کرج - عظیمیه

بلوار کاج،بین خیابان ندای جنوبی و نیک نژاد، ساختمان بامبینو، طبقه سوم واحد ۹

۰۲۶-۳۴۰۹۰۱۵۳

شماره تماس و مشاور

همه روزه ۸:۰۰ صبح الی ۹:۰۰ شب

ساعات کاری کلینیک و مشاوره

سن مناسب کاشت مو

پوست و مو امروزه یکی از مهمترین مباحث اجتماعی در حوزه های مختلف پزشکی، آرایشی و بهداشتی است. توجه به مسائل تخصصی پوست و مو به علت اهمیت ویژه روانی، شخصی و حتی اجتماعی ناشی از ظاهر افراد،  یکی از موضوعات مبتلا به جوامع کنونی از جمله جامعه ماست. کاشت مو به عنوان یکی از زیر مجموعه های تخصصی پزشکی در رشته پوست و مو در سالیان اخیر به شدت مورد توجه واقع شده است و به همین موازات با چالش های بسیاری نیز همراه بوده است. یکی از اصلی ترین سوالات افرادی که به دنبال کاشت مو هستند در رابطه با سن مناسب کاشت مو بوده که در این مقاله قصد داریم تا اطلاعات بیشتری در رابطه با آن در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

مو یکی از مهمترین ارکان تشکیل دهنده زیبایی انسان اعم از مرد و زن است و هر گونه اختلال در رشد، تراکم و وقوع ریزش حاد و مزمن می تواند فرد را با مسائل عدیده شخصی و اجتماعی مواجه سازد.

به دنبال کشف یک راه حل مناسب جهت جایگزین نمودن موهای از دست رفته، پزشکان عرصه پوست و مو با پیشنهادات مختلفی اعم از کاشت، ترمیم و پروتز مو خدمات درمانی خود را توسعه دادند. یکی از مهمترین سوالات مطرح شده در عرصه کاشت مو، سن مناسب کاشت مو می باشد که در ادامه به ارائه پاسخ آن می پردازیم.

سن مناسب کاشت مو در بانوان

اصولا میزان بسیار اندکی از مراجعه کنندگان به مراکز کاشت مو را بانوان تشکیل می دهند. عمدتا بانوانی که جهت کاشت مو به پزشکان متخصص این عرصه مراجعه می کنند با مسائلی جزیی از قبیل ریزش سکه ای مو در یک نقطه محدود مواجه هستند و مسئله پیش آمده چندان جدی و خطرناک جلوه نمی کند.

با این حال به علت حساسیت بسیاری از بانوان در خصوص ظاهر خود، به مراکز کاشت مو مراجعه کرده و درمان را به پزشکان متخصص پوست و مو می سپارند.

با توجه به اینکه بانک موی زنان با افزایش سن در معرض کاهش تراکم جدی قرار نمی گیرد، پزشکان بدون توجه به سن آنان مبادرت به کاشت مو می کنند. بنابراین می توان نتیجه گرفت که تخمین بهترین زمان ممکن برای کاشت مو در بانوان، بدون محدودیت بوده و در هر زمانی قابل اجراست.

سن مناسب کاشت مو در آقایان

آقایان به علت مسائل فیزیولوژیکی با افزایش سن در معرض جدی کاهش تراکم موی سر و در اصلاح عامیانه طاسی قرار می گیرند. با این حال بسیاری از مراجعه کنندگان به مراکز کاشت مو در سالیان اخیر را جوانان زیر سی سال تشکیل داده اند.

گذشته از شرایطی که باعث افزایش ریزش موی جدی در جوانان شده است، بسیاری از پزشکان کاشت مو در سنین پایین در آقایان را مناسب نمی دانند و عمدتا برای افراد کمتر از 25 سال عملیات کاشت مو را انجام نمی دهند.

بسیاری از پزشکان برای جوانان 27 ساله و بیشتر از 27 سال مبادرت به کاشت مو می نمایند و سنین 25 و 26 سال را در صورت شدید بودن میزان طاسی مورد پذیرش قرار می دهند.

علت محدودیت سن کاشت مو در آقایان

مهمترین علت محدودیت سن کاشت مو در آقایان به علت معلوم نبودن تغییرات بانک مو در سنین میانسالی است. مشخص نیست بیمار مورد نظر در سالیان بعد، چه میزان از موهای خود را و بیشتر در کدام ناحیه از دست می دهد.

عدم دقت به این امر ممکن است در سالیان بسیاری پس از کاشت مو، بافت نامنظمی از موهای متراکم و پراکنده را در نقاط مختلف سر ایجاد نموده و ظاهر ناخوشایندی را خلق نماید.

با توجه به اینکه محل زخم موهای کاشته شده در این روش به صورت نسبی ماندگار بوده و کاهش مجدد حجم مو می تواند باعث نمایان شدن زخم های موجود در بستر سر گردد، بهتر است کاشت مو به سالیان میانسالی موکول گردد.

بنابراین می توان نتیجه گرفت که میزان گرافت ها و بانک مو در سنین مختلف جوانی، میانسالی و سالمندی در آقایان به شدت متغیر است و ایجاد موهای هماهنگ با میزان گرافت ها و بانک مو، صبر و حوصله خاصی را می طلبد.

سن مناسب ترمیم و پروتز مو

شاید این تصور برای شما نیز پیش آمده باشد که اگر کاشت مو در سنین پایین مناسب نیست پس راه حل ممکن چیست؟ ما در این زمینه به شما ترمیم مو و پروتز مو را پیشنهاد می کنیم.

ترمیم مو و پروتز مو یکی از بهترین دستاوردهای پزشکی در جهت جبران موهای از دست رفته بوده بدون آسیب به بانک و گرافت مو، قابلیت الصاق خارجی به محل رویش مو را دارد. در صورت تمایل می توانید به مرکز ترمیم و پروتز موی تیامسیس مراجعه نمایید و از خدمات این مرکز به جهت جبران موهای از دست رفته خود استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *