کرج - عظیمیه

بلوار کاج،بین خیابان ندای جنوبی و نیک نژاد، ساختمان بامبینو، طبقه سوم واحد ۹

۰۲۶-۳۴۰۹۰۱۵۳

شماره تماس و مشاور

همه روزه ۸:۰۰ صبح الی ۹:۰۰ شب

ساعات کاری کلینیک و مشاوره

کاشت ریش

داشتن ریش سالم و کامل برای مردان یک نکته مثبت به حساب می آید و کم پشتی و ناقص بودن آن ممکن است باعث کاهش اعتماد به نفس در آنها گردد. درمان های مختلفی جهت تقویت و رویش ریش و سبیل وجود دارد. یکی از این روش های درمانی کاشت ریش می باشد. به این صورت که در نواحی که خالی است یا دچار طاسی شده است ریش یا سبیل کاشته می شود. در این مقاله به معرفی این عمل و مزایا و عوارض آن می پردازیم.

کاشت ریش چیست؟

کم مویی علاوه بر سر ممکن است در ریش آقایان نیز وجود داشته باشد و جذابیت آنان تا حدودی تحت تاثیر قرار گیرد. همان گونه که برای درمان ریزش و طاسی در سر روش هایی مانند ترمیم مو، کاشت مو و پروتز مو وجود دارد برای کم بودن و ناقص بودن ریش نیز روش کاشت ریش ابداع شده است. این روش فرایندی مانند کاشت مو دارد اما به علت این که صورت پوست حساس تری دارد کاشت ریش نیز از حساسیت بالاتری برخوردار است.

این عمل کاملا بدون درد بوده و فقط ممکن است یک درد بسیار کم در زمان تزریق بی حس کننده داشته باشید.

چه کسانی می توانند کاشت ریش را انجام دهند؟

کاشت ریش برای افراد با مشکلات مختلف امکان پذیر می باشد. برخی افراد به صورت ژنتیکی دارای ریش کمی می باشند و یا دارای ریش هایی می باشند که ناقص است و در برخی از قسمت ها خالی است. این افراد با انجام کاشت می توانند ریش هایی پرپشت و کامل داشته باشند.

برخی افراد به علت وجود زخم، بخیه و یا سوختگی در منطقه رشد ریش دچار ریزش یا عدم رشد ریش می شوند که می توانند با انجام این عمل رشد ریش ها را افزایش داده و با استفاده از ریش کاشته شده جای سوختگی و بخیه را پر نمایند.

این عمل برای افرادی که ریش های پراکنده و نامنظمی دارند مناسب می باشد و بسیاری از افراد جهت یک دست شدن ریش های خود این عمل را انجام می دهند.

به طور کلی جهت تغییر دادن الگوی کم پشت بودن و یا پرپشت بودن ریش می توان از این عمل استفاده کرد.

نحوه انجام کاشت ریش

جهت انجام این کار در ابتدا فولیکول های مو از نواحی انتقال دهنده استخراج می شوند و پس از آن جداسازی می گردند. استخراج را توسط پانچ های 0.9 میلی متری انجام می دهند و این فرایند از 1 تا 3 ساعت به طول می انجامد. شکاف های بسیار کوچکی در صورت ایجاد می گردد که این شکاف ها در جهت رویش موها می باشند. فولیکول هایی که استخراج و جداسازی شده اند توسط سوزن های مخصوصی که اندازه بسیار کوچکی دارند به پوست پیوند زده می شوند.

روش های مختلف کاشت ریش

جهت کاشت ریش روش های مختلفی وجود دارد که از این روش ها می توان به روش FUE، FIT، FUT و SUT اشاره کرد. از میان روش های یاد شده روش SUT  و FUE بهترین روش ها می باشند و از عوارض جانبی کمتری برخوردارند. در ادامه به معرفی این دو روش می پردازیم:

روش FUE

در این روش کاشت، موی پوندی را از سر می گیرند و در محلی که مو پیوند زده می شود جای هیچ گونه زخمی مشاهده نمی گردد. به جای نماندن اسکار یک مزیت بزرگ برای این روش محسوب می شود و از این رو این روش از محبوبیت بالایی در میان سایر روش ها برخوردار است. روش FUE ریش هایی کاملا طبیعی برای شما ایجاد می کند و اعتماد به نفس از دست رفته تان را به شما برمی گرداند.

روش SUT

این روش جدیدترین روش کاشت مو و ریش می باشد که تراکم بسیار بالایی را در ریش های شما ایجاد می کند. مزیتی که این روش دارد این است که از همان روز اولی که کاشت ریش انجام گرفت موهای بلند ریش دیده می شود و بر عکس دیگر روش ها که در ابتدای کاشت موها کوتاه و غیر طبیعی می باشند این روش موهایی کاملا طبیعی را ایجاد خواهد کرد.

مراقبت های بعد از کاشت ریش

پس از انجام این عمل لازم است از شامپوی مخصوصی که جهت موهای پیوند زده می باشد استفاده کنید. در صورت خارش و پوسته پوسته شدن صورت تا حد ممکن به آن دست نزنید. نیاز است تا بعد از گذشت یک ماه به پزشک خود جهت چک کردن پیوند سر بزنید تا پیشرفت رشد موی شما بررسی گردد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *