی دارای انواع ویتامین ها و مواد مغذی می تواند تا حدودی از ریزش موها جلوگیری به عمل آورد، اما در برخی موارد ممکن است عامل ژنتیک باعث شود تا افراد قسمتی از موهای خود و یا تمام آن را از دست بدهند. خوشبختانه با پیشرفت تکنولوژی امکانات و تکنیک های مختلفی برای کاشت مو و ترمیم مو وجود دارد که افراد مختلف با هر نوع مویی می توانند از این روش ها استفاده کنند. یکی از این روش ها تکنیک hrt می باشد که در ادامه به معرفی این روش پرداخته شده است.

روش های کاشت مو

کاشت مو یکی از روش هایی است که در آن از بانک موی خود فرد استفاده کرده و تارهای مو برداشته شده از کناره های سر را در قسمت هایی از سر که دچار ریزش مو شده است پیوند می زنند. کاشت مو یک روش دائم می باشد و موهای کاشته شده می توانند رشد کنند و با موی طبیعی فرد قابل تشخیص نباشند. انواع مختلفی از روش های کاشت مو مانند روش FIT، روش FUT روش SUT و دیگر روش ها وجود دارد که با توجه به نوع ریزش، پزشک می تواند هر یک از این روش ها را پیشنهاد دهد.

اما مشکلی که در روش کاشت مو وجود دارد استفاده از بانک مو می باشد. برخی افراد ممکن است کاملا طاس بوده و هیچ گونه بانک مویی نداشته باشند. برای حل این مشکل روش هایی مانند ترمیم مو و پروتز مو وجود دارد.

تکنیک hrt چیست؟

تکنیک hrt یکی از روش های ترمیم مو می باشد که پزشکان برای افرادی که هیچ گونه بانک مویی ندارند توصیه می کنند. در این روش در ابتدا نوع ریزش مو و ساختار موها توسط متخصص پوست و مو مورد بررسی قرار می گیرد و پس از آن موهایی شبیه به ساختار موهای خود فرد ساخته شده و بر روی پوست سر قرار می گیرد.

برای قرار دادن موها بر روی پوست می توانند آن را به صورت مستقیم بر روی پوست قرار دهند و در صورتی که فرد مقداری مو داشته باشد و تنها در مناطقی خاص دچار ریزش شده باشد این موها را در لابه لای موهای خود فرد قرار می دهند.

در تکنیک hrt موهای قرار داده شده بر روی پوست مانند موهای طبیعی خود فرد بوده و مصنوعی بودن آن به هیچ عنوان مشخص نمی شود. خط مویی که در این روش به وجود می آید بسیار طبیعی می باشد.

مزیتی که این روش دارد این است که افرادی که دارای بانک موی ضعیف نیز می باشند می توانند از آن استفاده کنند و موهای ریخته شده خود را بازگردانند.

معایب تکنیک hrt

با وجود مزایایی که این روش دارد می توان معایبی را برای آن ذکر کرد که شاید مهم ترین آن دائمی نبودن این روش می باشد. همانطور که گفته شد این تکنیک یک روش کاشت مو نمی باشد و تکنیکی برای ترمیم مو می باشد که نیاز است این ترمیم را در فواصل زمانی مشخص تکرار نمود تا اثر آن بر روی مو باقی بماند. ممکن است در برخی موارد عوارضی مانند ایجاد قارچ بر روی پوست در این روش به وجود آید که البته با مراجعه به کلینیک های معتبر و متخصصین با تجربه این احتمال کاهش می یابد.

نکاتی در رابطه با تکنیک hrt

  • این روش برای افرادی که به هر دلیلی بانک مویی ندارند مناسب می باشد. افرادی که در قسمت پوست سر خود دچار سوختگی شده اند یا مبتلا به بیماری های مختلف پوستی مانند آلوپسی، پسوریازیس و غیره می باشند می توانند این روش را مورد استفاده قرار دهند.
  • پس از انجام این روش نیازی به استراحت طولانی مدت نمی باشد و فرد پس از چند روز می تواند به استخر و حمام برود و مشکلی به وجود نخواهد آمد.
  • بسته به نوع پوست سر و نحوه و کیفیت انجام این روش، ماندگاری آن متفاوت بوده و ممکن است تا مدت 2 الی 3 سال نیز نیازی به ترمیم مجدد نباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *