کرج - عظیمیه

بلوار کاج،بین خیابان ندای جنوبی و نیک نژاد، ساختمان بامبینو، طبقه سوم واحد ۹

۰۲۶-۳۴۰۹۰۱۵۳

شماره تماس و مشاور

همه روزه ۸:۰۰ صبح الی ۹:۰۰ شب

ساعات کاری کلینیک و مشاوره

مزوتراپی مو

مزوتراپی مو یکی از روش های نوینی است که امروزه برای درمان ریزش مو و تقویت مو به کار گرفته می شود. ریزش مو یکی از مشکلاتی است که افراد در سنین مختلف ممکن است با آن مواجه شوند. علل مختلفی برای ریزش مو ممکن است وجود داشته باشد که از آن جمله می توان به استرس، رژیم غذایی نامناسب، کمبود ویتامین های رشد مو در بدن، استفاده از شوینده ها و محصولات بهداشتی نامناسب، مشکلات هورمونی و بیماری های خاص اشاره کرد. روش هایی مانند کاشت مو، ترمیم مو و پروتز مو وجود دارند که با استفاده از آنها می توان در این مقاله به درمان ریزش مو توسط روش مزوتراپی پرداخته شده است.

مزوتراپی مو چیست؟

مزوتراپی روشی است که باعث متوقف شدن ریزش مو و تقویت رشد مو در آن منطقه می گردد. می توان گفت که این روش یک شیوه درمان تزریقی می باشد که ترکیب مختلفی از مواد تقویتی به داخل پوست سر تزریق می شود. مواد تزریقی بسته به نوع ریزش می توانند مواد مختلفی مانند ترکیبات گیاهی، ویتامین های مختلف، آنزیم ها، فاکتورهای رشد، هورمون ها و داروهای مختلف باشند.

نحوه انجام مزوتراپی مو

برای انجام مزوتراپی نیاز است تا در ابتدا با استفاده ترموتراپی پوست سر ماساژ داده شود تا به اندازه کافی نم شده و بتوان مواد تزریقی را وارد پوست نمود. با بررسی بر روی موی شخص، نوع و ساختار مو و میزان ریزش آن را مشخص می کنند و برای ساختارهای مختلف مو میزان های ریزش مختلف در افراد مواد تزریقی را مهیا می کنند. یک انژکتور کوچک با سوزن های بسیار ریز استریل وجود دارد که مواد تزریقی را توسط آن وارد پوست سر می کنند. این تزریق در لایه میانی پوست صورت می گیرد و به همین دلیل است که نام این روش مزوتراپی می باشد. مزو در لغت لاتین به معنای میانی می باشد. کنترل میان تزریق در نواحی مختلف توسط دستگاه مخصوص انجام می گیرد و میزان آن بر روی کامپیوتر نمایان شده و قابل تنظیم می باشد.

مزوتراپی مو چه مزایایی دارد؟

مزوتراپی دارای مزایایی می باشد که باعث شده است تا افراد زیادی جهت درمان ریزش موهای خود آن را انجام دهند. این روش نیاز به هیچ گونه جراحی ندارد و کاملا بدون درد و خون ریزی می باشد. از دیگر مزایای این روش این است که در زمان کوتاه اثرات خود را نشان می دهد. این روش باعث می شود تا موها متراکم تر شده و براق و ضخیم تر گردند.

مدت زمانی که انجام مزوتراپی به طول می انجامد بسیار کوتاه است و زمان زیادی را از شما نمی گیرد. همچنین هزینه روش مزوتراپی بسیار مناسب بوده و همه افراد قادر به انجام آن می باشند.

تعداد جلسات مزوتراپی مو

تعداد جلسات مورد نیاز برای انجام مزوتراپی با توجه به میزان ریزش و نوع موی افراد تعیین می کنند. اما به طور معمول 10 جلسه 15-30 دقیقه ای می تواند تا حدودی باعث درمان ریزش مو گردد. چهار جلسه اول مزوتراپی را در یک هفته انجام می دهند اما جلسات بعد را هر 15 روز یک مرتبه انجام می دهند تا به نتایج دلخواه دست یابند.

مواد تزریقی مورد استفاده در مزوتراپی

با توجه به مشکل مو و ساختار و شکلی که دارد مواد دارویی و شیمیایی مختلفی جهت تزریق در لایه میانی پوست سر مورد استفاده قرار می گیرند. ویتامین ها و مواد محرکی مانند بیوتین، ویتامین سی، دکسپانتنول، مولتی ویتامین ها، ویتامین B7 و B5، مواد معدنی مانند کبالت، مس، منیزیم و گوگرد از آن جمله هستند. از مواد دیگر می توان به گشاد کننده های عروق خونی مانند لیدوکائین و هپارین پریدیل اشاره کرد. سایر مواد شیمیایی نیز با توجه به نیازی که فرد دارد می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *