کرج - عظیمیه

بلوار کاج،بین خیابان ندای جنوبی و نیک نژاد، ساختمان بامبینو، طبقه سوم واحد ۹

۰۲۶-۳۴۰۹۰۱۵۳

شماره تماس و مشاور

همه روزه ۸:۰۰ صبح الی ۹:۰۰ شب

ساعات کاری کلینیک و مشاوره

پروتز مو بهتر است یا کاشت مو

امروزه در عرصه پوست و مو و پیشرفت های صورت گرفته در علوم پزشکی و زیبایی بسیار با واژه پروتز برخورد می کنیم. امروزه پروتز در انواع مختلف خود طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است. با این حال بسیاری از افراد جامعه با پروتز مو و یا اصطلاح عامیانه آن یعنی ترمیم مو آشنایی ندارند. با ما همراه باشید تا شما را با اصطلاح فنی و پزشکی پروتز مو  یا  همان ترمیم مو آشنا نماییم و این سوال که پروتز مو بهتر است یا کاشت مو را پاسخ دهیم.

پروتز مو به چه معناست؟

پروتز مو به بازگشت غیر واقعی موهای از دست رفته گفته می شود. در پروتز مو، شما با دسته ای منظم از موهای مصنوعی که کاملا در محل رویش موی سر قرار می گیرند رو به رو هستید؛ با این حال این موها یک ظاهر کاملا طبیعی دارد. پروتز مو روش بینابینی از کاشت مو و استفاده از کلاه گیس است.

در واقع برای پروتز مو موی مصنوعی در پروتز هایی از جنس نانو کاشته شده و با یک روش مخصوص به پوست سر الصاق می گردد. این الصاق دائمی نبوده و اصولا به صورت سالیانه احتیاج به ترمیم دارند. با این حال مادامی که بر روی سر قرار داشته و مراتب ترمیم آن انجام گردد، تفاوت کیفی و ظاهری چندانی با موی واقعی ندارد.

کاشت مو به چه معناست؟

شاید بارها با این واژه پزشکی مواجه شده باشید. کاشت مو یک روش کاملا تخصصی پزشکی بوده و به شدت هزینه بردار است. در این روش دانه های طبیعی مو به صورت جداگانه در محل رویش مو کاشته شده و مو در بافت اصلی بدن قرار می گیرد.

کاشت مو در جلسات مختلفی انجام شده و نیاز به آزمایشات مکرر و رفت و آمدهای بسیاری دارد. این روش بسیار دردآور بوده و بسیاری از مراجعه کنندگان در میانه راه قادر به ادامه مراحل کاشت مو نیستند.

با این حال ممکن است پس از گذشت چندی، نتیجه مطلوب حاصل نگردد و ریزش شدید و مجدد مو را نیز به دنبال داشته باشد. در چنین مواردی امکان کاشت موی دوباره و یا چندباره به دلایل پزشکی امکان پذیر نمی باشد و اصولا مراجعه کنندگان خود تمایل به مراجعه مجدد جهت کاشت مو ندارند.

لازم به ذکر است که در صورت عدم دریافت نتیجه مطلوب از کاشت مو، شما قادر به دریافت هزینه های بسیار زیادی که در این خصوص تقبل کرده اید نخواهید بود.

هدف از پروتز مو چیست؟

پروتز مو به دنبال ارائه یک پاسخ منطقی به مسائل مربوط به استفاده از کلاه گیس و یا کاشت مو به وجود آمد. معایب این دو روش را می توان در موارد ذیل خلاصه نمود:

  • معایب کلاه گیس را باید در مصنوعی بودن و داشتن یک جلوه غیر واقعی، آسیب پذیری آن در شرایط مختلف از جمله شرایط جوی نامطلوب، احتیاج به تنظیم مکرر محل قرار گیری آن بر روی سر و مواردی از این قبیل دانست.
  • معایب کاشت مو را می توان در درد آور بودن، هزینه بالای کاشت، رفت و آمدهای مکرر، عدم تضیمن آن توسط پزشکان پوست و مو و امکان عدم دریافت نتیجه مطلوب دانست.

به دنبال تمام مسائل و مشکلات فوق، پروتز مو  یا همان ترمیم مو با یک سابقه بسیار موفق در کشورهای توسعه یافته، پا به عرصه کلینیک های زیبایی در داخل کشور نهاد و عرصه رقابتی بسیار موفقی را با کاشت مو و استفاده از کلاه گیس آغاز نمود و هم اکنون نیز بهترین روش ممکن جهت جبران موهای از دست رفته بانوان و آقایان است.

کلام آخر در رابطه با پروتز مو بهتر است یا کاشت مو

اکنون پس از بررسی روش های مختلف جبران موهای از دست رفته ( کاشت مو، پروتز مو و یا کلاه گیس ) پاسخ به سوال اصلی این مقاله که همان پروتز مو بهتر است یا کاشت مو است را میتوانید پاسخ دهید.

پیشنهاد می کنیم در زمینه پروتز مو، به افراد کاملا متخصص و ماهر در این زمینه مراجعه نمایید. سابقه کاری یک پزشک در خصوص پروتز مو می تواند بهترین راهنمای شما جهت مراجعه و یا عدم مراجعه به شخص خاصی باشد.

در  زمینه جبران موهای از دست رفته خود بسیار با احتیاط گام بردارید و هرگز فریب تبلیغات گمراه کننده ای که صرفا با هدف کسب منافع مالی انجام می شوند را نخورید.

در صورت تمایل می توانید با شماره تلفن های درج شده در وب سایت تیامسیس تماس گرفته و مشاوره لازم را در خصوص مراحل مختلف ترمیم مو دریافت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *