کرج - عظیمیه

بلوار کاج،بین خیابان ندای جنوبی و نیک نژاد، ساختمان بامبینو، طبقه سوم واحد ۹

۰۲۶-۳۴۰۹۰۱۵۳

شماره تماس و مشاور

همه روزه ۸:۰۰ صبح الی ۹:۰۰ شب

ساعات کاری کلینیک و مشاوره

مزوتراپی معجزه قرن

موهای پرپشت و زیبا یکی از عناصر مهم در زیبایی انسان به شمار می رود و سلامت موها می تواند نشان دهنده سلامت بدن شما باشد. بسیاری از افراد در سنین مختلف ممکن است ریزش مو را تجربه کرده باشند. ریزش مو تجربه ای ناخوشایند است که روزانه تعداد زیادی از تارهای مو از دست می روند و ممکن است دیگر مویی جایگزین آنها نگردد و فرد دچار مویی کم پشت و در مردان طاسی شود. به علت اهمیت مو در زیبایی افراد روش های متعددی مانند کاشت مو، ترمیم مو و پروتز مو به وجود آمده اند تا موی زیبا را به سر افراد بازگرداند. اما مزوتراپی معجزه قرن می باشد و افراد بسیاری در سراسر جهان از آن جهت درمان ریزش موهای خود استفاده می کنند. در این مطلب به معرفی روش مزوتراپی معجزه قرن پرداخته شده است.

معرفی مزوتراپی معجزه قرن

مزوتراپی روشی درمانی است که در آن مواد دارویی و شیمیایی مختلف را توسط سوزن های بسیار ریزی به زیر پوست سر تزریق می کنند و باعث جلوگیری و درمان ریزش مو می شوند. Mesotherapy از دو واژه meso به معنای میان و therapy به معنای درمان تشکیل شده است و به همین دلیل است که مواد تزریقی به لایه میانی پوست سر تزریق می گردند. از روش مزوتراپی جهت جلوگیری از سفت شدن پوست و کلاژن سازی نیز استفاده می شود. این روش در درمان ریزش مو و تقویت موی سر و همچنین جوان سازی پوست بسیار موثر واقع شده است و می توان گفت که مزوتراپی معجزه قرن می باشد.

نحوه انجام مزوتراپی

جهت انجام مزوتراپی مو در ابتدا پوست سر را به وسیله هیدروتراپی ماساژ می دهند تا پوست به اندازه کافی برای تزریق نرم شده و بتوان به راحتی تزریق را انجام داد. مواد تزریقی را با توجه به نوع و ساختار مو و میزان ریزش مو انتخاب می کنند و به وسیله سوزن های بسیار ریزی مواد مغذی را به پوست سر می فرستند. میزان مواد تزریق شده را در کامپیوتر می توان مشاهده کرد و مقدار آن را کم یا زیاد کرد.

مزوتراپی پوست نیز به همین صورت می باشد و پس از انتخاب مواد مغذی مورد نظر، توسط پماد مخصوصی پوست را ماساژ داده و بعد از آن توسط دستگاه کوچکی که سوزن های مخصوصی بر روی آن قرار دارد و میزان مواد تزریقی را کنترل می کند به پوست تزریق می کنند. این عمل باعث تحریک کلاژن سازی در پوست شده و به شادابی و جوانی پوست کمک می کند.

مزایای مزوتراپی

  • مزوتراپی روشی بدون درد و خونریزی می باشد و نیازی به عمل جراحی ندارد.
  • این روش بسیار سریع بوده و عملکرد آن در زمان کوتاه پاسخ می دهد.
  • در این روش از هیچ گونه مواد بی حس کننده یا بیهوش کننده شیمیایی استفاده نمی شود.
  • عوارض جانبی برای این روش گزارش نشده است.

تعداد جلسات مزوتراپی

هر جلسه مزوتراپی حدود 15 تا 30 دقیقه به طول می انجامد و با بررسی هایی که پزشک بر روی پوست و موی شما انجام می دهد تعداد جلسات مزوتراپی مشخص می گردد. معمولا تعداد جلسات مزوتراپی 10 الی 12 جلسه می باشد که در ابتدا به صورت چند مرتبه در هفته و پس از آن دو هفته ای یک بار انجام می گیرد.

زمان مشاهده نتایج در مزوتراپی

در روش مزوتراپی معمولا پس از 4 ماه بعد از آخرین جلسه درمانی، آثار بهبود ریزش مو و جوان سازی پوست پدیدار می شود. نتایج حاصله می تواند به صورت دائمی باشد و در صورتی که فرد بتواند باز هم این روش را استفاده کند نتایج بسیار بهتر خواهند بود.

مزوتراپی مو را جهت اموری مانند رفع تیرگی دور چشم، برطرف کردن پف چشم، درمان افتادگی صورت، رفع غبغب، درمان ترک های پوستی ناشی از حاملگی، لک های ایجاد شده در صورت به علت حاملگی و موارد این چنینی نیز انجام می شود.

جهت انجام مزوتراپی نیاز است تا به یک کلینیک معتبر در زمینه پوست و مو که از پزشکان و متخصصین باتجربه در این زمینه برخوردار است مراجعه نمایید تا از بروز هرگونه عوارضی جلوگیری کنید و نتایج مورد قبولی را دریافت نمایید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *