کرج - عظیمیه

بلوار کاج،بین خیابان ندای جنوبی و نیک نژاد، ساختمان بامبینو، طبقه سوم واحد ۹

۰۲۶-۳۴۰۹۰۱۵۳

شماره تماس و مشاور

همه روزه ۸:۰۰ صبح الی ۹:۰۰ شب

ساعات کاری کلینیک و مشاوره

تاثیر ورزش بر رشد مو و ریزش مو

ورزش به عنوان یک فعالیت ساده و یا حرفه ای تاثیر بسزایی در افزایش سطح ایمنی بدن و سلامت جسمانی فرد دارد. با این حال در برخی از موارد ممکن است نه تنها اثرات مطلوبی به دنبال نداشته باشد بلکه با نتایج زیان باری نیز همراه گردد. شاید شما نیز از مطالعه این جمله تعجب کنید! با این حال در ادامه به توضیح و تشریح تاثیر ورزش بر رشد مو و ریزش مو خواهیم پرداخت.

تاثیر ورزش بر سلامت جسمانی و روانی

ورزش اصولی و در زمان مناسب تاثیرات شگفت انگیزی بر سلامت جسمانی و افزایش روحیه افراد در مقابله با مسائل روانی خواهد داشت. ورزش اصولی با  افزایش سطح خون رسانی به تمام اعضای بدن و افزایش اکسیژن موجود در بافت های بدن، اسباب تقویت پوست و مو را نیز فراهم نموده و یک طراوت و تازگی مجدد را برای انسان به ارمغان می آورد.

افزایش خون رسانی در بدن با افزایش سطح اکسیژن و دریافت مواد مغذی در ناحیه فولیکولی مو همراه شده و تاثیرات بسیار زیادی در سلامت ریشه و ساقه مو خواهد داشت.

مسائل روانی و تاثیرات مستقیم آن بر سلامت مو

یکی از مهمترین مسائلی که در سلامت مو دخیل است، روحیات مثبت، دوری از افسردگی و عوامل منفی در زندگی است. روحیات منفی می تواند به شدت قوای فولیکولی مو را تحلیل نموده و باعث شدت ریزش مو گردد.

سال هاست که پژوهشگران عرصه سلامت جسم و روان، تاثیرات ورزش بر افزایش روحیات مثبت را تایید نموده و بر این عقیده اند که با انجام ورزش حرفه ای، حتی می توان با مسائل بسیار جدی از جمله افسردگی نیز مقابله نمود.

کبد یکی از مهمترین ارگان های بدن است که با سلامت جسم و روح انسان در یک ارتباط مستقیم قرار داشته و می توان سلامت پوست  و مو را نیز ناشی از سلامت کبد دانست.

عوامل موثر در افزایش ریزش مو

ممکن است برخی از افراد در عین انجام ورزش های منظم و اصولی و یا حتی حرفه ای، شاهد ریزش موی سر خود به صورت خفیف و یا مزمن باشند. پزشکان دلایل ذیل را به عنوان دلایل اصلی ریزش موی افراد ذکر نموده اند:

  • ریزش مو بر اثر عوامل ژنتیکی و ارثی
  • ریزش مو بر اثر بیماری های خاص
  • ریزش مو بر اثر کاهش سیستم ایمنی بدن
  • ریزش مو بر اثر عدم تغذیه مناسب

بنابراین نمی توان صرفا فعالیت های ورزش را جهت درمان ریزش موی سر بکار ببریم. با این حال شدت ریزش مو در صورت انجام حرکات ورزشی به صورت ساده و یا حرفه ای، کاهش خواهد یافت.

ورزش بعد از کاشت مو

ورزش هر چقدر هم که مفید باشد باز هم ممکن است برای یک دوره خاص، ممنوع شده و انجام آن با نتایج منفی همراه گردد. یکی از موارد مربوط به تاثیر ورزش بر رشد مو و ریزش مو که ورزش را با نتایج منفی توام می سازد، انجام حرکات ورزشی پس از کاشت مو می باشد.

اشتباه نکنید! این ممنوعیت محدود بوده و تقریبا یک دوره زمانی 45 روزه را در بر میگیرد. در این مدت انجام حرکات ورزشی بویژه ورزش های سنگین و حرفه ای می تواند به بافت آسیب پذیر پیوند خورده و ناحیه اهدا کننده فشار وارد کند و علاوه بر بروز مشکلاتی همچون خون ریزی، درد و التهاب، موهای کاشته شده را از گرافت های مربوطه خارج و به صورت کامل از بین ببرد.

پروتز و ترمیم مو

به غیر از کاشت مو یکی دیگر از روش های نوین جهت ترمیم مو و بازگرداندن ظاهر اولیه و افزایش تراکم موی سر، استفاده از پروتز مو است. بسیاری از بازیگران مطرح در سطح جهان و بویژه بازیگران هالیوود این روش را به عنوان بی خطر ترین و کم عارضه ترین روش افزایش تراکم مو انتخاب نموده اند.

شما بعد از پروتز مو می توانید به راحتی به تمام امور روزمره خود بپردازید، به استخر بروید، استحمام نمایید، به فعالیت های  ورزشی ساده و سنگین بپردازید و هیچ گونه نگرانی در خصوص آسیب به نتایج ترمیم مو ویا همان پروتز مو نداشته باشید.

در صورتی که شما نیز قصد ترمیم موی خود را دارید می توانید به مرکز فوق تخصصی ترمیم و پروتز موی تیامسیس مراجعه نموده و مشاوره لازم را در خصوص نحوه انجام پروتز مو، مراحل آن و همچنین هزینه های مربوط به ترمیم و پروتز مو دریافت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *