کرج - عظیمیه

بلوار کاج،بین خیابان ندای جنوبی و نیک نژاد، ساختمان بامبینو، طبقه سوم واحد ۹

۰۲۶-۳۴۰۹۰۱۵۳

شماره تماس و مشاور

همه روزه ۸:۰۰ صبح الی ۹:۰۰ شب

ساعات کاری کلینیک و مشاوره

تفاوت های ترمیم مو و کاشت مو چیست؟

تفاوت های ترمیم مو و کاشت مو چیست؟

در مقاله های گذشته درباره کاشت مو و ترمیم مو به طور مفصل صحبت کردیم. در این مقاله قصد داریم تفاوت های ترمیم مو و کاشت مو را بررسی کنیم. در ادامه همراه ما باشید:

تفاوت های ترمیم مو و کاشت مو

اگر دچار ریزش مو شده اید و تصمیم به احیا موهای خود دارید و نمی توانید بین کاشت و ترمیم مو یکی را انتخاب کنید, حتما این مقاله را تا انتها بخوانید.

جراحی

یکی از اصلی ترین تفاوت های ترمیم مو و کاشت مو مسئله جراحی است. کاشت مو روشی است که به کمک جراحی انجام می شود, به این صورت که تارهای مو را از بانک موی فرد برداشته و به نواحی مورد نظر پیوند می زنند.

اما روش ترمیم مو هیچ نیازی به جراحی ندارد. ترمیم مو روش جایگزین و مناسبی بریا افرادی است که یا بانکو موی قوی ای ندارند و یا از جراحی کردن می ترسند.

موهای طبیعی

یکی دیگر از تفاوت های این دو روش, طبیعی بودن تار موها است.

در کاشت مو به دلیل آن که از موهای خود فرد پیوند زده می شود, موهای کاشته شده کاملا طبعی است و اگر به روش های جدید کاشت مو انجام شده باشد, تشخیص اینکه موها کاشته شده اند بسیار سخت خواهد بود.

اما در روش ترمیم مو, پروتز مویی که فرد استفاده می کند در واقع نوعی کلاه گیس بسیار ظریف است, البته اگر کیفیت پروتز خوب باش در نگاه اول قابل تشخیص نیست اما با کمی دقت می توان متوجه شد که موها طبیعی نیستند.

هزینه

از دیگر تفاوت های ترمیم مو و کاشت مو مسئله هزینه این دو روش است.

طبیعتا کاشت مو به دلایل متعدد از جمله سختی کار, هزینه بیشتری نسبت به ترمیم مو دارد. ترمیم مو دارای هزینه کمتری است و اگر مسئله هزینه برایتان اهمیت دارد بهتر است که از روش ترمیم مو استفاده کنید.

بانک مو

برای استفاده از روش کاشت مو شما باید دارای بانک موی نسبتا خوبی باشید تا پزشک بتواند تارهای این ناحیه را پیوند بزند. در غیر این صورت کاشت مو امکان پذیر نیست.

عفونت

یکی از مهم ترین تفاوت هایی که بین این دو روش وجود دارد, مسئله بهداشت است.

به دلیل آن که کاشت مو با جراحی انجام می شود, در صورت رعایت نکردن نکات لازم پس از درمان و بهداشت, احتمال ابتلا به عفونت بالا است.

در حالیکه ترمیم مو ریسک ابتلا به عفونت را ندارد. به دلیل آن که اصلا جراحی و زخمی وجود ندارد که ریسک عفونت کردن داشته باشد.

ریزش مو

از دیگر تفاوت های این دو روش می توان به مسئله ریزش موها اشاره کرد.

اول آن که قبل از کاشت مو حتما باید علت ریزش موی شما مشخص شده باشد و سپس اقدام به کاشت کنید. به دلیل آن که احتمال ریزش مجدد موهای پیوند زده شده وجود دارد که البته دارای دلایلی است که خود نیاز به بررسی دارد.

اما در روش ترمیم مو هیچ ریزشی اتفاق نخواهد افتاد و خیالتان از این بابت راحت خواهد بود.

دیگر تفاوت های ترمیم مو و کاشت مو

از دیگر تفاوت های این دو روش می توان به تعداد جلساتی که برای انجام این روش باید مراجعه شود, اشاره کرد.

کاشت مو باید طی چند جلسه انجام شود, درحالیکه ترمیم مو در یک جلسه انجام می پذیرد.

بعد از ترمیم مو, شما می توانید موهای خود را رنگ کنید اما رنگ کردن موهای پیوند زده شده تا مدتی اصلا امکان پذیر نیست.

همچنین بعد از ترمیم مو شما می توانید بلافاصله کارهای زورانه و عادی خود را انجام دهید. اما پس از کاشت مو نمی توانید کارها و ورزش های سنگین انجام دهید.

سخن آخر

امیدواریم که توانسته باشیم اطلاعات کافی درباره تفاوت های ترمیم مو و کاشت مو در اختیارتان قرار داده باشیم و شما نیز با مطالعه این مقاله توانسته باشید روش متناسب با شرایط خود را انتخاب کنید.

 

شما می توانید برای دریافت مشاوره از مرکز تخصصی ترمیم مو و پروتز مو تیامسیس با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *