کرج - عظیمیه

بلوار کاج،بین خیابان ندای جنوبی و نیک نژاد، ساختمان بامبینو، طبقه سوم واحد ۹

۰۲۶-۳۴۰۹۰۱۵۳

شماره تماس و مشاور

همه روزه ۸:۰۰ صبح الی ۹:۰۰ شب

ساعات کاری کلینیک و مشاوره

کاشت مو به روش FUT

یکی از روش های درمانی نوین جهت طاسی مو و افزایش حجم موی سر، استفاده از طرق مختلف کاشت مو می باشد. کاشت موی سر در زمره عمل جراحی زیبایی قرار دارد و زیر نظر متخصص و یا فوق تخصص پوست و مو انجام می گیرد.باتوجه به کاهش سن ریزش مزمن موی سر در سالیان اخیر و افزایش آمار مراجعه کنندگان مختلف به مراکز تخصصی کاشت مو در سراسر کشور، ضرورت آشنایی با این عمل جراحی بیش از پیش نمایان می گردد. در این مقاله اطلاعات مفیدی را در خصوص کاشت مو به روش FUT به همراه مزایا و معایب استفاده از این روش و مقایسه آن با ترمیم و پروتز موی سر، در اختیار شما قرار می دهیم.

کاشت مو به روش FUT به چه معناست؟

کاشت مو به روش FUT در زبان فارسی به روش پیوند واحد فولیکولی یا روش نواری پیوند معروف است. در این روش پزشک متخصص در منطقه ای از سر که دارای موهای متراکم تر با ضخامت بیشتر و احتمال ریزش کمتر است ( منطقه اهدا کننده ) یک نوار از بافت موی بیمار را برداشته و سپس با ایجاد حفره های بسیار ریزی در منطقه گیرنده که محل رویش موهای نازک و یا خالی از مو می باشد، موهای دریافت شده را پیوند می زند. موهای پیوند خورده را واحدهای فولیکولی می نامند.

مراقبت های قبل و بعد از کاشت مو به روش FUT

در صورتی که قصد کاشت مو را دارید باید خود را برای یک پروسه بسیار سخت و طاقت فرسا در خصوص مراقبت های قبل و بعد از کاشت مو مهیا نمایید. این اقدامات گاها بسیار خسته کننده و کلافه کننده هستند. هر گونه غفلت شما و عدم دقت به ضروریات مطرح شده در این زمینه می تواند نتایج درمان را متوقف و شرایط ناخوشایندی را برای شما به بار آورد.

از شست و شوی های بسیار دقیق و بعضا پردردسر گرفته تا تغییر نحوه خوابیدن به مدت طولانی ( به صورت نیمه نشسته )، عدم انجام فعالیت های سنگین و ورزشی، مصرف انواع داروهای ضد التهاب و یا مکمل های غذایی که بعضا با عوارض گوارشی جدی مواجه می گردند، عدم قرار گرفتن در معرض هوای آلوده و یا مشروبات الکلی و حتی کافئینی، ماساژ های بسیار دقیق و حساس منطقه اهدا کننده که با درد و خونریزی همراه بوده و خودداری از هرگونه لمس و یا ورود فشار به منطقه گیرنده واحد فولیکولی، استفاده از کلاه های مخصوص برای جلوگیری از تابش نور آفتاب به موی سر و موارد بسیار دیگری که ذکر تمام آن ها بسیار وقت گیر است.

مزایای کاشت مو به روش FUT

مهمترین مزیت این روش عبارت است از:

  • طبیعی بودن موهای کاشته شده و طبیعی جلوه نمودن آن
  • مقرون به صرفه بودن کاشت مو به روش FUT نسبت به روش های دیگر کاشت مو

معایب کاشت مو به روش FUT

برخی از معایب در کاشت مو عمومی بوده و شامل روش خاصی نمی گردد اما برخی دیگر اختصاص بوده و روش خاصی از کاشت مو را شامل می گردد.

عوارض عمومی کاشت مو

حساسیت به داروهای بی حسی موضعی، افزایش شدید ضربان قلب، افزایش فشار خون، وقوع مشکلات قلبی، عروقی و تنفسی و سنکوپ در حین عمل جراحی، درد بسیار جدی به همراه خونریزی موضعی، اِدِم و یا خیز ( تجمع مایعات در زیر پوست )، خارش مزمن و ایجاد دلمه های خونی در قسمت های تحت درمان، سرفه و سکسه های بسیار شدید و بسیار آزار دهنده، امکان ایجاد عفونت در ناحیه گیرنده و همچنین در ناحیه برداشت گرافت ها، نکروز و قطع خونرسانی در برخی از نقاط به علت اشتباهات پزشکی که در برخی از موارد روی می دهد.

عوارض اختصاصی کاشت مو به روش FUT

ایجاد اسکار و یا بافت گلوله مانند زخم به صورت دائمی، آسیب دائم به اعصاب موجود در ناحیه مورد نظر، ریزش موی شوکی و یا افلوویوم، خونریزی، باز شدن بخیه ها و التهاب فولیکول ها به عنوان عوارض جدی کاشت مو به روش FUT شناخته می شود.

ترمیم و پروتز مو

شاید شما نیز همچون بسیاری از کاربران پس از مطالعه شرایط کاشت مو و بررسی عوارض و معایب آن، به ترمیم و پروتز مو روی آورید. ما نیز با توجه به تجربه کاری خود ترمیم و پروتز مو را به شما پیشنهاد می دهیم.

ترمیم مو و پروتز مو با هیچ کدام از عوارض فوق الذکر همراه نبوده و فرد می تواند بدون عمل جراحی و با پرداخت مبلغی بسیار کمتر از مبالغ پرداختی در روش های مختلف کاشت مو، مبادرت به افزایش حجم موی خود نموده و ظاهری بسیار زیبا را برای خود خلق نمایید.

در صورت تمایل می توانید به مرکز ترمیم و پروتز موی تیامسیس مراجعه نمایید. مرکز ترمیم و پروتز موی تیامسیس یک موسسه فوق تخصصی با برترین امکانات روز دنیا بوده و نتیجه دهی مطلوب را برای شما مراجعه کنندگان تضمین می نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *