کرج - عظیمیه

بلوار کاج،بین خیابان ندای جنوبی و نیک نژاد، ساختمان بامبینو، طبقه سوم واحد ۹

۰۲۶-۳۴۰۹۰۱۵۳

شماره تماس و مشاور

همه روزه ۸:۰۰ صبح الی ۹:۰۰ شب

ساعات کاری کلینیک و مشاوره

کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی روشی است که در آن گاز دی اکسید کربن را به زیر پوست تزریق کرده و سبب جوان سازی پوست می گردند. در واقع می توان گفت که این روش زیر مجموعه ای از روش مزوتراپی است با این تفاوت که در مزوتراپی مایعات و مواد مغذی به پوست تزریق می شود اما در کربوکسی تراپی از گاز CO2 استفاده می شود. این روش سبب افزایش خاصیت ارتجاعی پوست شده و به جوان سازی کمک می کند. در این مقاله به چگونگی انجام این روش اشاره شده است.

کربوکسی تراپی چیست؟

کربوکسی تراپی روشی قدیمی است که از سالیان گذشته در پزشکی مورد استفاده قرار می گرفته است. تزریق کربن دی اکسید به زیر پوست باعث می شود تا جریان خون در پوست افزایش پیدا کرده و عروق خونی گشاد شوند و مواد مغذی بیشتر به پوست برسند و در نهایت سلول های پوستی ترمیم شده و جوان سازی صورت گیرد. از این روش برای درمان موارد مختلفی مانند شل شدن پوست، سیاهی زیر چشم، انواع چروک های پوستی و کاهش چربی های پوست استفاده می شود. در تمام کشورهای اروپایی آمریکایی این تکنیک را برای زیبایی پوست استفاده می کنند.

برای انجام کربوکسی تراپی از سوزن های 30G استفاده می کنند و کربن دی اکسید را به پوست تزریق کرده و سبب افزایش الاستیسیته پوست می گردند.

مزایای روش کربوکسی تراپی

از این تکنیک در درمان بسیاری از مشکلات پوستی می توان استفاده کرد و به زیبایی و سلامت پوست کمک نمود. این روش دارای مزایای بی شماری می باشد که استفاده از آن را گسترده کرده است. از این مزایا می توان به از بین بردن چربی ها و سلولیت پوست، صاف شدن پوست، سفت شدن پوست، ترمیم پوست به کمک کلاژن سازی و رفع گودی و سیاهی دور چشم اشاره کرد. پس از انجام عمل لیپوساکشن ممکن است چربی هایی در قسمت بالای زانو رسوب کند که توسط این روش می توان آنها را برطرف کرد.

انجام کربوکسی تراپی در درمان چاقی

زمانی که کربن دی اکسید به پوست تزریق می شود پس از این که به چربی های پوست برخورد می کند به کربنیک اسید تبدیل می شود و کربنیک اسید توانایی حل کردن چربی ها را در خود دارد و از این طریق می تواند به کاهش چربی ها و لاغری کمک کند. می توان این روش را در نواحی از بدن که دارای چربی می باشند انجام داد و چربی های آن قسمت را آب کرد.

عوارض تکنیک کربوکسی تراپی

این روش عوارض چندانی را در افراد ایجاد نمی کند و مراقبت های زیادی هم ندارد. تنها کافیست پس از انجام این تکنیک چندین ساعت در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرید و در این مدت به حمام و استخر نیز نروید.

تعداد جلسات مورد نیاز برای این روش

تعداد جلسات این روش بستگی به نوع پوست، سن و عارضه ای که در پوست خود دارید بستگی دارد و پزشک با معاینه پوست شما می تواند تعداد جلسات مورد نیاز را به شما بگوید. اما در حالت عادی با انجام هر جلسه این روش پوست تا مدت 6 ماه نیازی به تزریق مجدد کربن دی اکسید نخواهد داشت.

اما نکته ای که باید به آن توجه داشت این است که برای انجام تمام خدمات زیبایی پوست مو از قبیل  ترمیم مو، پروتز مو، کربوکسی تراپی، مزوتراپی و … به کلینیک های معتبر زیبایی مراجعه کنید تا از به وجود آمدن عوارض احتمالی جلوگیری نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *