کرج - عظیمیه

بلوار کاج،بین خیابان ندای جنوبی و نیک نژاد، ساختمان بامبینو، طبقه سوم واحد ۹

۰۲۶-۳۴۰۹۰۱۵۳

شماره تماس و مشاور

همه روزه ۸:۰۰ صبح الی ۹:۰۰ شب

ساعات کاری کلینیک و مشاوره

دلایل ریزش موی صورت

در این مطلب دلایل ریزش موی صورت را بررسی می کنیم . ریزش موی صورت یکی از مشکلات شایع در مردان است که بسیار هم ناخوشایند و ناراحت کننده می باشد. آلوپسی باربا یک اختلال در بدن می باشد که باعث می شود سیستم ایمنی بدن به اشتباه سلول های سالم را هدف قرار دهد .

این بیماری و اختلال به موهای صورت آسیب میزند و  باعث ریزش ریش بصورت سکه ای  می شود. در اکثر مواقع این ریزش مو از امتداد خط چانه شروع میشود و ممکن است تا جایی که فرد ریش خود را کامل از دست دهد ادامه پیدا کند .

دلایل ریزش موی صورت

یکی از عامل های مهم این اختلال استرس است . استرس شدید باعث ریزش موی صورت و ریش به صورت سکه ای میشود .

در اکثر مواقع این ریزش ها خفیف است و با مراجعه به پزشک و تزریق یک آمپول در ناحیه ریزش می شود این اختلال را درمان کرد .

البته بعد از شروع درمان بلافاصله شما نتیجه نمی گیرید و تقریبا 1 تا 3 ماه طول می کشد تا موهای صورت شما همانند قبل رویش داشته باشد .

در اوایل شروع درمان موهای صورت و ریش به صورت کمرنگ و نازوک رویش دارد و پس از گذشت 10 هفته به صورت عادی و همانند قبل ضخیم می شود .

البته در برخی از مبتلایان ممکن است پس از رویش مجدد مو ، رنگ و بافت مو تغییر کند در این مورد فرد می تواند عملیات ترمیم مو را انجام دهد . در برخی دیگر حتی پس از درمان شدن ممکن است مو هرگز رشد نمی کند .

اما اگر ریزش موی صورت بصورت وسیع و شدید باشد باید با معاینه کامل توسط پزشک متخصص پوست و مو داروهای دیگری هم تجویز شود تا از این اختلال جلوگیری کند .

البته نکته ای که بسیار مهم است این می باشد که این بیماری می تواند دوباره عود کند و فرد باید مراقب بسیار مراقب باشد که دوباره دچار این اختلال نشود .

علائم قبل از ریزش موی صورت

در بعضی  از موارد مبتلا هیچ علائمی قبل از ریزش دیده نمی شود . اما در برخی دیگر احساس خارش  و درد بسیار شدید در ناحیه ریش یکی از علائم این بیماری است.

در برخی دیگر از مبتلایان به این بیماری ، نقاط ریزش موی فرد قرمز می شود و متورم می شود . که برای افراد بسیار آزار دهنده و ناگوار است .

روش های درمان ریزش مو صورت

درمان با کاشت و ترمیم موی صورت :

پ کاشت و ترمیم مو در صورت ، یکی از روش های خوب برای مردانی است که دچار ریزش ریش شده اند یا موهای صورتشان بسیار نازوک و ضعیف شده است .

کاشت ریش به این صورت است که معمولا پزشک برای کاشت و پیوند ریش  از موهای قسمت پشت سر فرد استفاده میکند . چون موهای پشت گردن بهترین مو برای پیوند و کاشت میباشد .

اما اگر قصد دارید از این روش برای درمان ریزش مو استفاده کنید ، یکی از دغدغه های شما در آن هنگام این است که کجا کار کاشت موی خود را انجام دهید که هم قیمت مناسبی داشته باشد و هم این تضمین را به شما دهد که رضایت کامل داشته باشید از کاشت ریش خود .

اگر به دنبال بهترین مرکز کاشت و ترمیم موی صورت می گردید ما به شما پیشنهاد می کنیم به مجموعه تیامسیس مراجعه کنید این مجموعه با متخصص های مجرب در زمینه پوست و مو بهترین گزینه برای شما است .

دلایل ریزش موی صورت ، درمان با دارو :

داروهای مختلفی برای درمان ریزش موی صورت وجود دارد یکی از داروهای خوب برای درمان ریزش موی صورت ماینوکسیدیل می باشد این دارو برای درمان طاسی می باشد و بصورت موضعی استفاده می شود .

نتایج استفاده از این دارو تقریبا پس از گذشت12 هفته تاثیر کامل خود را نشان میدهد.

درمان خانگی :

در بعضی موارد ممکن است فرد با استفاده از داروهای خانگی و روش های معمولی جواب بگیرد و دیگر نیازی به دارو های شیمیایی یا کاشت نداشته باشد اما درصد خیلی کمی از این روش جواب راضی کننده ای می گیرند .

استفاده از سیر بدلیل خواص ها و ترکیبات فوق العاده این ماده می تواند به بهبودی و کم شدن ریزش موی صورت بسیار کمک کند و حتی در برخی موارد میتواند ریزش مو را کاملا قطع کند .

در این مطلب دلایل ریزش موی صورت را بررسی کردیم و راهکار هایی هم برای کم شدن آن ارائه کردیم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *