کرج - عظیمیه

بلوار کاج،بین خیابان ندای جنوبی و نیک نژاد، ساختمان بامبینو، طبقه سوم واحد ۹

۰۲۶-۳۴۰۹۰۱۵۳

شماره تماس و مشاور

همه روزه ۸:۰۰ صبح الی ۹:۰۰ شب

ساعات کاری کلینیک و مشاوره

درمان ریزش مو

ریزش مو در تمامی افراد در هر سنی رخ می دهد. مقداری از ریزش مو در روز طبیعی می باشد اما در صورتی که این ریزش از حد طبیعی بگذرد ممکن است فرد دچار کم پشت شدن مو و یا طاسی شود. ریزش مو عوامل متعددی دارد که با شناخت عوامل ریزش مو می توان به درمان آن پرداخت و از موهایی زیبا و پرپشت برخوردار بود. برای درمان ریزش مو راه های مختلفی پیشنهاد می شود که در این مطلب به آن ها پرداخته شده است.

ریزش مو چیست؟

سر به صورت طبیعی روزانه مقداری مو را از دست می دهد. اما اگر تعداد تارهای مو ریخته شده در طی روز بیشتر از حد نرمال باشد و موی جدیدی نیز جایگزین آن نگردد شما با ریزش مو مواجه شده اید. در واقع در ریزش مو تعادلی که در میان ریزش مو و رویش دوباره آن وجود دارد به هم می خورد و به مرور زمان فرد دچار کم مویی و یا طاسی می شود. این نکته قابل ذکر است که در طی شبانه روز ریزش 50 تا 100 تار مو طبیعی می باشد و ریزش این مقدار از مو جای نگرانی ندارد.

عوامل ریزش مو

ریزش مو ممکن است عوامل مختلفی داشته باشد که برخی از این عوامل می توانند به راحتی برطرف شده و ریزش مو با درمان های خود فرد برطرف شود. به تعدادی از علل ریزش مو در ادامه اشاره شده است.

عوامل ژنتیکی

ژنتیک مهم ترین و شایع ترین علت ریزش مو می باشد. اگر در خانواده پدر یا مادر شما به ریزش مو دچار شده اند و یا یکی از اعضای خانواده شما کم مو می باشد امکان این که شما نیز این کم مویی را به ارث برده باشید بسیار زیاد است.

عوامل هورمونی

هورمون ها نقش مهمی را در رشد مو دارند. حال در صورتی که تنظیمات هورمونی فرد دچار اختلال شود یکی از علائمی که در فرد بروز می کند ریزش مو می باشد. برای درمان ریزش مو حاصل از اختلالات هورمونی باید به پزشک مراجعه کرد و آزمایشات لازم را انجام داد.

زایمان و شیردهی

اگر شما باردار هستید و دچار ریزش مو شده اید جای نگرانی نیست و این مشکل می تواند پس از طی کردن دوران بارداری و شیردهی به اتمام برسد و ریزش موهاش شما به حالت طبیعی برگردد. در صورتی که پس از زایمان و شیردهی مشکل حل نشد برای درمان ریزش مو به پزشک مراجعه کنید.

علاوه بر عوامل نامبرده دلایل دیگری از جمله کم خونی، رژیم های غلط و سنگین، کمبود ویتامین ها و مواد معدنی، آلرژی پوست سر، بیماری هایی مانند آلوپسی، لوپوس و … ، مصرف بعضی داروهای خاص، سینوزیت، بیهوشی عمومی و جراحی نیز ممکن است در ریزش مو موثر باشند.

درمان ریزش مو

اما برای ریزش مو درمان هایی نیز وجود دارد که فرد می تواند آن ها را انجام دهد و در صورت رفع نشدن مشکل به کاشت مو و یا ترمیم مو بپردازد. در ادامه با روش هایی برای درمان ریزش مو آشنا خواهید شد.

استفاده از داروهای موضعی مانند ماینوکسیدیل

استفاده از محلول ماینوکسیدیل بر روی پوست سر می تواند از ریزش مو جلوگیری کرده و همچنین موهای ریخته شده را بازگرداند. این محلول با درصدهای 2، 5 و 12 درصد در بازار موجود می باشد که آقایان برای درمان ریزش مو می توانند از محلول 5 و 12 درصد آن و خانم ها از محلول 2 درصد به صورت موضعی استفاده کنند.

استفاده از رژیم غذایی سالم

رژیم غذایی یکی از عوامل مهم در ریزش مو می باشد و کمبود ویتامین ها و مواد معدنی مختلف می تواند ریزش مو را به دنبال داشته باشد. رژیم غذایی سرشار از ویتامین ب و مواد معدنی مانند زینک و روی می توانند در تقویت موهای شما موثر باشند. همچنین مصرف آب کافی در شبانه روز به طور مستقیم بر روی کیفیت پوست و موی شما تاثیر گذار است.

محافظت از موها در برابر حرارت و مواد شیمیایی

درمان ریزش مو می تواند با استفاده نکردن از سشوار به مدت طولانی و همچنین عدم استفاده زیاد از مواد شیمیایی حالت دهنده های مو مانند ژل مو، تافت، رنگ مو و … تا حد زیادی تاثیر گذار است و با رعایت این موارد می توانید موهای زیبایی را برای خود به ارمغان آورید.

استفاده از روش مزوتراپی مو

در صورتی که ریزش موی شما خیلی زیاد است می توانید از روش مزوتراپی برای تقویت موها استفاده کنید. در این روش انواع مواد مغذی و مورد نیاز برای رشد مو توسط سوزن های بسیار ریزی به پوست سر تزریق می شوند و باعث توقف ریزش مو و رشد موهای ریخته شده می گردد.

در صورتی که ریزش موی شما بسیار زیاد است و هیچ یک از درمان های ریزش مو برای شما پاسخ نداد می توانید با مراجعه به یک کلینیک مطمئن اقدام به کاشت مو یا ترمیم مو نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *