کرج - عظیمیه

بلوار کاج،بین خیابان ندای جنوبی و نیک نژاد، ساختمان بامبینو، طبقه سوم واحد ۹

۰۲۶-۳۴۰۹۰۱۵۳

شماره تماس و مشاور

همه روزه ۸:۰۰ صبح الی ۹:۰۰ شب

ساعات کاری کلینیک و مشاوره

ریزش موی ناگهانی

موی سر یکی از مهمترین ارکان سازنده و تکمیل کننده زیبایی صورت است. بروز هر گونه مشکلی در میزان تراکم آن، سلامت بافت و رشد موی سر می تواند زیبایی ظاهری را تحت تاثیر قرار داده و فرد را با مسائل عدیده ای روبررو سازد. در این میان ریزش موی ناگهانی قادر است در مدت زمان کوتاهی اعتماد بنفس فرد را در هم شکسته و به شدت بر روی ظاهر وی تاثیر بگذارد. اما علت ریزش موی ناگهانی چیست؟ این سوالیست که در ادامه به آن پاسخ خواهیم داد.

ریزش موی ناگهانی چیست؟

ریزش 100 تار مو در طول شبانه روز به معنای یک ریزش موی کاملا طبیعی است و به هیچ عنوان نگران کننده نخواهد بود. این نوع ریزش اصولا با عنوان ریزش مویی که به درمان نیاز داشته باشد شناخته نمی شود. نوع دیگری از ریزش مو، ریزش موی تدریجی است که معمولا با افزایش سن اتفاق می افتد. این نوع ریزش نیز یک چرخه طبیعی در بدن است اما در برخی از موارد درمان پذیر بوده و شما می توانید اقدامات پزشکی خاصی را جهت کنترل آن بکار بگیرید.

اما نوع دیگری از ریزش مو که بسیار نگران کننده و ناخوشایند می باشد، ریزش موی ناگهانی است. این نوع ریزش مو در یک چرخه زمانی خاص قرار نداشته و در کوتاه ترین زمان ممکن فرد را با کاهش شدید تراکم مو و حتی طاسی در آقایان مواجه می سازد.

علل ریزش موی ناگهانی

علم پزشکی دلایل ذیل را به عنوان علل ریزش موی ناگهانی معرفی کرده است. این عوامل عبارتند از:

 • عوامل ارثی و ژنتیکی
 • عدم تعادل در سطح هورمون های زنانه و مردانه
 • بیمارهای خود ایمنی از جمله لوپوس و آلوپسی آره آتا
 • شیمی درمانی
 • مشکلات تیرورئیدی
 • بارداری، شیردهی و قطع مصرف داروهای ضد بارداری
 • رژیم غذایی بسیار نامناسب و کاهش شدید وزن در یک دوره زمانی کوتاه
 • عدم مصرف مکمل های رشد و تقویت مو در صورت نیاز
 • اختلال وسواس مو کنی و یا بیماری تریکوتیلومانیا
 • بروز عفونت های قارچی شکل در بستر موی سر
 • مسائل روانی اعم از مسائل عاطفی و یا استرس های شدید و غیر قابل کنترل
 • سندرم تخمدان پلی کیستیک

جلوگیری از ریزش موی ناگهانی

متاسفانه ما انسان ها بیش از آنکه به پیشگیری فکر کنیم، همواره به دنبال راه های درمان مسائل و مشکلات پیش آمده هستیم. پیشگیری از ریزش موی سر بسیار راحت تر از درمان ریزش آن است. برای اینکه یک تار مو در فرایند تولید و رشد مجدد قرار بگیرد، ماه های زیادی زمان لازم بوده و ممکن است به علت عدم رفع مشکلات پیش زمینه ای، کلا قادر به رشد مجدد نباشد.

در برخی از موارد ریزش مو چاره ای با عنوان پیشگیری ندارد. به عنوان مثال می توان به ریزش موی ناگهانی به دنبال شیمی درمانی و یا بیماری های خود ایمنی اشاره کرد. با این حال در بسیای از موارد همچون ریزش موی ناگهانی ناشی از عوامل ارثی، تغذیه نامناسب، عدم مصرف مکمل های ضروری، عفونت های قارچی و موارد دیگر قابل پیشگیری است. کافیست به سلامت خود بیشتر اهمیت دهیم و نشانه های اولیه ریزش مو را جدی بگیریم.

درمان ریزش موی ناگهانی

ریزش موی ناگهانی به دنبال یک فرایند بسیار قوی رخ می دهد. ممکن است به پزشک مراجعه نمایید و روش های مختلف درمانی اعم از داروهای خوراکی، داروهای موضعی و یا درمان بوسیله تجهیزات پزشکی را امتحان کنید با این حال هیچ کدام از طرق یاد شده، روش قطعی رفع ریزش موی ناگهانی نمی باشند. روش های ذکر شده اصولا روند ریزش مو را قطع می کنند. با این حال این امر یک روند دوره ای بوده و احتمال ریزش مو پس از قطع مصرف داروهای تجویز شده بسیار بالاست. حال سوال این است که چگونه می توان با چنین مسئله ای کنار آمد؟ پاسخ این سوال را در مبحث پایانی مورد بررسی قرار خواهیم داد.

ترمیم و پروتز مو، راه حل قطعی افزایش تراکم موی سر

پروتز مو به معنای قرار دادن موی مصنوعی در پروتزهای مشبکی است که قابلیت جریان هوا در بستر موی سر را فراهم می نماید. در این روش موی پروتز شده بر روی سر فیکس شده و یک ظاهر فوق العاده زیبا را با موهایی پرپشت برای فرد ایجاد می کند. ترمیم مو نیز به  معنای تمدید پروتز مو در دوره خاص خود می باشد. این دوره تقریبا سالی یک بار اتفاق می افتد.

پروتز مو رشد موی شما را متوقف نمی کند. با این حال تا زمانی که مسائل مربوط به طاسی و یا تراکم بسیار ناچیز موی شما رفع می گردد، می توانید از آن استفاده نمایید. به شرطی که قواعد ترمیم مو را در زمانی که متخصص مورد نظر اعلام می نماید، رعایت کنید.

پروتز مو و ترمیم مو در مرکز ترمیم مو تخصصی تیامسیس

مرکز تخصصی ترمیم مو تیامسیس به عنوان یکی از معتبر ترین مراکز ترمیم و پروتز مو در ایران و تهران شناخته می شود. در صورتی که در زمینه ترمیم و پروتز مو نیازمند مشاوره هستید می توانید با شماره های موجود بر روی سایت این مرکز تماس گرفته و یا به صورت حضوری به این مرکز مراجعه نمایید و از معاینه و مشاوره کارشناسان و متخصصین این مرکز بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *