کرج - عظیمیه

بلوار کاج،بین خیابان ندای جنوبی و نیک نژاد، ساختمان بامبینو، طبقه سوم واحد ۹

۰۲۶-۳۴۰۹۰۱۵۳

شماره تماس و مشاور

همه روزه ۸:۰۰ صبح الی ۹:۰۰ شب

ساعات کاری کلینیک و مشاوره

درمان شوره بعد از کاشت مو

مرسوم ترین عارضه پوست و مو که نه تنها سلامت ظاهری بلکه تراکم موی سر را نیز تحت تاثیر قرار می دهد، شوره نام دارد. این عارضه در سنین نوجوانی تا حدی شایع و در سنین جوانی به وفور قابل مشاهده است. حال سوال این است که شوره چیست و چه عواملی باعث بروز آن می شوند؟ درمانی برای شوره سر وجود دارد؟ درمان شوره بعد از کاشت مو امکان پذیر است؟ و سوالاتی از این قبیل که باید مطرح شده و پاسخ داده شوند. در ادامه نیز به بررسی تاثیر شوره سر بر روند پروتز مو و ترمیم مو خواهیم پرداخت.

شوره چست؟

شوره سر شامل دانه های سفید رنگی است که لابلای موهای سر و روی شانه مشاهده می گردند و در صورتی که بسیار گسترده و فراوان باشند ممکن است به یک بیماری جدی مبدل گردد. این دانه ها به وسیله قارچ های بسیار ریزی که بر روی سلول های مرده پوست رشد می کنند ایجاد شده و کاملا با پوسته های سفید رنگ ناشی از خشکی پوست متفاوت هستند. شوره سر با ترشح غیر طبیعی چربی در منطقه درگیر همراه بوده و با شست و شوی مکرر و فراوان نیز از بین نمی رود چرا که نیاز به یک دوره درمان اصولی و طولانی دارد.

علل بروز شوره سر

شوره سر ممکن است ناشی از عوامل مختلفی باشد. برخی حساسیت های غذایی ممکن است به خارش و التهاب در ناحیه پوست سر و پس از آن بروز قارچ های تشکیل دهنده شوره بیانجامد. در برخی از افراد یک مشکل ژنتیکی بوده و در دیگر افراد خانواده نیز قابل مشاهده است. تغذیه نامناسب نیز ممکن است به بروز شوره بیانجامد. عدم رعایت بهداشت و عدم دریافت کافی نور آفتاب نیز از شایع ترین علل شوره سر هستند.

درمان شوره سر

برای درمان شوره سر، بیش از هرچیز استحمام مناسب، قرار گرفتن موی سر در معرض هوای آزاد، کنترل چربی پوست و مو، تغذیه مناسب، خواب کافی، کاهش سطح استرس و مواردی از این دست پیشنهاد می گردد.  قوی ترین داروی موضعی جهت مبارزه با شوره سر، استفاده از عصاره سیر می باشد. سیر قوی ترین آنتی بیوتیک طبیعی موجود در جهان است که می تواند با عفونت های قارچی و ویروسی مقابله نماید. انواع داروهای موضعی و شامپوهای سیر در این زمینه تجویز می شوند. با این حال همانگونه که اشاره کردیم درمان شوره به یک دوره طولانی نیاز دارد و بهتر است تحت نظر متخصص پوست و مو صورت گیرد.

شوره سر و کاشت مو

شوره در خصوص افراد طاس صدق نمی کند اما اگر طاسی در نقاط اندکی از سر رخ داده باشد امکان بروز شوره در دیگر نقاط وجود دارد. این شوره ممکن است به نقاط دریافت کننده مو سرایت نموده و مشکلات بسیاری را برای فرد به وجود آورد. پیش از اقدام به کاشت مو حتما شوره سر را درمان نمایید. مقصود ما یک درمان قطعی و تا حد ممکن، بدون بازگشت است.

عوارض جدی ناشی از شوره سر پس از کاشت مو

تصور نمودن تداخل قارچ های منجر به تولید شوره با زخم های موجود بر روی سر بیمار می تواند گویای این واقعیت باشد که تا چه اندازه درمان شوره سر پیش از کاشت مو اهمیت دارد. عدم درمان شوره سر می تواند به قارچ هایی بزرگتر و یک بیماری جدی برای فرد منجر گردد. درمان قارچ های باکتریایی بعد از کاشت مو یکی از مشکل ترین اقدامات پزشکی خواهد بود و ممکن است با نتایج مطلوب و مناسبی همراه نباشد.

چگونه شوره سر بعد از کاشت مو را درمان کنیم؟

درمان های سنتی و صنعتی مختلفی در این زمینه وجود دارند. به محض مواجه شدن با علائم اولیه شوره سر، سریعا اقدامات لازم را آغاز نموده و به سرعت شوره را درمان کنید. درمان های صنعتی شامل شامپوهای مناسبی است که پزشک متخصص شما در نتیجه بررسی موی سر و آزمایشات صورت گرفته توصیه می کند. درمان سنتی نیز بهتر است با مشورت پزشک صورت گیرد. اگر مبادرت به کاشت مو نموده اید، دارای شرایط عادی نبوده و ممکن است برخی از درمان های سنتی عوارض بسیار جدی را برای شما به دنبال داشته باشند. بنابراین بهتر است در این خصوص جانب احتیاط را کاملا رعایت نمایید.

شوره سر و پروتز مو

اکنون که مبحث بسیار مهمی تحت عنوان شوره سر و کاشت مو را بررسی نمودیم بهتر است نگاهی به پروتز مو برای افراد مبتلا به شوره سر بیاندازیم. بهتر است این واقعیت را بازگو کنیم که شوره سر در هر شرایطی باید درمان گردد، چرا که ریزش موی تدریجی، مشکلات پوستی و ظاهری بسیاری را به دنبال خواهد داشت. در خصوص پروتز مو نیز باید ابتدا شوره سر را درمان نمود و سپس مبادرت به این کار کرد.

ضرورت درمان شوره سر پیش از کاشت و پروتز مو برای چیست؟

کاشت مو، پروتز مو و حتی ترمیم مو محدودیت های خاصی را  برای فرد به وجود می آورند، هر چند این روش ها به داشتن موهایی زیبا و خوش حالت برای شما منتهی می گردد اما بیاد داشته باشید که موهای موجود، موی طبیعی شما در ناحیه مورد نظر نبوده و بسیار آسیب پذیر می باشند بنابراین پیش از کاشت مو و پروتز مو ابتدا شوره سر را درمان نمایید.

تاثیرات شوره سر بر ترمیم مو

در صورتی که پیش از پروتز مو اقدام به درمان شوره سر نموده اید، ممکن است پس از چند ماه و یا در زمان ترمیم مو به شوره جزیی و یا مزمن مبتلا گردید. نگران نباشید، با توجه به اینکه پروتز مو یک روش کاشت موی نیم دائم است، در صورت بروز شوره مزمن شما می توانید مبادرت به برداشتن پروتز ها و درمان مجدد شوره سر نمایید. البته شوره سر اگر جزیی باشد می توان ترمیم مو را انجام داد و با روش های ساده پزشکی شوره را درمان نمود.

موسسه فوق تخصصی ترمیم و پروتز موی تیامسیس

در صورتی که قصد دارید پروتز مو را در یک موسسه معتبر و با سوابق مطلوب انجام دهید، می توانید به موسسه فوق تخصصی ترمیم و پروتز موی تیامسیس مراجعه نموده و مبادرت به دریافت نوبت نمایید. موسسه فوق تخصصی تیامسیس با تجربه بسیار زیاد در این عرصه بهترین نتیجه ممکن را با هدف افزایش تراکم موی شما تضمین نموده و تمامی خدمات خود را با مناسب ترین هزینه ممکن ارائه می نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *