کرج - عظیمیه

بلوار کاج،بین خیابان ندای جنوبی و نیک نژاد، ساختمان بامبینو، طبقه سوم واحد ۹

۰۲۶-۳۴۰۹۰۱۵۳

شماره تماس و مشاور

همه روزه ۸:۰۰ صبح الی ۹:۰۰ شب

ساعات کاری کلینیک و مشاوره

مهم ترین دلایل ریزش مو در مردان

مهم ترین دلایل ریزش مو در مردان

از بزرگترین و مهم ترین مشکلاتی که مردان و زنان امروزه با آن مواجه هستند, ریزش مو است. در مقاله پیشین به بررسی علل ریزش مو در بانوان پرداختیم. در این مقاله می خواهیم به دلایل ریزش مو در مردان بپردازیم.

درمان و جلوگیری از ریزش مو

ابتدا باید سعی کنید دلایل ریزش مو را به کمک پزشک متخصص مو شناسایی کنید تا بتوانید برای جلوگیری و یا متوقف کردن ریزش مو اقدام کنید.

اگر موفق به این کار نشدید, می توانید برای بازیابی موهایتان از انواع روش های ترمیم مو, مانند پروتز مو استفاده کنید.

پروتز مو یکی از روش های بسیار آسان و راحت وهمچنین مناسب از لحاظ اقتصادی است. کافی به یکی از مراکز متخصص در زمینه ترمیم مو مراجعه کنید.

مهم ترین دلایل ریزش مو در آقایان

در ادامه به اصلی ترین دلایل ریزش مو در مردان اشاره خواهیم کرد:

عوامل ژنتیکی

یکی از تاثیرگذارترین دلایل ریزش مو در مردان, عوامل ژنتیکی است. این عامل باعث شده است که برخی از آقایان از سنین جوانی موهای خود را از دست بدهند.

عمدتا ریزش مو در مردان از قسمت مرکزی سر آغاز می شود. ابتدا از این ناحیه کم پشت می شود و در ادامه شروع به ریزش می کند.

افزایش سن

از دیگر دلایل ریزش مو در مردان, افزایش سن است که البته این موضوع طبیعی است. با بالا رفتن سن فعالیت فولیکول ها نیز کاهش پیدا می کند و به مرور متوقف می شود.

استرس و اضطراب

استرس یکی از مهم ترین عوامل ریزش مو هم در خانم ها و هم در آقایان است. علاوه بر این, استرس و اضطراب باعث ضعیف شدن سیستم ایمنی بدن می شود و در رشد موها تاثیر می گذارد و سبب ریزش مو می شود.

رژیم غذایی غیر استاندارد و خواب نامناسب

قطعا از مهم ترین دلایل ریزش مو در مردان و حتی در خانم ها, خوراک و خواب غیراستاندارد و اصولی است. رعایت رژیم های لاغری غیراصولی یا خوردن غذاهای ناسالم, همچنین خواب ناکافی و بدون کیفیت از مهم ترین مسائلی هستند که بر ریزش مو تاثیر می گذارند.

هورمون ها

مطالعات و آزمایشات نشان می دهند به طور کلی آقایان دارای هورمون هایی هستند که سبب ریزش مو در آن ها می شود.

مصرف سیگار و الکل

استفاده بیش از حد سیگار و الکل, یکی دیگر از دلایل ریزش مو در مردان است. برای جلوگیری از ریزش مو مصرف این موارد را کاهش دهید.

بیماری های خاص و عمل جراجی

برخی بیماری های خاص که نیاز به عمل جراحی دارند باعث ریزش مو در افراد می شود. به دلیل آن که سیستم ایمنی بدن در این دوران به خوبی کار نمی کند و دچار مشکلاتی شده است, ریزش مو اتفاق میفتد.

باید توجه داشته باشید که اگر ریزش موهایتان به خاطر بیماری و یا جراحی است, باید پس از گذراندن دوران بیماری و نقاهت موهایتان مجددا به طور طبیعی رشد کنند.

مصرف داروهای خاص

مصرف برخی داروهای خاص, مانند داروهای افسردگی سبب ریزش مو می شوند. نگران نباشید چرا که پس از دوره درمان موهایتان به طور طبیعی مجددا رشد خواهد کرد.

تغییرات هورمونی

تغییرات هورمون تستوسترون و تبدیل شدن آن به دی هیدروتستستورون سبب ریزش شدید مو در مردان می شود.

مشکلات تیروئیدی

کم کاری تیروئید یکی از مهم ترین دلایل ریزش مو در مردان است. در اثر مشاهده ریزش مو حتما آزمایش تیروئید دهید.

وجود عفونت در بدن

اگر در بدنتان عفونت وجود داشته باشد, سبب ریزش موی شدید خواهد شد. با استفاده از داروهایی که به درمان عفونت ها کمک می کند, پساز بهبودی مجددا شاهد رشد طبیعی موهایتان خواهید بود.

آلوپسی

نوعی بیماری به نام آلوپسی وجود دارد که باعث ریزش سکه ای مو می شود. به این معنا که از ناحیه مرکزی سر به شکل دایره ای موها شروع به ریزش می کنند.

در صورت ضعف سیستم ایمنی بدن, فولیکول ها نیز ضعیف می شوند و ریزش مو آغاز می شود.

استفاده از دستگاه های حرارتی و ماسک مو

استفاده زیاد از سشوار و انواع ماسک مو و ژل مو, یکی از مهم ترین دلایل ریزش مو در مردان و به خصوص آقایان جوان است. برای پشگیری و یا کنترل ریزش مو, پس از استفاده از ژل ها و ماسک های مو, موهایتان را بشویید و اجازه ندهید به مدت طولانی بر روی موهایتان بمانند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *