کرج - عظیمیه

بلوار کاج،بین خیابان ندای جنوبی و نیک نژاد، ساختمان بامبینو، طبقه سوم واحد ۹

۰۲۶-۳۴۰۹۰۱۵۳

شماره تماس و مشاور

همه روزه ۸:۰۰ صبح الی ۹:۰۰ شب

ساعات کاری کلینیک و مشاوره

چندین اشتباه که منجر به ایجاد موخوره می شود

چندشاخه شدن انتهایی مو, به دلیل آسیب های فیزیکی یا شیمیایی را “موخوره” گویند. لایه محافظ مو در فیبر انتهای ساقه از بین می رود و در نتیجه انتهای مو شکننده و شاخه شاخه می شود. موخوره اغلب در بین بانوان شایع تر است. در ادامه دلایلی که موجب ایجاد موخوره می شوند را باهم بررسی خواهیم کرد:

عادات اشتباهی که باعث ایجاد موخوره می شوند

توجه کنید که هیچ درمان قطعی هنوز برای موخوره کشف نشده است. بنابراین برای پیشگیری از آسیب موهایتان سعی کنید, اگر حتی یکی از عادات زیر را دارید, آن را کنار بگذارید. موهایی که موخوره دارند, موی مرده به حساب می آیند و به مرور زیبایی خود را از دست می دهد. همیشه پیشگیری بهتر از درمان است.

بستن موها

اگر همیشه موهایتان را به شکل دم اسبی و یا مدل گوجه ای می بندید, این کار را ترک کنید. با بستن به این مدل ها موجب کشیده شدن تارهای مو می شوید که به مرور باعث شکننده شدن و ایجاد موخوره میشود. موهای شما نیاز دارند که نفس بکشند. شما با جمع کردن و تحت فشار گذاشتن آن ها مانع این کار می شوید.

همیشه سعی کنید چند ساعت در طول روز یا زمان هایی که در خانه هستید موهایتن را به طور کامل باز بگذراید.

اگر موهایتان را همیشه به یک مدل می بندید, مدل بستن موها را تغییر دهید تا موها فقط از یک ناحیه تحت فشار نباشند.

شستشوی موها

برای شستشوی موهایتان از شامپوهای شیمیایی استفاده نکنید. از شامپوهایی که مواد مصنوعی مانند اسانس های خوشبو کننده, آمونیاک و سفید کننده دارند استفاده نکنید.

شستن بیش از اندازه موها چربی طبیعی مو را از بین می برد و باعث خشکی مو می شود. و مهم ترین علت ایجاد موخوره خشکی مو است.

شانه زدن

برای شانه زدن موها بهتر است از شانه و برس های چوبی استفاده کنید. لوازم چوبی خود مانع ایجاد موخوره می شود. برای شانه زدن موها, ابتدا با یک شانه دانه درشت از نوک موها شروع کنید و قسمت به قسمت به بالا بروید تا در نهایت به ریشه برسید. به هیچ وجه موها را از بالا و ریشه به سمت پایین شانه نزنید. هنگام شانه زدن از بالا به پایین گره های ایجاد شده در مو را با شدت به نوک موها می آورید که باعث آسیب و موخوره می شود.

موهای خیس بسیار شکننده تر از موهای خشک هستند. بنابراین به هیچ وجه زمانی که موهایتان خیس است آن ها را شانه نزنید. تنها در حمام قبل از آب کشی شامپوهای نرم کننده می توانید با استفاده از شانه های دندانه درشت, شانه کنید.

خشک کردن موها

خشک کردن یا آب کشی موها با حوله موجب موخوره نمی شود. اما وقتی موهایتان را با حوله چنگ می زنید و یا موهایتان را برای طولانی مدت با حوله می پیچید موها با حالت آشفته ای که دارند خشک می شوند. در نهایت هنگامی که می خواهید گره ها و آشفتگی ها را باز کنید باعث کشیده شدن و شکستن موها و در نهایت ایجاد موخوره می شوید.

بهتر است اجازه دهید موهایتان توسط هوای آزاد خشک شود. و یا اگر لازم است که با حوله خشک کنید, موها را چنگ نزنید. به همان حالت صافی که قرار دارند حوله را بپیچید و اجازه دهید که خشک شوند.

استفاده از لوازم حرارتی

برای خشک کردن موهایتان, زمانی که موهایتان مرطوب است به هیچ وجه از اتومو و یا بابلیس استفاده نکنید. اینکار باعث سوختن و خشک شدن و شکننده شدن موهایتان می شود که در نهایت به موخوره گرفتن موها ختم می شود.

اگر نیاز دارید که سریع موهایتان را خشک کنید از سشوار استفاده کنید. فقط حتما توجه کنید که سری سشوار که شبیه به نوک اردک است, به سشوار متصل باشد. این وسیله هم جهت باد را هدایت می کند و هم بین موها و سطح داغ سشوار فاصله ایجاد می کند و مانع از سوختن موها می شود.

کوتاه کردن موها

تنها راهی که ممکن است جلوی ادامه موخوره را بگیرد کوتاه کردن موها است. موهایتان را از جایی که دچار موخوره شده است باید کوتاه کنید. موی موخوره دار یک موی مرده است و نمی توانید با استفاده از روغن ها و یا ماسک های مختلف موخوره را از بین ببرید. روغن ها و ماسک های مختلف مو برای جلوگیری از ایجاد موخوره است نه درمان موخوره.

رنگ کردن موها

رنگ ها به دلیل ساختاری شیمیایی که دارند موجب خشکی موها می شوند و تار و پود موها را تغییر می دهند. به ویژه زمانی که رنگ موها را از تیره به روشن تغییر می دهید باید از مواد شیمیایی بیشتری استفاده کنید. درنتیجه شدت آسیب بیشتر می شود.

انجام کارهایی مانند کراتینه و فر دائم و امثال این ها باعث ایجاد موخوره در موها می شود.

 

مطالب مفید خواندنی: زیبایی به روش پروتز مو

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *