کرج - عظیمیه

بلوار کاج،بین خیابان ندای جنوبی و نیک نژاد، ساختمان بامبینو، طبقه سوم واحد ۹

۰۲۶-۳۴۰۹۰۱۵۳

شماره تماس و مشاور

همه روزه ۸:۰۰ صبح الی ۹:۰۰ شب

ساعات کاری کلینیک و مشاوره

کاشت مو به روش میکرو FIT  

علوم پزشکی یکی از علوم پویای جهان است که همه روزه با افزایش سطح تکنولوژی و علوم مرتبط با آن همراه می گردد. این علم در حوزه زیبایی و بویژه پوست و مو، رشد چشم گیری یافته و در سالیان اخیر نیز شاهد افزایش رضایت مراجعه کنندگان به موسسات معتبر و شناخته شده در سطوح مختلف خارجی و داخلی بوده ایم. مراکز ترمیم و پروتز مو نیز به موازات موسسات تخصصی پوست و مو ارتقا یافته اند و به جرئت می توان گفت رضایت مندی بسیار بیشتری را در خصوص نتایج درمان به دست آورده اند. در این مقاله به معرفی مدرن ترین روش کاشت مو با عنوان میکرو FIT خواهیم پرداخت و در پایان اشاره ای اجمالی به ترمیم مو و استفاده از روش های نوین مربوط به پروتز مو خواهیم داشت.

کاشت مو به روش میکرو FIT به چه معناست؟

کاشت مو به روش میکروFIT در نتیجه تلفیق روش های کاشت مو با عنوان SUT و FIT است و با استفاده از دستگاه های مینیاتوری و خارج از اتاق عمل انجام می شود و امروزه در سطح داخلی به عنوان گران ترین روش کاشت موی دائمی شناخته می شود.

استفاده از دستگاه باعث تقلیل و یا حتی حذف اشتباهات پزشکی در زمان خارج کردن مو از بافت اطراف شده و مینیاتوری بودن دستگاه از ایجاد جای زخم های نواری و غیر نواری در ناحیه گیرنده و اهدا کننده جلوگیری می کند.

به عقیده بسیاری از پزشکان پوست و مو این روش بهترین روش کاشت مو تا کنون بوده است و استفاده از این روش با کمترین عارضه ممکن همراه می باشد و بهترین نتیجه ممکن را به دنبال خواهد داشت.

مزایای کاشت مو به روش میکروFIT

نتایج حاصل از کاشت مو به روش میکرو FIT با توجه به مدرن بودن روش مورد نظر، در سطح گسترده ای مورد بررسی واقع نشده و به نظر می رسد، ذکر مزایای آن بیشتر جنبه تبلیغاتی داشته و جهت ترغیب مردم به استفاده از این روش می باشد. با این حال می توان مزایای ذیل را در خصوص کاشت مو به روش میکروFIT بیان نمود:

  • افزایش سرعت برداشت و کاشت مو
  • عدم نیاز به عمل جراحی در اتاق عمل
  • عدم نیاز به تراشیدن موی سر
  • عدم باقی ماندن جای زخم و اسکار در محل برداشت و کاشت مو

معایب کاشت مو به روش میکرو FIT

مهمترین معایب ذکر شده در خصوص کاشت مو به روش میکرو FIT را هزینه بسیار بالا و در عین حال عدم قطعی بودن دریافت نتیجه مطلوب است.

اصولا هیچ کدام از روش های کاشت مو تا کنون نتوانسته است ادعای کاشت موی دائمی با قطعیت کامل را به اثبات برساند. کما اینکه همچنان عوارض عمومی کاشت مو نیز در تمامی روش ها وجود داشته و تنها از حیث شدت با یکدیگر متفاوت هستند.

در صورت شکست عملیات مربوط به برداشت و کاشت مو در ماه ها و سال های بعد، فرد به هیچ وجه نمی تواند ادعای دریافت مبالغ پرداخت شده را داشته باشد.

استفاده از روش کاشت مو به روش میکروFIT در جوانان

مقصود ما در اینجا جوانان کمتر از 25 سال می باشد. اصولا در این سن هنوز الگوی ریزش مو مشخص نشده و هرگونه کاشت مو می تواند نتایج بسیار نامطلوبی را به دنبال داشته باشد. فرقی ندارد که می خواهید از روش میکرو FIT استفاده کنید و یا از دیگر روش های سنتی تر که مشمول هزینه های پایین تر می باشند، کاشت مو در این سن به هیچ وجه توجیه پزشکی نداشته و تنها پزشکان سودجو و بدون توجه به عواقب آن مبادرت به کاشت مو در این سن می نمایند.

ترمیم و پروتز مو  یک روش قطعی و کم هزینه

اگر با توجه به هزینه های بسیار بالای کاشت مو به روش میکرو FIT و یا به علت پایین بودن سن ریزش مو، تمایل به ترمیم مو با روش های کم هزینه تر و بدون عارضه دارید، می توانید نسبت به انجام پروتز مو اقدام نموده و زیبایی ظاهری خود را برای بار دیگر به دست آورید.

این روش بیشتر با عنوان یک روش آرایشی و بهداشتی شناخته میشود و نه یک روش درمانی و پزشکی همچون کاشت مو و به همین علت نیز از محبوبیت بسیاری نزد بانوان و آقایان در سراسر جهان و بویژه کشورهای اروپایی و امریکایی برخوردار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *