کرج - عظیمیه

بلوار کاج،بین خیابان ندای جنوبی و نیک نژاد، ساختمان بامبینو، طبقه سوم واحد ۹

۰۲۶-۳۴۰۹۰۱۵۳

شماره تماس و مشاور

همه روزه ۸:۰۰ صبح الی ۹:۰۰ شب

ساعات کاری کلینیک و مشاوره

ترمیم مو چیست؟

زیبایی مو نقش مهمی در ظاهر افراد ایفا می کند و سلامت و پرپشتی مو یکی از معیارهای زیبایی ظاهری است. یکی از مشکلاتی که آقایان و خانم ها با آن مواجه هستند ریزش مو و طاسی می باشد. در گذشته افرادی که موهای زیبایی نداشتند و یا طاس بودند از کلاه گیس برای زیبایی چهره خود استفاده می کردند. اما امروزه روش های متعددی برای کاشت و ترمیم مو وجود دارد که افراد با هر نوع مشکلی در موهای خود می توانند آن را برطرف کنند و زیبایی را به ظاهر خود برگردانند. ترمیم مو یکی از روش هایی است که افراد استقبال زیادی از آن کرده اند و همه روزه تعداد زیادی از مردان و زنان از آن استفاده می کنند. در ادامه به معرفی ترمیم مو و مزایا و معایبی که این روش دارد پرداخته شده است.

ترمیم مو چیست؟

ترمیم مو یکی از روش هایی است که به جای کاشت مو به کار می رود و افراد مختلف در تمامی سنین می توانند از آن استفاده کنند. کاشت مو این مزیت را دارد که بعد از پیوند زدن مو امکان رویش مو وجود دارد اما اگر افراد دارای بانک موی مناسبی نباشند و به علت بیماری مختلف و انجام شیمی درمانی کلا هیچ مویی نداشته باشند این روش قابل استفاده نیست. این افراد می توانند به جای کاشت مو از ترمیم مو استفاده کنند. در ترمیم مو یک پروتز بسیار ظریف و نازک بر روی سر نصب می شود و موها را بر روی این پروتز قرار می دهند. میزان تراکم موها با توجه به سلیقه افراد انتخاب می گردد و همچنین رنگ موی درخواستی قابل کاشت بر روی پروتز می باشد.

مزایای ترمیم مو

ترمیم مو با استفاده از پروتز مو مزایایی دارد که باعث استفاده گسترده از آن شده است. در این روش بر خلاف کاشت مو نیازی به جراحی و بیهوشی ندارد و هیچ گونه زخمی بر روی سر ایجاد نمی شود و این یک مزیت بزرگ برای این روش به شمار می رود. مزیت دیگر این روش آن است که افرادی که به دلیل بیماری های خاص مانند پسوریازیس، سرطان، آلوپسی و سوختگی نیز می توانند از این روش به راحتی استفاده کنند. خط رویشی که پس از ترمیم مو با استفاده از پروتز مو ایجاد می شود بسیار طبیعی می باشد. این روش زمان زیادی را از شما نمی گیرد و در یک جلسه می توانید آن را انجام دهید. مزیتی که این روش دارد این است که رنگ مو و همچنین تراکم مو و خط رویش را با توجه به نوع چهره تان می توانید انتخاب کنید و چهره ای زیبا را برای خود به ارمغان آورید. پس از انجام ترمیم مو می توانید بدون هیچ مشکلی به انجام فعالیت های روزانه و حتی فعالیت های ورزشی بپردازید.

نحوه انجام ترمیم مو

در روش ترمیم مو، پزشک تعدادی از موهای بیمار را برداشته و از آن نمونه برداری می کند تا بتواند مویی را برای کاشت انتخاب کند که از نظر جنس و رنگ با موهای بیمار مطابقت داشته باشد. در روش HRT موها با کمک کراتینه هایی که طبیعی هستند بر روی سر فرد قرار داده می شود و سپس به آن فرصت می دهد تا جذب شود و پس از آن موها را به مدل دلخواه کوتاه می کند.

مدت زمان ماندگاری

در صورت مراقبت درست از موها می توان آن ها را به مدت  تا 1 تا 2 سال نگه داشت. اما اگر مراقبت از موها به درستی انجام نگیرد ماندگاری آن کم می شود. معمولا مدت زمانی که پس از ترمیم باید برای ترمیم بعد اقدام نمود 1 سال می باشد.

روش های مختلف ترمیم مو

روش های مختلف برای ترمیم مو وجود دارند که عبارتند از روش چسب یا تیپ، روش افت رشته ای و روش بافت شبکه ای.

روش چسب: در این روش یک چسب مخصوص بر روی سر قرار می گیرد و موهای ترمیمی بر روی این چسب قرار می گیرد.

روش بافت رشته ای: در این روش موها را مانند یک رشته در کنار هم قرار می دهند و قسمت های خالی سر را پوشش می دهند.

روش بافت شبکه ای: در این روش موها به یک شبکه وصل می شوند و این شبکه به موهایی که دور سر قرار دارند بافت زده می شوند.

نکته قابل توجه این است که پس از ترمیم مو می توان موها را رنگ کرد و یا سشوار کشید و با دستگاه های مختلف حالت داد. همچنین استفاده از انواع ژل ها و یا تافت مانعی ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *