کرج - عظیمیه

بلوار کاج،بین خیابان ندای جنوبی و نیک نژاد، ساختمان بامبینو، طبقه سوم واحد ۹

۰۲۶-۳۴۰۹۰۱۵۳

شماره تماس و مشاور

همه روزه ۸:۰۰ صبح الی ۹:۰۰ شب

ساعات کاری کلینیک و مشاوره

مراحل کاشت مو چیست؟

کاشت مو یکی از روش های پزشکی و حرفه ای با عنوان پیوند مو است که با روش های مختلف در بسیاری از کلینیک های پوست و مو انجام می گیرد. به موازات عوارض و هزینه های بسیار بالای کاشت مو، طرق مدرن تر و کم هزینه تر جهت ترمیم مو ابداع شده است که امروزه پروتز مو نام دارد. در صورتی که تصمیم به کاشت مو گرفته اید شاید بخواهید با مراحل کاشت مو  که یک امر کاملا پزشکی و متخصصانه است آشنا شوید. در این مقاله سعی در معرفی و توضیح و تشریح مراحل کاشت مو داریم. با این حال دقت نمایید که کاشت مو دارای مراحل بسیار ریز و حساسی است که در مقالات حرفه ای تر قادر به مطالعه آن ها خواهید بود.

از مراحل مقدماتی تا پایان کاشت مو

در یک دسته بندی کلی می توان مراحل کاشت مو را به صورت ذیل بیان نمود:

  • مراجعه به یک کلینیک معتبر و مشاوره حضوری
  • تعیین نوبت رسیدگی و انجام معاینات و آزمایشات پزشکی
  • مراقبت های پیش از کاشت مو
  • برداشت مو از ناحیه اهدا کننده و کاشت مو در ناحیه دریافت کننده
  • مراقبت های بعد از کاشت مو

مراجعه به یک کلینیک معتبر و  مشاوره حضوری

پیش از هر چیز باید یک کلینیک معتبر و با سابقه بسیار درخشان پیدا نمایید. از جمله مواردی که در زمان شناسایی یک کلینیک معتبر باید مورد توجه قرار دهید، موارد ذیل می باشند:

  • کلینیک مورد نظر باید از وزارت بهداشت مجوز رسمی بهره برداری دریافت نموده باشد.
  • هر یک از کادر پزشکی، درمانی و بهداشتی باید به صورت شخصی و مستقل دارای گواهینامه اخذ شده از جانب وزارت بهداشت باشند.
  • پرسنل اداری و کادر درمانی کلینیک مورد نظر باید از حیث اخلاقی موجه بوده و به سوالات و ابهامات موجود به دقت پاسخ دهند.
  • تجهیزات و امکانات موجود در کلینیک، باید مدرن و پیشرفته بوده و مدام استریل و ضد عفونی گردند.
  • خدمات درمانی ارائه شده در کلینیک مورد نظر متناسب با نیاز مراجعه کنندگان بوده و فضای قابل قبولی داشته باشد.

تعیین نوبت رسیدگی و انجام معاینات و آزمایشات پزشکی

در صورت انتخاب کلینیک مورد نظر باید جهت مشاوره حضوری با پزشک متخصص ویا فوق تخصص، نوبت گرفته و در زمان مقرر شده در اتاق پزشک حاضر شوید.

پزشک پوست و مو سوابق بیماری و سلامت شما را بررسی کرده و معاینات خاص خود را انجام خواهد داد. اگر از حیث مسائل مختلفی همچون سن و یا بیماری های زمینه ای مشکل خاصی وجود نداشته باشد، برای شما چند آزمایش مهم نوشته و شما را موظف به ارائه نتایج در زمانی مشخص می کند.

در صورتی که نتایج به دست آمده با مشکل خاصی مواجه نباشد، برای شما نوبت کاشت مو تجویز می کند و مراقبت های پیش از کاشت مو را به شما گوشزد خواهد کرد.

مراقبت های پیش از کاشت مو

اصولا پزشکان پوست و مو پیش از کاشت مو، رعایت موارد ذیل را از بیمار خود خواستارند:

  • عدم مصرف دخانیات و مشروبات الکلی
  • کاهش مصرف داروهای رقیق کننده و ضد انعقاد خون
  • مصرف آنتی بیوتیک های تجویز شده جهت پیشگیری از عفونت احتمالی
  • شستشوی مناسب پوست و موی سر

هر پزشکی ممکن است به فراخور اطلاعات پزشکی و سوابق حرفه ای خود، مراقبت های دیگری را نیز گوشزد نماید.

برداشت مو از ناحیه اهدا کننده و کاشت مو در ناحیه دریافت کننده

مهمترین مرحله مورد نظر، جلسه برداشت مو از نقاط اهدا کننده و کاشت آن در نقطه کم تراکم و یا به اصطلاح طاس می باشد. این عمل ممکن است با روش های مختلفی انجام گردد و با هزینه های بالایی نیز همراه خواهد بود.

پیوند مو در بسیاری از موارد در زمره یک عمل جراحی واقعی معرفی می گردد و فرد نیز یک بیمار تلقی می شود. عملیات مربوطه باید با دقت بسیاری انجام گیرد و اصولا بیمار را به شدت کلافه می کند.

در بسیاری از موارد عملیات مربوط به برداشت و کاشت مو در جلسات مختلفی انجام گرفته و رفت و آمدهای بسیاری را نیز به دنبال خواهد داشت. بهتر است برای این مرحله بسیار نفس گیر آماده باشید.

مراقبت های بعد از کاشت مو

بعد از کاشت مو باید مراقبت های بسیاری را به عمل آورید. تمام فعالیت های روزمره شما تحت تاثیر کاشت مو قرار گرفته و باید با ظرافت بیشتری مبادرت به انجام امور روزمره بپردازید.

ورزش کردن، سیگار کشیدن و در معرض آلودگی هوا قرار گرفتن را متوقف کنید. به حالت نیمه نشسته بخوابید و از دراز کشیدن به صورت کامل بپرهیزید.

استحمام خود را به دقت انجام دهید. دیگر باید نسبت به شوینده های موی سر دقت بیشتری به خرج دهید و همه آن ها را طبق نظر پزشک خریداری و استفاده نمایید.

پزشک داروهای مختلفی را جهت تقویت قسمت فولیکولی مو برای شما تجویز نموده و شما را موظف به مصرف داروها می نماید. ممکن است درد بسیاری را متحمل گردید و با اسکارهای ناخوشایند و دلمه های زخم در نواحی مختلف سر مواجه شوید. خون ریزی از علائم شایع در کاشت مو می باشد. در صورت مبادرت به این کار خود را برای یک پروسه طولانی و البته غیر قطعی آماده نمایید.

عدم دریافت نتیجه قطعی از کاشت مو

دریافت نتیجه قطعی از کاشت مو همچنان حاصل نشده است. با این حال برخی از پزشکان سعی در ارائه نظریاتی مبنی بر قطعی بودن نتایج کاشت مو و ترغیب مراجعه کنندگان به پرداخت هزینه های گزاف می نمایند.

جایگزین مناسب کاشت مو

ترمیم مو که در اصطلاح پزشکی با عناوین تخصصی تر همچون پروتز مو شناخته می شود، یکی از طرق ایجاد تراکم مو و با نتیجه دهی قطعی بوده و امروزه از محبوبیت بیشتری نیز برخوردار است و شما می توانید تنها با یک تماس با شماره های موجود بر روی سایت کلینیک تخصصی تیامسیس در کمتر از یک روز موهای از دست رفته خود را با همان کیفیت و زیبایی به دست آورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *