کرج - عظیمیه

بلوار کاج،بین خیابان ندای جنوبی و نیک نژاد، ساختمان بامبینو، طبقه سوم واحد ۹

۰۲۶-۳۴۰۹۰۱۵۳

شماره تماس و مشاور

همه روزه ۸:۰۰ صبح الی ۹:۰۰ شب

ساعات کاری کلینیک و مشاوره

شامپو ها چه تاثیری بر ریزش مو دارند؟

شامپو یکی از محصولات بهداشتی به حساب می آید که در 100 سال اخیر ساخته و تولید شده است . قبل از آن مردم با استفاده از مواد گیاهی و صابون های مختلف به جای شامپو برای انواع شستشو استفاده می کردند .

امروزه شامپوهای متنوعی برای کارهای مختلف ساخته می شود . هدف ما در این مقاله بررسی تاثیر شامپوهای مخصوص مو بر ریزش مو است .

تحقیقات نشان می دهد که در چند سال گذشته ریزش مو در مردم بیشتر شده است . ریزش مو به عوامل مختلفی بستگی دارد از جمله : تغذیه , رعایت بهداشت , آلودگی های زیست محیطی و عوامل ارثی

همین امر موجب شده است تا اکثر افراد به دنبال شامپویی برای پیشگری و یا متوقف ساختن ریزش مو بروند . کارخانه ها و برندهای مختلفی هرساله به دنبال ساخت شامپوی معجزه آسایی برای موها هستند که نه تنها از ریزش مو جلوگیری کند , بلکه باعث رشد موها نیز شود .

شامپوی مناسب

برای انتخاب و استفاده از شامپوی مناسب موهای خود باید ابتدا بدانید که جنس موی شما چیست ؟ ( در رابطه با شناخت موی خود در مقاله ای جداگانه مفصل توضیح داده ایم ) سپس شامپوی متناسب با موی خود را انتخاب نمایید . و یا می توانید به پزشک متخصص پوست و مو مراجعه کنید و از ایشان بخواهید که شامپوی متناسب با موی سرشما را معرفی کنند .

توجه داشته باشید که شامپوها از ترکیبات شیمیایی ساخته می شوند و نمی توان فقط به آن ها متکی بود . برای درمان ریزش مو باید از ویتامین ها و مواد مغذی مناسب مو ها کمک بگیرید و آن ها را مصرف نمایید . ( در مقاله ای دیگر به شرح کامل ویتامین ها و مواد مغذی مناسب مو پرداخیتم . )

همچنین انجام ماساژ پوست سر و استفاده از روغن های گیاهی مختلف و  انواع سرم های تقویتی و دوفاز در نگه داری صحیح مو و پیشگیری از ریزش آن بسیار موثر است .

استفاده از شامپو های مختلف

استفاده از شامپو هم میتواند در پیشگیری از ریزش مو موثر باشد و هم می تواند موجب ریزش مو شود . برای انتخاب و خرید شامپوی مناسب باید دقت داشته باشید . به محتویات نوشته شده بر روی ظرف آن دقت کنید و آن را کامل مطالعه کنید . شامپوها دارای ویژگی هایی هستند که ممکن است با تغییر شامپوی خود باعث ریزش موهایتان شوید . باید بدانید چه ترکیبی برای چه نوع مویی مناسب است . یکی از فاکتور های مهم در انتخاب شامپوی متناسب با مو , مقدار PH است . این مقدار به معنای اسیدی یا قلیایی بودن آن است .

انواع شامپوها

به طور کلی دو نوع شامپو برای بهداشت موها وجود دارد . شامپوی معمولی و شامپوی درمانی

شامپوهای معمولی در داروخانه ها و مراکز خرید موجود است و به جهت شستشوی مو و برای از بین بردن چربی و آلودگی ها استفاده می شود .

شامپوهای درمانی شامل : درمان و پیشگیری از ریزش مو , از بین بردن شپش , از برنده شوره , کاهش چربی یا خشکی زیاد مو و … است . برای تهیه این شامپو ها باید از پزشک و متخصص کمک بگیرید . توجه کنید انتخاب بدون آگاهی نتیجه عکس خواهد داشت !!!

جلوگیری از ریزش مو با شامپو امکان پذیر است ؟

جواب قطعی منفی می باشد . به دلیل آن که عوامل ریزش مو در افراد متفاوت است . تفاوت در نوع مو , سن افراد مختلف , وضعیت آب و هوایی و عوامل ژنتیکی باعث آن می شود که نتوان به راحتی و با استفاده از صرفا یک شامپو جلوی ریزش مو را گرفت .

اگر در روند درمان ریزش مو با شکست مواجه شدید وقت آن است که به فکر ترمیم موی خود باشید . با استفاده از روش های مختلف ترمیم مو می توانید برای موهای از دست رفته خود جایگزینی قرار دهید .

حتی برندهایی که مدعی تولید شامپوهای کاملا گیاهی نظیر سیر یا نعنا هستند نیز نمی توانند باعث جلوگیری از ریزش مو شوند . حتی در دراز مدت این کار امکان پذیر نیست .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *