کرج - عظیمیه

بلوار کاج،بین خیابان ندای جنوبی و نیک نژاد، ساختمان بامبینو، طبقه سوم واحد ۹

۰۲۶-۳۴۰۹۰۱۵۳

شماره تماس و مشاور

همه روزه ۸:۰۰ صبح الی ۹:۰۰ شب

ساعات کاری کلینیک و مشاوره

تاثیر شامپوها بر ریزش مو

امروزه بازار تبلیغات تجاری در خصوص محصولاتی که از ریزش مو جلوگیری می کنند بسیار داغ است. محصولات مختلفی از قبیل انواع داروهای موضعی، داورهای خوراکی، روغن های طبیعی، عصاره گیاهان و حتی شامپوهای مختلف که با ذکر ویژگی های خاصی به عنوان یک محصول بسیار عالی برای جلوگیری از ریزش مو معرفی می شوند.اما به نظر شما تبلیغاتی که با مضمون تاثیر شامپوها بر ریزش مو صورت میگیرد تا چه اندازه صحت دارد؟ آیا می توان صرفا از یک شامپو برای رفع ریزش مو استفاده نمود؟ بهتر است در ادامه با همراه باشید تا پاسخ سوالات مورد نظر را با یکدیگر بررسی نماییم. ابتدا علل شایع ریزش موی سر را بیان می کنیم.

علل ریزش موی سر

زمانی می توانیم تاثیر یک شامپو بر جلوگیری از ریزش موی سر را بررسی نماییم، که با علل پزشکی و حرفه ای ریزش مو آشنا شویم. ریزش موی سر با افزایش سن یک امر کاملا طبیعی است. با این حال خارج شدن ریزش موی سر از یک تعادل منطقی، به معنای ریزش موی مزمن می باشد.

ریزش موی مزمن زمانی رخ می دهد که ریزش تارهای مو بیش از رشد آن ها باشد و فرد در مدت زمان کوتاهی شاهد کاهش بسیار شدید تراکم موی سر گردد. این مسئله به دنبال بسیاری ازمسائل ژنتیکی، مشکلات هورمونی، استرس، عدم تغذیه مناسب، سبک زندگی غیر اصولی، بروز برخی از بیمارهای خود ایمنی، کاهش بهداشت مو و یا بهداشت وسواس گونه، شیوه های آرایشی نادرست و مواردی از این قبیل رخ می دهد.

ریزش موی شدید در بانوان با کاهش بسیار زیاد تراکم و طراوت مو و در آقایان به طاسی کامل می انجامد. چنین پدیده ای به هیچ وجه خوشایند نبوده و مطلوب افراد نمی باشد. در این زمینه روش های درمانی بسیاری معرفی شده است. ما در این مقاله تاثیر شامپوهای مختلف را بر کاهش این روند بررسی خواهیم نمود.

انواع شامپو های ضد ریزش مو

شاموهای ضد ریزش مو به چند دسته تقسیم می شوند. اول شامپوهایی که برای موهای چرب تولید شده اند. در مقابل می توان به شامپوی مناسب موهای خشک اشاره کرد. شامپوی مناسب موی نرمال و شامپوی مناسب موی رنگ شده نیز در بازار موجود می باشند.

از طرف دیگر می توان شامپوهای موجود در بازار و داروخانه ها را از حیث مواد تشکیل دهنده به شامپوهای کاملا گیاهی و یا شامپوهای حاوی داروهای موضعی از جمله ماینوکسیدیل دسته بندی نمود. اصولا در شامپوهای مورد بحث از انواع روغن های تقویت کننده ریشه و ساقه مو نیز استفاده می شود. قیمت محصولات تجاری در این حوزه بسیار متفاوت بوده و تفاوت قیمت ها در برخی از داروخانه ها و در خصوص ارزان ترین و گران ترین محصول تجاری، به بیش از صد در صد نیز می رسد.

آیا شامپوی ضد ریزش مو موثر است؟

بهتر است بدون تعارف بگوییم که درصد بسیاری از تبلیغات تجاری که در زمینه تاثیر شامپوها بر ریزش مو صورت میگیرد پایه علمی است. این امر در خصوص شامپوهای ارزان قیمت بیشتر صدق می کند. لازم به ذکر است که وجود برخی از عصاره گیاهان همچون سیر، فلفل، آلوئورا و برخی از روغن های مفید جهت تقویت مو باعث کاهش ریزش مو می گردد. با این حال هرگز تصور نکنید عملکرد یک شامپوی ارزان قیمت می تواند تاثیر بسیار زیادی بر ریزش مو داشته باشد.

این مسئله در خصوص شامپوهایی با قیمت بالاتر نیز صدق می کند. با این حال تاثیر آن ها بر ریزش مو قدری بیشتر بوده و عملکرد بهتری دارند. این مسئله نباید باعث شود که شما تصور نمایید با خرید یک شامپوی گران قیمت می توانید از ریزش موی خود جلوگیری کنید.گذشته از اینکه بسیاری از محصولات گران قیمت نیز عملکرد مثبتی ندارند، ممکن است ریزش موی شما ناشی از موارد دیگری غیر از نوع شامپوی مصرفی باشد.

راه حل نهایی چیست؟

باید پذیرفت که علم پزشکی با تمام پیشرفت های همه جانبه خود همچنان در خصوص درمان قطعی ریزش مو به یک نتیجه اصولی دست نیافته است. پیشرفت های اخیر باعث شده است روش های مختلفی جهت افزایش تراکم موی سر ابداع گردد. هیچ کدام از روش های ابداع شده از جمله کاشت مو به طرق مختلف و یا استفاده از کلاه گیس، نتوانسته اند از سطح محبوبیت چندانی برخوردار گردند. با این حال ترمیم مو به صورت نیمه دائمی که با عنوان پروتز مو نیز شناخته می شود، از محبوبیت بسیار زیادی نزد افراد در جوامع غربی و بویژه هنرمندان هالیوودی برخوردار است. پروتز مو به دنبال ارائه یک پاسخ منطقی به نیاز انسان در جهت حفظ زیبایی مو ابداع شد و از آن جهت ترمیم مو نام گرفت که به یک ترمیم و تمدید سالیانه نیاز دارد.

موسسه فوق تخصصی ترمیم و پروتز موی تیامسیس

اگر شما نیز انواع روش های مختلف را جهت درمان ریزش مو امتحان کرده اید و پس از پرداخت هزینه های گزاف به نتیجه مطلوبی در این زمینه دست نیافته اید، می توانید ترمیم مو را به عنوان راه حل قطعی درمان موی کم تراکم به کار گیرید.

پروتز مو با ظاهری کاملا طبیعی بر روی پوست سر فیکس شده و کمترین مشکلی جهت انجام فعالت های روزانه از جمله استحمام، استخر رفتن و یا ورزش کردن برای شما ایجاد نمی کند. بهتر است بگوییم هیچ گونه ظاهر مصنوعی ندارد و کاملا طبیعی به نظر می رسد.

موسسه فوق تخصصی ترمیم و پروتز مو تیامسیس آماده ارائه خدمات مربوطه به مراجعه کنندگان در زمینه پروتز مو و همچنین ترمیم مو به صورت دوره ای می باشد. می توانید جهت دریافت مشاوره اولیه با شماره تلفن های درج شده در این وب سایت تماس گرفته و در صورت تمایل در مرکز فوق تخصصی ما حاضر گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *