کرج - عظیمیه

بلوار کاج،بین خیابان ندای جنوبی و نیک نژاد، ساختمان بامبینو، طبقه سوم واحد ۹

۰۲۶-۳۴۰۹۰۱۵۳

شماره تماس و مشاور

همه روزه ۸:۰۰ صبح الی ۹:۰۰ شب

ساعات کاری کلینیک و مشاوره

روابط زناشویی بعد از کاشت مو

شاید تا کنون به چنین نکته ای توجه نکرده باشید اما کاشت مو تمامی اعمال شما را تحت تاثیر قرار می دهد. یکی از اعمال مورد بحث که باید در خصوص آن اطلاعات مناسبی به فرد ارائه گردد، محدودیت های مربوط به روابط جنسی است. این محدودیت صرفا در خصوص کاشت موی دائم بوده و کاشت موی نیمه دائم که با عنوان پروتز مو شناخته می شود را شامل نمی گردد. در این مقاله اطلاعات جامعی در خصوص روابط زناشویی بعد از کاشت مو ارائه می دهیم.

کاشت مو و فعالیت های ممنوع

پس از کاشت مو بسیاری از حرکات تند و ضربه ای برای شما ممنوع اعلام می شود. بسیاری از حرکات ضروری را نیز باید به آرامی و ملایمت انجام دهید. ورزش کردن، پیاده روی سریع و حرکات هیجانی کاملا ممنوع بوده و در صورت انجام ممکن است به فولیکول های کاشت شده به شدت ضربه وارد کنند.

خوراکی هایی محرک و مصرف جنسینگ ممنوع است

هر گونه ماده خوراکی که با افزایش انرژی به صورت غیر عادی همراه باشد و یا هرگونه دارو و ماده ی حاوی جنسینگ نیز ممنوع بوده و بهتر است برای مدتی از رژیم غذایی شما حذف شوند. مواد غذایی با طبع بسیار گرم همچون ادویه جات هندی و بندری، فلفل، پیاز، دارچین، گوشت گوسفندی و مواردی از این قبیل را کاهش داده و مصرف مشروبات الکلی را متوقف کنید. این موارد با عدم تمرکز، تنش های عصبی و افزایش میزان میل جنسی همراه بوده و به شدت تاثیرات هیجانی منفی را در یک دوره مراقبتی به همراه خواهند داشت.

روابط زناشویی تا دو هفته ممنوع است

پس از کاشت مو تا دو هفته نباید به رابطه جنسی اقدام نمایید. ممکن است تصور کنید چنین رابطه ای نمی تواند آسیبی به فولیکول های کاشت شده وارد کند اما دقت کنید که حرکات هیجانی در زمان رابطه جنسی غیر ارادی بوده و ممکن است پشیمانی بسیاری را برای شما به دنبال داشته باشد. علاوه بر کنترل هیجانات خویش، سعی کنید هیجانات شریک جنسی خود را نیز کنترل نمایید. در صورتی که مدت زمان زیادی از ازدواج شما سپری نشده است بهتر است برای کاشت مو صبر نموده و آن را به تعویق بیاندازید.

روابط زناشویی دو هفته بعد از کاشت مو

بعد از دو هفته از کاشت مو نیز روابط زناشویی با محدودیت های خاصی همراه خواهد بود. هرگونه هیجان و حرکات ضربه ای شدید ممنوع بوده و صرفا می توان به یک رابطه ملایم اکتفا نمود. پزشک متخصص زمان دقیق قوی شدن فولیکول های کاشت شده را به شما اعلام می نماید و می توانید پس از آن به یک آزادی نسبی در این زمینه دست یابید. با این حال یک مدت زمان چند ماهه لازم خواهد بود و اصولا در افراد مختلف با زمان های متفاوتی مواجه هستیم.

آسیب به فولیکول های مو پس از روابط زناشویی

ممکن است در دوره نقاهت اراده کامل برای مقابله با نیاز نفسانی خود را نداشته باشید. در صورتی که پس از رابطه جنسی متوجه علائم خونریزی و یا تضعیف نواحی کاشت شده و یا هرگونه عارضه غیر طبیعی شدید بهتر است بدون فوت وقت به پزشک متخصص مراجعه نمایید. بسیار ناخوشایند اما بهتر است بدانید که ممکن است مجبور به آغاز یک دوره درمانی جدید گردید.

روابط زناشویی بعد از پروتز مو

پروتز مو یک روش کاملا بی خطر و بدون پذیرش ریسک های مربوط به کاشت موی دائم است. اصول مراقبت های مورد نیاز پس از پروتز مو در موارد بسیار جزیی و اندکی خلاصه شده و هرگز شامل اقدامات سخت و طاقت فرسا نمی گردد. بنابراین روابط زناشویی بعد از پروتز مو کاملا بی ضرر بوده و مشکل خاصی را به همراه نخواهد داشت. پروتز مو با توجه به قطعی بودن، عدم ریسک پذیری و نتایج فوری هم اکنون بهترین روش افزایش تراکم مو به صورت نیمه دائم در سطح جهان است.

روابط زناشویی بعد از ترمیم مو

ترمیم مو یکی از ارکان ضروری و لازم الانجام در صورت اقدام به پروتز مو است. پروتز مو و ترمیم مو در یک رابطه جدایی ناپذیر از یک دیگر قرار دارند. ترمیم مو به معنای تمدید سالانه پروتز مو بوده و اصولا بهتر است در موسسه ای که پروتز مو را انجام داده اید مبادرت به ترمیم مو نمایید. پس از ترمیم مو هیچ گونه محدودیتی برای روابط زناشویی نداشته و می توانید به راحتی فعالیت های روزمره زندگی را انجام دهید.

ارائه خدمات پروتز مو توسط کلینیک تیامسیس

در صورتی که مایلید تا موهای از دست خود را به وسیله پروتز مو بازگردانید می توانید همینک با شماره های موجود بر روی وب سایت تیامسیس تماس گرفته و پس از دریافت مشاوره تلفنی در این زمینه نسبت با دریافت وقت نسبت به مراجعه حضوری به این مرکز و انجام پروتز مو اقدام نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *