کرج - عظیمیه

بلوار کاج،بین خیابان ندای جنوبی و نیک نژاد، ساختمان بامبینو، طبقه سوم واحد ۹

۰۲۶-۳۴۰۹۰۱۵۳

شماره تماس و مشاور

همه روزه ۸:۰۰ صبح الی ۹:۰۰ شب

ساعات کاری کلینیک و مشاوره

کاشت مو برای بیماران مبتلا به ایدز و هپاتیت

ترمیم مو

دو نوع بیماری قابل سرایت که با تضعیف ایمنی بدن همراه بوده و مشکلات عدیده ای در خصوص سلامت پوست و مو ایجاد می نمایند، هپاتیت و ایدز می باشند. ما در این مقاله قصد نداریم مباحث پزشکی این دو بیماری را شرح دهیم بلکه می خواهیم امکان کاشت مو برای بیماران مبتلا به ایدز و هپتاتیت را مورد بررسی قرار داده و بهترین روش ممکن جهت افزایش تراکم موی آنان را بیان نماییم.

ایدز و هپاتیت قابل سرایت از طریق خون

آنچه که باعث می شود نگرانی های عمده ای در خصوص کاشت موی این افراد وجود داشته باشد، احتمال آلوده شدن پزشک و دیگر اعضای تیم جراحی می باشد. چرا  که بیماری ایدز و هپاتیت مزمن به راحتی از طریق خون منتقل شده و فرد سالم را نیز درگیر می نماید. این بیماری ها لاعلاج بوده و مشکلات عفونی بسیاری را برای مبتلایان به وجود می آورند.

ریزش مو پس از ابتلا به ایدز و هپاتیت

این دو بیماری با دوره های کنترل همراه بوده و پزشکان مربوطه سعی در جلوگیری از افزایش علائم بیماری دارند. با این هدف مبادرت به تزریق و تجویز داروهای بسیار قوی جهت مبارزه با عامل بیماری زا می نمایند. این داروها در بسیاری از موارد حتی سیستم ایمنی بدن بیمار را تحت الشعاع قرار داده و آن را تضعیف می نمایند. کاهش شدید سیستم ایمنی بدن، کاهش قوای فولیکولی مو را نیز به همراه داشته و به مرور زمان به ریزش مو منجر می گردد.

عمل جراحی در بیماران مبتلا به ایدز و هپاتیت

عوارض جدی ناشی از عمل جراحی در بیماران ایدز و هپاتیت بسیار جدی بوده و ممکن است باعث افزایش سطح عفونت های موجود و یا عفونت های نهفته در بدن گردد. این بیماران باید از بروز هرگونه زخم در بدن جلوگیری کرده و تمامی نکات ایمنی مربوط به مقابله با شدت یافتن علائم بیماری را بکار گیرند.

کاشت مو یک عمل جراحی است

بیماران مبتلا به هپاتیت و ایدز بهتر است بدانند که تمامی روش های کاشت مو به صورت دائم نوعی عمل جراحی محسوب شده و نیازمند یک سیستم دفاعی قوی در بدن می باشند. حتی روش هایی که اعلام می کنند که کاشت مو برای بیماران مبتلا به ایدز و هپاتیت بدون عمل جراحی صورت می گیرد، صرفا تبلیغات گمراه کننده بوده و با هدف کسب منافع مالی صورت می پذیرد. بهتر است طرق دیگری را امتحان کرده و از خطرات عمل جراحی در شرایط نامساعد مربوط به سلامت خود پرهیز نمایید.

پروتز مو یک روش مناسب برای بیماران مبتلا به ایدز و هپاتیت

افراد مبتلا به ایدز و هپاتیت نیز حق دارند همچون دیگر انسان ها برای ظاهر و پوست و موی خود ارزش قائل باشند. در صورتی که با ریزش موی بسیار شدید مواجه شده اید و با توجه شرایط سلامت و بیماری خود قادر به کاشت مو نمی باشید، لازم به استفاده از کلاه گیس های مصنوعی و بعضا آزار دهنده نیست. کافیست یک بار پروتز مو را تجربه نموده و پس از آن هر ساله مبادرت به ترمیم مو نمایید.

پروتز مو چیست؟

پروتز مو به معنای الصاق و فیکس نمودن رشته های بسیار نازک موی مصنوعی بر روی سر و با امکان جریان هوای آزاد در میان موی سر است. این روش اصولا در یک جلسه انجام شده و به عنوان یک روش پزشکی و یا نوعی عمل جراحی اطلاق نمی گردد. این روش هم اکنون در امریکا و اروپا محبوب ترین روش افزایش تراکم موی سر می باشد.

آیا پروتز مو و کلاه گیس به یک معنا می باشند؟

مسلم است که کلاه گیس و پروتز مو دارای یک معنای واحد نبوده و صرفا شباهت کاربردی دارند. کلاه گیس کاملا مصنوعی بوده، موقتی و فانتزی می باشد و ظاهر مطلوبی را به دنبال نخواهد داشت. اما پروتز مو از حیث ظاهری هیچ گونه تفاوتی با موی طبیعی نداشته و ظاهری همانند موهای بسیار سالم و مقاوم دارد. در حالی که کلاه گیس صرفا جنبه آرایشی داشته و ظاهری عروسکی و غیر واقعی ایجاد می نماید.

ترمیم مو در بیماران مبتلا به ایدز و هپاتیت

دوره های مربوط به تمدید پروتز مو را ترمیم مو می نمایند. این دوره ها اغلب یک ساله بوده و برای بررسی کلی مو و بستر مو و همچنین هماهنگ سازی آن با موهای طبیعی صورت می گیرد. با این حال تصور می شود که ترمیم مو در بیماران مبتلا به ایدز و هپاتیت با دوره های کوتاه تر و دقت بیشتری صورت خواهد گرفت. در صورتی که قصد دارید برای جبران موهای از دست رفته خود که در حین روند درمانی خود آنها را از دست داده اید از روش پروتز مو استفاده نمایید می توانید همینک با شماره های موجود بر روی وب سایت مرکز تخصصی پروتز مو تیامسیس تماس گرفته و از کارشناسان این مجموعه وقت مراجعه حضوری خود را دریافت نمایید تا کارشناسان این مجموعه پس از بررسی بهترین راهکار را به شما عزیزان ارائه نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *