کرج - عظیمیه

بلوار کاج،بین خیابان ندای جنوبی و نیک نژاد، ساختمان بامبینو، طبقه سوم واحد ۹

۰۲۶-۳۴۰۹۰۱۵۳

شماره تماس و مشاور

همه روزه ۸:۰۰ صبح الی ۹:۰۰ شب

ساعات کاری کلینیک و مشاوره

علت بوجود آمدن خط رویش عروسکی

کاشت مو یکی از روش هایی است که افراد در سنین مختلف، زمانی که دچار ریزش شدید مو یا طاسی می شوند انجام می دهند. علاوه بر کاشت روش های دیگری مانند ترمیم مو و پروتز مو نیز وجود دارد که می توان برای اصلاح کم پشتی مو از آنها استفاده نمود. اما گاهی اوقات ممکن است پس از کاشت مو، خط کاشت به صورت عروسکی و یا مسواکی گردد که علل مختلفی برای آن وجود دارد. در این مقاله به علت بوجود آمدن خط رویش عروسکی پرداخته شده است.

خط رویش طبیعی در کاشت مو

برای کاشت مو در ابتدا یک خط فرضی در جلوی موها ترسیم می گردد که کاشت مو را بر طبق این خط فرضی انجام می دهند. کاشت مو باید به نحوی باشد که این خط فرضی بسیار طبیعی بوده و به گونه ای باشد که کاشت مو قابل تشخیص توسط دیگر افراد نباشد. خط رویش مو با توجه به نوع ظاهر هر فرد متفاوت می باشد و پزشکی که کاشت مو را انجام می دهد برای هر فرد خط کاشت خاصی را ترسیم می کند.

خط رویش عروسکی چیست؟

جهت ترسیم خط رویش مو تجربه و تخصص بسیاری نیاز است و در صورتی که این کار بدون دقت و تجربه انجام شود خط رویش عروسکی به وجود می آید که سبب می شود کاشت مو طبیعی به نظر نیاید. خط رویش عروسکی ظاهر نامناسبی را به مو می دهد و سبب کاهش اعتماد به نفس فرد می گردد. در صورتی که پزشک آشنایی با نکات زیبایی شناسی نداشته باشد و خط کاشتی را انتخاب کند که با چهره فرد همخوانی ندارد، مو ظاهر نامناسبی پیدا خواهد کرد. علت بوجود آمدن خط رویش عروسکی توجه نکردن به نکاتی توسط پزشک می باشد که در ادامه به آنها پرداخته شده است.

علت بوجود آمدن خط رویش عروسکی

خط رویش عروسکی به دلایل مختلفی ممکن است بوجود آید که همه آنها بسته به تخصص و تجربه پزشک معالج می باشد. در زیر به عللی که ایجاد کننده خط رویش غیر طبیعی و عروسکی می باشند اشاره شده است:

گرفتهای کاشته شده در سر

یکی از نکاتی که در هنگام کاشت مو پزشک باید به آن توجه کند این است که گرفتهای کرکی شکل برداشت شده از بانک مو باید در ناحیه خط رویش مو کاشته شوند و هر چه به طرف مرکز سر نزدیک می رویم موهای کاشته شده باید ضخیم تر گردند. در صورتی که در هنگام کاشت مو این نکته در نظر گرفته نشود و خط رویش توسط موهای ضخیم پوشانده شود، یک خط رویش غیر طبیعی و عروسکی به وجود می آید.

ایجاد شکاف های بزرگ در سر

یک علت بوجود آمدن خط رویش عروسکی در ایجاد شکاف های بزرگ در سر می باشد. برای کاشت مو نیاز است تا شکاف های بسیار ریزی در سر ایجاد شود و در صورتی که این شکاف ها ظرافت لازم را نداشته باشند خط رویش عروسکی پدید می آید. برای ایجاد شکاف های ریز نیاز به ابزارهای پیشرفته و ظریفی می باشد که بتواند حفراتی بسیار دقیق و ریز را در سر ایجاد نماید.

تراکم مو

در کاشت مو هر چقدر که میزان تراکم موهای کاشته شده بیشتر باشد کاشت مو طبیعی تر خواد بود و این بدین سبب است که با تراکم بیشتر مو پوست سر مشخص نخواهد بود. اما برای این که تراکم بالایی در مو ایجاد کرد بایستی فرد دارای بانک موی قوی بوده تا بتوان به اندازه کافی مو از آن برداشت کرد.

نکات مورد توجه برای خط رویش طبیعی

برای این که خط رویش مو طبیعی باشد بهتر است که از واحدهای فولیکولی تکی یا دوتایی در خط رویش استفاده گردد. نکته دیگری که باید در نظر داشت این است که خط رویش را نباید به صورت خطی ترسیم کرد زیرا در صورت تنظیم خط رویش به صورت کاملا منظم، دیگر خط رویش طبیعی به نظر نمی رسد و خط رویش عروسکی ایجاد می گردد. همچنین برای ایجاد خط رویش طبیعی نباید زیاد به ابروها نزدیک شد و همچنین فاصله دور از ابروها نیز غیرطبیعی خواهد بود. بهتر است با رعایت اصول زیباشناسی به تنظیم خط رویش پرداخت.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *