کرج - عظیمیه

بلوار کاج،بین خیابان ندای جنوبی و نیک نژاد، ساختمان بامبینو، طبقه سوم واحد ۹

۰۲۶-۳۴۰۹۰۱۵۳

شماره تماس و مشاور

همه روزه ۸:۰۰ صبح الی ۹:۰۰ شب

ساعات کاری کلینیک و مشاوره

ترمیم ریشه مو

داشتن موهای زیبا نقش مهمی را در زیبایی ظاهری فرد ایفا می کند. بسیاری از افراد ممکن است در سنین مختلف دچار آسیب هایی در موهای خود شوند که از این آسیب ها می توان به ریزش مو، نازک شدن موها  یا کم پشتی مو نام برد. این مشکلات می تواند ناشی از عوامل مختلفی مانند استرس، استفاده از مواد آرایشی بهداشتی نامناسب، رژیم تغذیه ای نادرست، بیماری های مختلف و یا عوامل ژنتیکی باشد. با استفاده از روش هایی می توان به ترمیم ریشه مو پرداخت و موهای آسیب دیده را بهبود بخشید. در این مطلب به روش های مناسب جهت تقویت ریشه مو پرداخته شده است.

ترمیم ریشه مو چیست؟

زمانی که موها دچار آسیب دیدگی می شوند کارهایی که به صورت سطحی برای بهبود آن انجام می شود تاثیر چندانی بر روی موها نخواهد داشت زیرا ریشه مو است که باعث به وجود آمدن این مشکلات شده و باید در صدد ترمیم ریشه مو بر آمد. برای این کار باید از مواد مغذی در زیر پوست سر استفاده کرد تا این مواد به ریشه مو و پیاز مو که در قسمت انتهایی آن است برسد و مشکلات موها برطرف گردد.

روش های وجود دارند که باعث می شوند تا مواد مغذی و انواع ویتامین ها و مواد معدنی به ریشه مو رسیده و فولیکول های مو رشد کنند و در نهایت آسیب موها برطرف شود. از جمله این روش ها می توان به روش های مزوتراپی و prp اشاره کرد. در ادامه به معرفی این روش ها پرداخته شده است.

ترمیم ریشه مو توسط روش prp

در روش prp سلول های بنیادی خون که حاوی فاکتورهای رشد می باشند توسط روش مخصوصی گرفته می شود و پلاکت های خونی غیر فعال شده را به پوست سر تزریق می کنند. با این کار سلول های بنیادی در قسمت پوست سر تحریک می شوند و باعث رشد مجدد مو و ترمیم ریشه مو می گردند. این روش روشی ساده و بدون نیاز به جراحی می باشد و دوره بهبود سریعی دارد. پس از انجام prp تارهای مو ضخیم تر شده و رشد آنها افزایش می یابد. تعداد جلسات این روش به عوامل مختلفی بستگی دارد و تشخیص آن با پزشک معالج می باشد.

ترمیم ریشه مو با روش مزوتراپی

در روش مزوتراپی مواد مختلفی مانند مواد دارویی، ویتامین ها و مواد معدنی به لایه میانی پوست سر تزریق می شوند و باعث می شود تا این مواد به پیاز مو رسیده و سبب تقویت ریشه مو گردند و در نهایت باعث رشد بیشتر مو و ضخیم شدن موها گردند. در این روش ریشه مو به صورت مستقیم درمان می شود و از این رو تاثیر آن در مدت زمان کوتاهی اتفاق خواهد افتاد و پیاز مو دارای رشد سریعی خواهد بود.

این روش ها با کمترین عوارض احتمالی صورت می گیرند و دردی را در حین کار و پس از آن برای بیمار ایجاد نمی کنند. دوره مراقبت این روش ها بسیار کوتاه بوده و پس از چند ساعت تا چند روز می توان به زندگی روزمره خود ادامه داد.

نکته ای که باید به آن توجه داشت این است که برای ترمیم ریشه مو و دیگر امور زیبایی مانند ترمیم مو یا پروتز مو نیاز است تا به کلینیک های معتبر با پزشکان و متخصصان مجرب و حرفه ای مراجعه کرد تا از هر گونه عوارض احتمالی جلوگیری کرد و به بهترین نحو ممکن کار را انجام داد. تیامسیس با بهره مندی از پزشکان حرفه ای و با تجربه و برخورداری از مدرن ترین دستگاه ها، در رعایت اصول بهداشتی بسیار حساس عمل کرده و تمام خدمات زیبایی پوست و مو را انجام می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *