کرج - عظیمیه

بلوار کاج،بین خیابان ندای جنوبی و نیک نژاد، ساختمان بامبینو، طبقه سوم واحد ۹

۰۲۶-۳۴۰۹۰۱۵۳

شماره تماس و مشاور

همه روزه ۸:۰۰ صبح الی ۹:۰۰ شب

ساعات کاری کلینیک و مشاوره

عوارض کاشت مو

در سال های اخیر شاهد افراد بسیاری در جامعه هستیم که برای رها شدن از ریزش موهای خود به کاشت مو اقدام کرده اند. کاشت مو مزایای بسیاری برای افراد مانند زیبایی ظاهری و افزایش اعتماد به نفس افراد دارد اما در کنار این مزایا معایب و عوارضی نیز برای آن وجود دارد. کاشت مو نه تنها در کشور ما بلکه در اروپا و آمریکا و دیگر کشورهای آسیایی نیز طرفداران بسیاری دارد و درصد بالایی از افراد از این روش استفاده می کنند. در این مطلب سعی شده است تا به عوارض کاشت مو به طور کامل پرداخته شود تا افراد با دید روشن تری دست به انجام این کار بزنند.

کاشت مو چیست؟

قبل از این که به عوارض کاشت مو بپردازیم لازم است که در ابتدا معرفی کوتاهی از کاشت مو و نحوه انجام آن داشته باشیم. کاشت مو نوعی عمل جراحی بر روی سر می باشد که در آن فولیکول های مو را از قسمتی از سر که بانک مو نام دارد برداشت می کنند و طی عملیاتی بر روی قسمت های بدون مو و یا قسمت هایی که موی کمی دارند قرار می دهند. پس از انجام عمل نیاز است تا داروهایی جهت کاهش درد و تورم ایجاد شده مصرف شود.

عوارض کاشت مو

کاشت مو علاوه بر زیبایی که برای فرد ایجاد می کند ممکن است عوارضی نیز برای او به دنبال داشته باشد. احتمال به وجود آمد عوارض کاشت مو بسیار کم بوده و شدت آن برای افراد مختلف متفاوت است. ممکن است برخی افراد هیچ گونه عوارضی را بروز ندهند. توصیه می شود که برای انجام کاشت مو حتما به کلینیک های معتبر مراجعه نمایید تا از عوارض کاشت مو در امان بمانید. در ادامه به انواعی از عوارض احتمالی که پس از کاشت مو ممکن است به وجود آیند اشاره شده است.

خونریزی یکی از عوارض کاشت مو

برخی افراد ممکن است پس از انجام عمل کاشت مو دچار خونریزی در بعضی از نقاط سر شوند. خونریزی خفیف یکی از عوارض طبیعی می باشد و جای نگرانی نخواهد داشت.

ایجاد تورم پس از کاشت مو

اغلب بیمارانی که کاشت مو را انجام می دهند ممکن است دچار تورم در زیر پوست سر خود شوند. این تورم ناشی از تجمع آب میان بافتی است که در زیر سر وجود دارد. این تورم نیز نگران کننده نخواهد بود و با کشیدن آب میان بافتی می توان آن را از بین برد.

خارش پوست سر

یکی دیگر از عوارض کاشت مو خارش می باشد که نتیجه شکاف های بسیار کوچکی است که در پوست سر در هنگام کاشت ایجاد شده اند. در صورت بروز خارش در سر نباید آن را خاراند و با استفاده از شامپوهای مناسب و مراقبت این خارش نیز به مرور برطرف می شود.

نازک شدن تارهای مو

نازک شدن تار موی افراد در قسمتی از سر که مو از آن جا برداشته شده است از دیگر عوارض کاشت مو می باشد. این مسئله ممکن است در افراد ایجاد نگرانی کند اما این نکته قابل ذکر است که با گذشت زمان این نازکی برطرف می شود و مو به حالت طبیعی خود بازمی گردد.

بی حس شدن در محل جراحی

پس از کاشت مو ممکن است برخی از افراد در ناحیه ای که کاشت انجام شده احساس بی حسی کنند و این بی حسی را تا چند روز تا چند هفته با خود به همراه داشته باشند. این بی حسی یکی از عوارض کاشت مو می باشد که به مرور از بین خواهد رفت.

پدید آمدن کیست

در محلی که کاشت مو انجام شده ممکن است کیست های بنفش رنگی در سر دیده شود. این کیست ها بیشتر در مواردی که کاشت مو در حجم زیاد انجام شده باشد رخ می دهد و به دلیل خوش خیم بودن آن ها پس از یک تا دو هفته از بین می روند.

سکسه و کاشت مو

عده بسیار کمی از افراد ممکن است پس از انجام جراحی دچار سکسکه شوند. علت این عارضه را تحریک شدن پایانه های عصبی فرد می دانند. اما این مورد جزء عوارض جدی محسوب نمی شود و به همین علت بعد از جراحی برای فرد داروهای استروئیدی را تجویز می کنند تا دچار این عارضه نگردد.

به طور کلی کاشت مو مانند دیگر روش ها مانند پروتز مو و ترمیم مو ممکن است عوارض زیادی داشته باشد اما مزایای این روش نسبت به عوارض آن بسیار زیاد است و با انتخاب یک کلینیک مناسب و مطمئن می توان با خیال راحت به کاشت مو پرداخت.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *