کرج - عظیمیه

بلوار کاج،بین خیابان ندای جنوبی و نیک نژاد، ساختمان بامبینو، طبقه سوم واحد ۹

۰۲۶-۳۴۰۹۰۱۵۳

شماره تماس و مشاور

همه روزه ۸:۰۰ صبح الی ۹:۰۰ شب

ساعات کاری کلینیک و مشاوره

ترمیم مو به روش prp

ریزش مو یکی از مشکلاتی است که امروزه زنان و مردان را تهدید می کند و بر زیبایی و ظاهر آن ها تاثیرگذار می باشد. مشکلات مربوط به مو مانند ریزش ناحیه ای از سر و یا تمام موهای سر ممکن است باعث شود تا اعتماد به نفس برخی افراد کاهش یابد. از این رو روش های متعددی برای کاشت مو و ترمیم مو وجود دارد که به افراد کمک می کند تا موهای از دست رفته را بازیابند و ظاهری زیباتر داشته باشند. در این مقاله با یکی از روش های جدید به نام ترمیم مو به روش  prp آشنا خواهید شد.

ترمیم مو به روش prp چیست؟

خون انسان حاوی یک سری سری سلول های بنیادی می باشد که این سلول ها دارای فاکتورهای رشد می باشند. شاید این اشتباه برای شما پیش بیاید که prp مانند روش ترمیم مو، استفاده از یک پروتز مو بر روی سر است که بر روی آن موهای طبیعی یا مصنوعی کاشته می شود. اما باید بدانید که ترمیم مو به روش prp کاملا متفاوت با روش گفته شده است و آن را با نام سلول درمانی یا پلاکت درمانی نیز می شناسند. در این روش پلاکت های خونی را که غیر فعال شده اند تحریک کرده و باعث رشد مو در ناحیه ریخته شده می شود. ترمیم مو به روش prp همچنین باعث رشد بیشتر موهای دیگر نیز می شود و ضخامت آن ها را نیز افزایش می دهد و این به دلیل فاکتورهای رشد پلاکت های تغلیظ شده می باشد.

مراحل انجام ترمیم مو به روش prp

برای انجام prp در ابتدا حجم مشخصی خون را که حدود 8 تا 13 سی سی می باشد از بازوی فرد می گیرند و آن را در سانتریفیوژ قرار داده تا جداسازی سلول های خونی و پلاسما صورت گیرد. پس از گذشت مدت زمان ده دقیقه از سانتریفیوژ خون به سه لایه تقسیم می شود که عبارتند از پلاکت خون غنی، پلاکت خون ضعیف و سلول های قرمز خون. در مرحله بعد باید پلاکت های خون را توسط سرنگ برداشته و به مناطقی از پوست سر که دچار ریزش شده اند تزریق گردد. تزریق پلاکت ها در عمق کم پوست و حدود 3 تا 4 میلی متر صورت می گیرد. این کار باعث می شود تا سلول های بنیادی در قسمت پوست سر تحریک شده و به رشد خود ادامه دهند.  برای احساس درد کمتر به پوست سر بی حسی تزریق می کنند و این روش کاملا بدون درد خواهد بود.

مزایای ترمیم مو به روش prp

ترمیم مو به روش prp دارای مزایایی است که باعث شده است تا به عنوان یکی از روش های پرطرفدار در میان انواع روش های کاشت مو شناخته شود. به تعدادی از این مزایا در زیر اشاره شده است:

  • روش prp روشی سالم و ایمن است چرا که از پلاکت های خون خود شخص استفاده می شود و از این رو از ابتلا به بیماری هایی مانند هپاتیت و ایدز جلوگیری می شود.
  • روشی ساده می باشد که نیازی به جراحی ندارد.
  • مدت زمان انجام این کار در حد یک ساعت می باشد.
  • باعث رشد موها و ضخیم شدن آن ها می شود.
  • دوره بهبود این روش بسیار سریع می باشد.
  • در روش prp از سوزن های بسیار نازکی برای تزریق استفاده می کنند و از این رو هیچ گونه دردی توسط بیمار احساس نخواهد شد.

نکته ای که باید به آن توجه داشت این است که در روش prp از بانک مو استفاده نمی شود و هیچ گونه بیهوشی و یا جراحی در کار نیست و به همین دلیل جزء روش های محبوب کاشت مو می باشد.

تعداد جلسات prp برای افراد مختلف و بسته به میزان ریزش مو متفاوت است و ممکن است از یک جلسه تا چندین جلسه متغیر باشد. افرادی که مبتلا به بیماری هایی مانند آلوپسی هستند و افرادی که دچار سوختگی شده اند و یا بیماران لیکن پلان و سرطانی می توانند برای درمان موهای ریخته شده خود از این روش استفاده کنند.

مدت زمان بازدهی این روش در افراد مختلف متفاوت است و ممکن است از دو یا سه هفت تا 2 ماه طول بکشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *