کرج - عظیمیه

بلوار کاج،بین خیابان ندای جنوبی و نیک نژاد، ساختمان بامبینو، طبقه سوم واحد ۹

۰۲۶-۳۴۰۹۰۱۵۳

شماره تماس و مشاور

همه روزه ۸:۰۰ صبح الی ۹:۰۰ شب

ساعات کاری کلینیک و مشاوره

خواص سیر برای تقویت مو

خواص سیر برای تقویت مو

همواره ریزش مو و مشکلات مربوط به مو چه برای خانم ها چه اقایان معضل جدی بوده است.این روزها هم با پیشرفت تکنولوژی همه دنبال ترمیم مو های خود هستند. اما به قول معروف پیشگیری بهتر از درمان است و اگر بتوان موهای خود را تقویت کرد و مانع ریزش آن شویم خیلی بهتر از درمان و ترمیم است . یکی از روش های جلوگیری و درمان ریزش موی سر گیاهان دارویی هستند.از موثرترین این داروها میتوان به سیر اشاره کرد.سیر یکی از داروهای قدیمی و مفید برای مو است به طوری که از گذشته ها در هند از خواص سیر برای درمان موی سر استفاده میشده است.

خواص سیر برای بدن

از جمله خواص سیر بر بدن میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

  • جلوگیری از بروز آلزایمر
  • برای سلامتی زنانی که تازه وضع حمل کردند مفید است
  • کاهش و پایین آوردن فشار خون
  • از بروز سرطان روده جلوگیری می کند
  • و…

خواص سیر برای مو

طبق پژوهش هایی که دانشمندان برخواص سیر انجام دادند دریافتند این گیاه بسیار موثر هست در رشد و رویش مجدد موها  و همچنین روغن سیر می تواند به رشد و پرپشت کردن موها کمک کند.

در سیر سلفوم و سلنیوم وجود دارد که برای رشد ساقه ی مو مفید است. همچنین روغن سیر و آب سیربه همین جهت باعث رشد تار های مو میشود.

ضمن رعایت نکات لازم مراقبت از مو استفاده از مواد گیاهی وطبیعی از جمله موارد موثر درباره ی تقویت موو رویش مجدد فولیکول ها است.

یکی از راه حل های موقت برای ریزش های کم ودارای وسعت کم استفاده از روغن سیر است.

برای گرفتن آب سیر پوست چند حبه را جدا می کنیم و سپسس با پرس کننده آب آن ها را می گیریم.

از آنجایی که سیر خالص تاثیر قوی ای بر روی پوست سر دارد توصیه می شود که آن را به صورت ترکیبی استفاده کرد.

سیر و عسل

عسل از گذشته تا به امروز از جمله مواد مفید برای بدن و پوست است . حال که سیر باید به صورت ترکیبی استفاده شود چی بهتر از اینکه با عسل ترکیب شود تا بتواند بر مو معجزه کند. ابتدا اب سیر را تهیه و سپس با عسل ترکیب کنید و آن را روی سر خود ماساژ دهید.ماساژ مواد بخش مهمی ست زیرا باید خونرسانی به تمام بخش ها صورت بگیرد.

ناارگیل و سیر

همانطور که گفته شد درهند از گیاهان دارویی همواره استفاده می شده است . نارگیل و روغن آن یکی از آن هاست که با مالش آن روی سر باعث تقویت مو و جلوگیری از ریزش مو میشود.حال ترکیب خواص سیر با نارگیل تاثیر را دو چندان می کند.آب سیر را با آب نارگیل به طور مساوی ( مثلا ازهرکدام دو قاشق ) ترکیب می کنیم و سپس آن را برروی نقاط مو بخصوص بخش هایی که ریزش بیشتر دارند گذاشته وبا نوک انگشت ماساژ دهید.حدود نیم ساعت صبر کنید تا مواد جذب شده و تاثیر خود را بگذارند و بعد به حمام رفته و سر خود را بشوئید.

اما به طور کلی استفاده از روش های گیاهی و سنتی( مثل خواص سیر) تاثیر های کامل و صد درصدی نخواهند داشت به دلیل زیاد بودن مشکل های مو و ریزش مو و حالت های خاص و …

روش های غیر گیاهی و طبیعی چون ترمیم مو , پروتز مو , کاشت مو به وسیله HRT وHRH  و… امروزه بیشتر مورد استفاده قرار میگیرد که باید به دکتر و کلینیک مربوطه مراجعه شود.

 

مطالب مفید خواندنی : زیبایی به روش پروتز مو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *