کرج - عظیمیه

بلوار کاج،بین خیابان ندای جنوبی و نیک نژاد، ساختمان بامبینو، طبقه سوم واحد ۹

۰۲۶-۳۴۰۹۰۱۵۳

شماره تماس و مشاور

همه روزه ۸:۰۰ صبح الی ۹:۰۰ شب

ساعات کاری کلینیک و مشاوره

تشخیص جنس و نوع موها

تشخیص جنس و نوع موها در نگه داری و سلامت مو بسیار موثر است . اینکه بدانیم چه نوع مویی داریم و متناسب با آن از مواد آرایشی و بهداشتی استفاده کنیم بسیار اهمیت دارد . اگر به درستی از موها نگه داری نشود به مرور موخوره می گیرد و آسیب پذیر می شود . یکی از دلایل عمده ریزش مو نگه داری نامناسب از موها می باشد .
اگر دچار ریزش مو در نقاطی از سر شدید و امکان رشد مجدد مو برایتان مقدور نبود , می توانید با پروتز مو زیبایی دوباره به سر خود ببخشید .
برای تشخیص جنس و نوع موها یتان با ما همراه باشید . در ادامه به معرفی انواع مو می پردازیم:

انواع جنس مو

موی چرب

اغلب افراد از چربی موهای خود رنج میبرند . چربی بیش از حد مو دلایل متعددی دارد . ممکن است از پرکاری غدد چربی که به فولیکول های مو متصل هستند باشد , یا عاملی که در بین بانوان شایع است , ممکن است ناشی از بیماری های مربوط به تخمدان پلی کیستیک و یا حتی پرکاری غدد فوق کلیه نیز باشد . همچنین عوامل دیگری نیز می تواند موجب تولید چربی بالای مو باشد .
برای تشخیص بیماری هایی که در بالا ذکر شد باید آزمایش های تخصصی که توسط دکتر تجویز شده دهید .
این بدان معنا نیست که موهای سالم چرب نمی شود . همه نوع جنس مو پس از گذشت چند روز از شستشو مجددا چرب میشوند . به دلیل نوع تغذیه و همچنین شرایط جوی .
اما چربی ای که موهای سالم تولید می کنند بیش از حد نمی باشد و توسط ساقه مو جذب می شود .

موی خشک

اساسی ترین دلایل مربوط به خشکی موی سر مربوط به مصرف مواد قلیایی و یا الکل خالص است . البته شستشوی موها با آب داغ نیز یکی دیگر از علل خشک شدن موها به حساب می آید . استفاده بیش از حد سشوار و اتوی مو یا وسایل آرایشی دیگر که با حرارت کار میکنند از عوامل خشک شدن موها می باشد . رنگ کردن زیاد و یا دکلره کردن های متعدد باعث از بین رفتن چربی مو و در نتیجه خشکی آن می شوند .
خشکی مو آسیب پذیری مو را افزایش می دهد . باعث شکننده شدن آن و موخوره گرفتن مو می شود . افرادی که دارای موهای خشک هستند اغلب ریزش مو دارند به طوری که با شستشو عادی نیز مو های آن ها می ریزد . افراد دارای موهای خشک بیشتر از سایر افراد احتمال شوره گرفتن سر دارند .
موهای خشک ظاهر وزی دارد . تقریبا تمام افرادی که موهای مجعد ( فر ) دارند , مویشان خشک است . باید از سرم ها و فوم های مخصوص استفاده نمایند و موهای خود را چرب نگه دارند .

موی معمولی

موهای سالم چربی متعادلی ترشح می کنند که این مقدار چربی برای موها نیاز است . همچنین مو با جذب این چربی زیباتر جلوه می کند . موهای معمولی هنگام لمس شدن بسیار منعطف و نرم هستند . پوست سر افرادی که موی سالم دارند بدون قرمزی و خارش و شوره است . موهای معمولی براق هستند .

موی مختلط

این مدل مو در , ساقه مو در نزدیکی پوست سر تا میانه چرب می باشد و از میانه تا انتها خشک است . اغلب موهای مختلط در انتهای موها دارای موخوره می باشد . این مدل مو بیشتر در افرادی که موهای بلندی دارند ظاهر می شود . نگه داری و مراقبت از موهای مختلط به نسبت مدل موهای دیگر سخت تر می باشد . هم باید چربی بالایی مو را کنترل شود و هم باید کاری برای قست خشک موها کرد . برای نگه داری از موی مختلط باید هنگام شستشو مراقب باشید که بیشتر ابتدای موها را بشویید و انتهای موها زیاد شسته نشود و شامپو بر روی آن قسمت ها مدت زمان زیاد نماند . می توانید برای قسمت های خشک از شامپوهای نرم کننده و مخصوص استفاده کنید .

نکاتی برای داشتن موی سالم

از مصرف مواد خوراکی نامناسب و چرب خودداری کنید و مواد مغذی به خصوص ریز مغزها را به سبدغذاییتان اضافه کنید .
مصرف انواع ویتامین ها , پروتئین های مناسب می تواند به داشتن موی سالم کمک کند.
پس از استحمام و شستشوی موها به کمک حوله موهایتان را خشک کنید و بگذارید موهایتان به طوری طبیعی توسط هوا خشک شود .
از مواد آرایشی گیاهی و روغن های ویتامینه مو استفاده کنید . به هیچ عنوان از مواد آرایشی که ترکیبات شیمیایی دارند و یا حاوی الکل هستند استفاده نکنید .
برای جلوگیری از موخوره موهایتان در بازه های زمانی مرتب ( برای مثال هر 3 ماه ) به اندازه 2 سانتی متر از نوک موهای خود کوتاه کنید . این کار به رشد موهایتان نیز کمک می کند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *