کرج - عظیمیه

بلوار کاج،بین خیابان ندای جنوبی و نیک نژاد، ساختمان بامبینو، طبقه سوم واحد ۹

۰۲۶-۳۴۰۹۰۱۵۳

شماره تماس و مشاور

همه روزه ۸:۰۰ صبح الی ۹:۰۰ شب

ساعات کاری کلینیک و مشاوره

توصیه های بعد از کاشت مو

در مقالات پیشین توصیه های قبل از کاشت مو را برای شما یاد آور شده ایم. امروز قصد داریم اطلاعات جامعی در خصوص الزامات بعد از کاشت مو در اختیار شما قرار دهیم. در واقع این اقدامات از اهمیت بسیار بیشتری در مقایسه با توصیه های قبل از کاشت مو و حتی در زمان کاشت مو برخوردار هستند. با ما همراه باشید تا این توصیه ها را با یکدیگر مرور کنیم.

جلوگیری از تورم بعد از کاشت مو

پس از کاشت مو، متداول ترین عارضه طبیعی، بروز التهاب و تورم در نقاط مختلفی از سر و بویژه پیشانی است. ممکن است داروهای ضد التهاب را نیز مصرف نموده باشید با این حال میزان تورم بسیار آزار دهنده باشد. این تورم با درد و فشار در نواحی خاصی از سر و چشم همراه خواهد بود و ممکن است به شدت شما را کلافه نماید.

بهتر است از کمپرس یخ استفاده کنید. بدین صورت که کمپرس یخ را بیست دقیقه یک بار بر روی ناحیه متورم شده قرار دهید و پس از یک دقیقه بردارید. اگر سینوزیت دارید به هیچ وجه مبادرت به استفاده از کمپرس یخ نکنید. در صورت ابتلا به سینوزیت و بروز تورم و التهاب باید تا زمان رفع تورم صبر کرده و اقدام خاصی در این زمینه انجام ندهید.

نحوه خوابیدن بعد از کاشت مو

پس از کاشت مو باید یکروز کامل را به استراحت اختصاص دهید. استراحت شما باید شامل یک خواب مفید و تغذیه مناسب، بدون فعالیت جدی باشد.

به هیچ وجه در حالت کامل دراز نکشید. تا مدتی بعد از کاشت مو باید از تجمع خون زیاد در سر جلوگیری کنید. بافت موهای کاشته شده بسیار آسیب پذیر بوده و به مدارا احتیاج دارند.

بنابراین به حالت نیمه نشسته بخوابید. بدین صورت که دو عدد بالش زیر سر قرار داده و به صورت طاق باز دراز بکشید. این روش بهترین طریقه استراحت کردن پس از کاشت مو است.

تغذیه مناسب، داروها و عدم ورزش

پس از کاشت مو به یک تغذیه مناسب و اصولی نیاز دارید. پرتغال و آناناس بهترین میوه هایی هستند که می توانید در برنامه غذایی بگنجایید. پزشک شما مکمل های خاصی را تجویز می کند. مصرف مکمل ها دارای قواعد خاصی می باشند و باید در زمان مشخصی مصرف شوند. تمامی دستورالعمل های پزشک را به دقت انجام داده و از مصرف مکمل ها بدون پیروی از قاعده مشخصی اجتناب کنید.

از جمله دیگر داروهای تجویز شده، آنتی بیوتیک سفالکسین است. این دارو باید شش ساعت یکبار مصرف گردد. با این حال تاثیرات نامطلوب گوارشی را به دنبال دارد و ممکن است مصرف آن را چندان خوشایند ندانید. اما شما موظف به مصرف این دارو خواهید بود چرا که از بروز عفونت های باکتریایی در محل کاشت مو جلوگیری می کند.

دقت کنید که در صورت کاشت مو فعالیت های روزانه شما تحت تاثیر قرار گرفته و تقریبا 45 روز قادر به ورزش نخواهید بود. با این حال می توانید با رعایت دستورات پزشک به پیاده روی بپردازید.

استحمام و شست و شوی موی سر

پس از کاشت مو هیچ مرحله ای به اندازه استحمام و شست و شوی موی سر چالش برانگیز نیست. جهت شست و شوی موی سر باید مراحل ذیل را انجام دهید:

  1. باز کردن پانسمان در کلینیک مربوطه و توسط پزشک متخصص
  2. اسپری سرم نمکی در محل کاشت مو، به صورت روزانه و در دفعات زیاد، به مدت دو روز
  3. ضربه زدن آرام و بدون فشار به کف سر به وسیله اسفنج آغشته به شامپوی مخصوص
  4. شست وشوی موی سر بدون ماساژ، بدون حرکات چرخشی و بدون جریان مستقیم آب تا دو هفته
  5. شست و شوی موی سر در هفته سوم با ماساژ در یک خط مشخص و غیر چرخشی

توصیه های بعد از کاشت مو و کلافه شدن بیمار

ما در مطالب بالا به صورت اختصاری اقداماتی که بیمار ملزم به انجام است را بیان نمودیم. اما در واقعیت مسائل عدیده ای در این رابطه به وجود می آید. به عنوان مثال بیمار مورد نظر برای مدت طولانی تحت تاثیرات کاشت مو واقع شده و به احتمال زیاد از مجالس رسمی و صمیمی کناره گیری کند.

حال تصور کنید پس از سپری کردن دوره های سخت و طاقت فرسا و هزینه های بسیار زیاد، با عوارض کاشت مو در سطحی بسیار شدید نیز مواجه گردید و یا اینکه نتیجه مطلوب را از کاشت مو به دست نیاورید. این مسائل از محبوبیت کاشت مو کاسته و باعث شده است بسیاری از افراد به روش های مناسب تر، مقرون به صرفه، بدون نیاز به عمل جراحی و بدون عارضه و از همه مهمتر قطعی بودن نتیجه روی آورند. بله! این روش پروتز مو نام دارد.

پروتز و ترمیم مو به چه معناست؟

علاوه بر مطالعه مقالات مربوط به توصیه های قبل و بعد از کاشت مو، نگاهی هم به مقاله نگاشته شده در خصوص عوارض کاشت مو بیاندازید. بی شک نظر شما در مورد کاشت مو تغییر خواهد کرد. به دنبال رفع عوارض و مسائل کاشت مو، شیوه جدید افزایش تراکم مو با عنوان پروتز مو ابداع گردید.

شما پس از پروتز مو با دسته ای از موهای زیبا و پر پشت مواجه می شوید که زیبایی صورت شما را افزایش داده است. پروتز مو یک روش نیمه دائمی جهت افزایش تراکم مو بوده و امروزه محبوب ترین روش ممکن بویژه در میان بازیگران مطرح جهان جهت جبران موهای از دست رفته است.

شاید بپرسید پس ترمیم مو به چه معناست؟در واقع پس از پروتز مو باید در دوره های مشخص که اغلب یک ساله هستند، مبادرت به ترمیم مو نمایید. در واقع ترمیم مو به معنای تمدید کیفیت و فیکس بودن موی پروتز شده با کف سر و موهای طبیعی شماست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *