کرج - عظیمیه

بلوار کاج،بین خیابان ندای جنوبی و نیک نژاد، ساختمان بامبینو، طبقه سوم واحد ۹

۰۲۶-۳۴۰۹۰۱۵۳

شماره تماس و مشاور

همه روزه ۸:۰۰ صبح الی ۹:۰۰ شب

ساعات کاری کلینیک و مشاوره

درمان ریزش مو در بارداری

بارداری با تمام لذت نابی که برای یک مادر به دنبال دارد، می تواند زن را با مسائل و مشکلات فراوانی روبرو نماید. یکی از مهمترین مسائلی که در بارداری رخ می دهد بروز مجموعه ای از تغییرات ظاهری است که در برخی از موارد ممکن است به یک جنبه کاملا منفی و نگران کننده مبدل گردد. یکی از این موارد ریزش مو در بارداری است. در این بخش قصد داریم تا اطلاعات کاملی را در رابطه با درمان ریزش مو در بارداری در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

فارق از تمام تغیییراتی که در وزن، پوست، اخلاق و روحیات زن رخ می دهد، مسائل عدیده ای در خصوص سلامت مو از جمله ریزش آن مشاهده می گردد. بنابراین این سوال به ذهن ایجاد می گردد که علت ریزش مو در بارداری چیست؟ و آیا درمان قطعی برای جلوگیری جلوگیری از ریزش مو در زمان بارداری وجود دارد؟ در صورت کاهش تراکم شدید مو چه اقدماتی پیشنهاد می گردد؟

مهمترین علت ریزش مو در بارداری

ریزش موی مزمن در تمام زنان باردار رخ نمی دهد. با این حال ریزش موی دوره ای در اغلب زنان باردار مشاهده می شود. مهمترین علت ریزش مو در زمان بارداری کاهش سطح کیفی تغذیه زن در مقایسه با شرایط فعلی خود و تغییر در سطح هورمون های بدن است.

اغلب زنان در دوران بارداری به شدت در معرض سوء تغذیه خفیف و کم خونی ناشی از فقر آهن قرار می گیرند. اصلا متخصصین زنان و زایمان مکمل های خوراکی را در این دوران تجویز می کنند با این حال برهم خوردن نظم هورمون ها و ایجاد مشکلات گوارشی و افزایش حس بویایی ممکن است باعث شود بسیاری از زنان از مصرف مکمل ها و مواد مغذی مفید سرباز بزنند. اصولا این دو مورد را می توان مهمترین علل ریزش مو در زمان بارداری ذکر نمود.

سایر علل ریزش مو در بارداری

تغییر خلقیات و بروز افسردگی احتمالی، بروز برخی از بیماری های مربوط به دوران بارداری از جمله مشکلات تیروئیدی و دیابت بارداری، عدم مبادرت به ورزش، قطع مصرف قرص های ضد بارداری، افزایش فشار خون و کاهش سطح کیفی زندگی در این دوران، ریزش موی بانوان را به دنبال خواهد داشت. خشک شدن موی سر و بروز شوره نیز به عنوان یکی از مهمترین علل ریزش مو در زمان بارداری معرفی شده است که ممکن است منجر به عفونت های قارچی در محل رویش مو و مسائل عدیده دیگری گردد.

درمان ریزش مو در بارداری

زنان باردار در یک دوره نه ماهه با محدودیت های بسیاری از لحاظ مصرف داروهای درمانی و بخصوص داروهای حاوی کورتون مواجه می شوند. بنابراین برای قطع ریزش مو توصیه می شود از مصرف داروهای مختلف در این عرصه پرهیز کنید.

صرفا برخی از مکمل های غذایی از جمله آهن، بیوتین و روی می تواند مصرف شود. با توجه به تداخل روی و آهن، مکمل های مورد نظر را باید با یک فاصله زمانی 12 ساعته مصرف نمود. با این حال تاثیر داروهایی همچون زینک جهت افزایش رشد و تراکم موی سر، ممکن است به یک دوره شش ماهه و یا حتی یک ساله نیاز باشد. بنابراین می توان گفت که درمان جدی برای جلوگیری از ریزش مو در این دوران وجود ندارد.

تداوم ریزش مو پس از بارداری

مسئله ای با عنوان ریزش مو در بارداری زمانی جدی تر می شود که تداوم داشته باشد. با این حال این امر دور از انتظار نخواهد بود. زنان در زمان زایمان تغییرات بسیاری را در بدن خود احساس می کنند و یکی از حالات بسیار ناخوشایند، افزایش شدید ریزش مو است چرا  که با افزایش فعالیت غده شیردهی در زمان زایمان و تخلیه بخش قابل توجهی از مواد مغذی و معدنی در بدن از طریق شیر دادن به کودک، شایع ترین عارضه ای که قابل مشاهده است، ریزش بسیار شدید موی سر است.

این روند در روزهای بعد از زایمان به شدت کاسته شده و شدت خود را از دست می دهد. با این حال اصولا تا زمان قطع کامل شیردهی و با شدت کمتر ادامه خواهد داشت. پیشرفت علوم در قرن حاضر، روش های درمانی خاصی را جهت جبران موهای از دست رفته ابداع نموده است که در ادامه به تشریح و توضیح اختصاری یکی از محبوب ترین آن ها با عنوان ترمیم و پروتز مو خواهیم پرداخت.

ترمیم و پروتز مو در دوران بارداری

برخی از بانوان در زمان بارداری و یا شیردهی و یا قطع شیردهی و افزایش استقلال کودک، به خوبی متوجه کاهش تراکم و کیفیت موی سر خود می شوند و اصولا به راه های درمانی جدی فکر می کنند. در زمان شیردهی نیز همچون زمان بارداری، محدودیت های بسیاری برای مصرف دارو وجوددارد.

یکی از بهترین طرق افزایش کیفیت موی سر و تراکم آن استفاده از روشهای نوین همچون پروتز مو است. ترمیم مو یک روش نیمه دائمی است و با توجه به اینکه بر روی ناحیه خارجی پوست سر اعمال می شود، هیچ گونه مشکلی برای کودک شما به دنبال نخواهد داشت.

منظور و مقصود از ترمیم مو نیز که در سالیان اخیر مورد بحث واقع شده است، در واقع همان پروتز مو است. در این روش، موهای الصاق شده در پروتزها، بر روی سر فیکس شده و شما به راحتی قادر به انجام تمام امور روزمره از جمله استحمام، ورزش، استخر و … هستید. حتی می توانید موی طبیعی و پروتز شده را رنگ نموده و یا کوتاه نمایید.

مرکز فوق تخصصی ترمیم و پروتز موی تیامسیس

در صورتی که قصد دارید جهت حفظ زیبایی ظاهر خود بخصوص در دوران بارداری و شیردهی و یا پس از آن، مبادرت به ترمیم مو نمایید، ما به شما موسسه فوق تخصصی تیامسیس را پیشنهاد می دهیم. پروتز مو در این موسسه با بهترین تجهیزات ممکن صورت می گیرد.

اگر تمایل به ترمیم مو از طریق پروتز مو و در موسسه فوق تخصصی ما دارید، با شماره تلفن های درج شده در این وب سایت تماس گرفته و مشاوره لازم را جهت حضور در موسسه دریافت نمایید.کادر درمانی ما با رعایت تمام قوانین فنی، بهداشتی، اخلاقی و ضمانت نتیجه مبادرت به پروتز موی شما خواهد نمود. این روش کاملا مقرون بصرفه بوده و بسیاری از زنان با شرایط اقتصادی و مالی متفاوت قادر به اجرای آن می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *