کرج - عظیمیه

بلوار کاج،بین خیابان ندای جنوبی و نیک نژاد، ساختمان بامبینو، طبقه سوم واحد ۹

۰۲۶-۳۴۰۹۰۱۵۳

شماره تماس و مشاور

همه روزه ۸:۰۰ صبح الی ۹:۰۰ شب

ساعات کاری کلینیک و مشاوره

کاشت مو به روش SUT

موی سر یک انسان تاثیر بسیار زیادی بر تناسب و یا عدم تناسب صورت وی دارد. هر چند با توجه به سوابق تاریخی، موی سر در زنان اهمیت ویژه ای داشته است اما در سالیان اخیر و در میان مردان نیز به شدت مورد توجه واقع شده و بسیاری از آمار مراجعه کنندگان به مراکز ترمیم و پروتز مو و یا کلینیک های پوست و مو را آقایان تشکیل می دهند. یکی از روش های پزشکی و با استفاده از عمل جراحی جهت جبران موهای ریخته شده و یا کم تراکم، کاشت مو به روش SUT است که امروزه  در کلینیک های مختلفی انجام می پذیرد.

در این  مقاله شما را با یکی از روش تخصصی کاشت مو با عنوان کاشت مو به روش SUT آشنا نموده و مزایا و معایب آن را بر می شماریم. در پایان اشاره ای اجمالی به پروتز مو به عنوان یکی از روش های ساده تر و مقرون به صرفه تر نسبت به کاشت و پیوند مو خواهیم پرداخت.

کاشت مو به روش SUT به چه معناست؟

کاشت مو در روش SUT تفاوت چندانی با کاشت مو به روش FIT ندارد با  این حال در این روش به عنوان یک روش مدرن تر، برداشت فولیکول های مو با دستگاه انجام گرفته و این عمل باعث افزایش سرعت کار و کاهش اشتباهات پزشکی می گردد.

پیوند مو یکی از حساس ترین پیوندهای ممکن است که در صورت عدم مهارت پزشک ممکن است به عوارض جبران ناپذیری ختم گردد. این امر بستگی به روش کاشت مو نداشته و صرفا مهارت پزشک را مد نظر قرار می دهد.

استفاده از دستگاه، باعث به حداقل رسیدن آسیب به ناحیه اصلی مو، یعنی پیاز مو شده و در نهایت عملیات پیوند و  کاشت  مو در گرافت جدید را با دقت بیشتری انجام می دهد.

مزایای استفاده از روش کاشت مو به روش SUT

کاشت موی طبیعی به روش SUT دارای مزایای معقولی است که در مقایسه با روش FIT اعلام می شوند. این مزایا عبارتند از:

  • کاهش احتمال بروز اسکار
  • منظم بودن خطوط رویش
  • افزایش سرعت کار و اتمام مراحل کاشت مو
  • طبیعی بودن موی کاشته شده

شاید مزایای کاشت مو به روش SUT شما را بسیار وسوسه به انجام این کار نماید. تصمیم گیری با شماست با این حال سعی کنید از عوارض کاشت مو به صورت عمومی و  اختصاصی غافل نگردید. در ادامه این مباحث را  برای شما تشریح خواهیم نمود.

عوارض عمومی و اختصاصی کاشت مو

مقصود از عوارض عمومی کاشت مو، عوارض این عمل در تمامی روش های کشف شده تا کنون می باشد که در مقاله ای تحت عنوان آیا کاشت مو عوارض دارد بدان اشاره شده است. مهمترین عوارض مربوطه به قبل و بعد از کاشت مو باز میگردد و ممکن است در زمان عملیات برداشت و کاشت مو اتفاق خاصی نیفتد. از جمله مهمترین و متداول ترین عوارض کاشت مو به روش SUT عبارتند از:

  • حساسیت به بی حسی موضعی
  • تورم و التهاب در ناحیه پیشانی
  • ریزش موی سر به صورت دائم و یا موقت، پس از عملیات کاشت
  • عدم تعادل در رشد موهای پیوند زده

هزینه کاشت مو به روش SUT

هزینه کاشت مو به روش SUT بسیار بالا بوده و باید خود را برای پرداخت مبالغ هنگفتی آماده کنید. بسیاری از کلینیک ها هزینه ای معادل 7 میلیون تومان را برای کاشت مو به روش SUT در نظر گرفته اند. با این حال کاشت موی شما صرفا با این مبلغ پایان نمیابد. هزینه های بسیاری از قبیل آزمایشات مکرر، مراقبت های اصولی، مراجعات پس از پیوند مو و در صورت بروز هر گونه عارضه ای، هزینه های مربوط به رفع و یا کاهش عوارض مربوطه را نیز باید به موارد فوق افزود. گاها افراد پس از تقبل هزینه های بسیار زیاد و تحمل دشواری های راه، نتیجه مطلوب را به دست نیاورده و متاسفانه با ریزش شدیدتر موهای خود مواجه می گردند.

روش ترمیم و پروتز مو

شاید تا بحال در خصوص ترمیم مو چیزی نشنیده باشید اما به احتمال زیاد با پروتز مو آشنایی نسبی بیشتری دارید. در واقع  این دو  لغت تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند.

روش ترمیم و پروتز مو به دنبال هزینه های بسیار سنگین و گاها غیر قابل پرداخت و در مواقعی نتایج توام با شکست کاشت مو ایجاد گردید. در این روش، مو به صورت واقعی در بافت داخلی و  اصلی ناحیه رویش موسوم به “گرافت” قرار نمی گیرد. بلکه موی مصنوعی با یک ظاهر کاملا طبیعی و با رنگی همانند سایر بخش های سر را در پروتزهای مشبک تعبیه نموده و در نواحی کم تراکم و یا طاس قرار می دهند.

این روش هم اکنون به عنوان یکی از بهترین روش های جبران موهای ریخته شده و ایجاد ظاهر مناسب در صورت، با هزینه پایین تر نسبت به کاشت مو  و همچنین نتیجه قطعی و بدون عارضه شناخته شده است. کلینیک تخصصی تیامسیس به عنوان یکی از برترین مراکز پروتز مو و همچنین ترمیم مو شناخته می شود و شما می توانید به راحتی و تنها با یک تماس با شماره های موجود بر روی سایت این کلینیک در یک جلسه موهای از دست رفته خود را بدون عوارض بازگردانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *