کرج - عظیمیه

بلوار کاج،بین خیابان ندای جنوبی و نیک نژاد، ساختمان بامبینو، طبقه سوم واحد ۹

۰۲۶-۳۴۰۹۰۱۵۳

شماره تماس و مشاور

همه روزه ۸:۰۰ صبح الی ۹:۰۰ شب

ساعات کاری کلینیک و مشاوره

تاثیر روغن های گیاهی بر رویش مجدد مو

در حال حاضر بسیاری از افراد دنیا با یکی از فراگیر ترین معضلات مربوط به پوست و مو یعنی ریزش مو درگیر هستند. عوامل بسیار زیادی می تواند موجبات به وجود آمدن ریزش مو و یا تشدید فرایند آن شوند که از جمله آنها می توان به ریزش مو ارثی و همچنین ریزش مو در اثر اضطراب و استرس اشاره نمود. روش های درمانی مختلفی نیز برای درمان ریزش مو به وجود آمده است که استفاده از روغن های گیاهی یکی از آنهاست. در این بخش قصد داریم تا تاثیر روغن های گیاهی بر رویش موجدد مو را مورد بررسی قرار دهیم تا در صورتی که شما نیز جز آن دسته از افرادی هستید که از ریزش مو رنج میبرید بتوانید با آشنایی با این روغن ها و تاثیرات آنها تا حدودی جلو ریزش مو خود را گرفته و موجبات رویش مجدد مو خود را فراهم آورید.

روغن های گیاهی مو

روغن هایی گیاهی در واقع عصاره گیاهانی است که ترکیبات آن ها برای رشد مو و ترمیم آن مناسب است. روغن هایی که محبوبیت زیادی در بین افراد دارند شامل :

 • روغن بادام
 • روغن نارگیل
 • روغن سیاه دانه
 • روغن کرچک
 • روغن فندوق
 • روغن زیتون

این روغن های نام برده شده در ترمیم مو و رشد ـم تاثیر خوبی دارند. علاوه بر این چند نوع گیاه نیز هستند که در ترکیبات روغن های ذکر شده برای ترمیم مو استفاده می‌شوند .

گیاهانی که در ترکیبات روغن های ترمیم مو استفاده می‌شوند

برای اینکه بتوان تاثیر روغن های گیاهی بر رویش مجدد مو را بیشتر احساس نمود لازم است تا برخی از گیاهانی که در ادامه به معرفی آنان خواهیم پرداخت را نیز به آنان اضافه نمود این گیاهان عبارت اند از:

ختمه چینی

این گیاه در واقع یک درخت همیشه سبز است که گل های خوراکی دارد و برای دم نوش استفاده می‌شود. این گیاه فولیکول های مو را تحریک می نماید در نتیجه رشد مو افزایش می یابد و به ترمیم مو های آسیب دیده کمک می کند.

برامی

این گیاه به اسم باکوبا نیز معروف است و ساختار آن به شکل گیاهان خزنده است. ترکیبات این گیاه شامل آلکالوئید بوده که مسئول ترمیم مو و رشد آن است.

دکمه کتی

این گیاه جزو گیاهان خزنده و در خانواده آفتاب گردان می باشد و شامل انتی اکسیدان های زیادی است. این گیاه رشد مو و ترمیم مو را به تنهایی افزایش می دهد. عصاره این گل در محصولاتی مانند سرم مو با ترکیبات روغن های گیاهی دیگر استفاده می شود.

جاتامانسی

این گیاه در پی آزمایش های زیادی که بر روی آن انجام شده است نشان داده که رشد مو را پس از شیمی درمانی افزایش می دهد. این گیاه در واقع درختچه کوچکی است. دارای ترکیبات ریزوم بوده و در ترمیم مو اثر زیادی دارد.

جینسینگ

در واقع ریشه گیاه جینسینگ دارای آنتی اکسیدان های بالایی است. این ریشه علاوه بر درمان و ترمیم مو برای پوست ها نیز مناسب است. چینی ها آن را گیاه جوان سازی نامیده اند. البته ترکیبات موجود در این گیاه برای تمامی انواع پوست و مو مناسب نیست. بسیاری به این ریشه حساسیت دارند.

پماد های گیاهی

علاوه بر گیاهان و روغن هایی که برای ترمیم مو و رشد آن در بازار موجود است. یک سری محصولات دیگر مانند پماد های گیاهی مو نیز وجود دارد که در درمان مو مناسب است که شامل :

انگور فرنگی

این پماد نام خود را از گیاهی با همین نام گرفته است. این گیاه یک گیاه آیورودی است. برای تقویت و ترمیم مو استقاده می شود و رشد مو را افزایش می دهد.

آب قاشقی

این پماد از ترکیبات محبوب ترین گیاه آیورودی ساخته شده است. گیاه آب قاشقی طول مو را افزایش داده و ترمیم مو های شکننده را بهبود می بخشد.

آلوئه ورا

همه ما تمامی خواص آلوئه ورا را می دانیم. این گیاه گرم سیری در واقع برای پوست و مو نیز مناسب است. دارای ترکیبات بالای چند انتی اکسیدان می باشد. این گیاه حتی اگر به شکل ژل خام آن استفاده شود به تقویت مو نیز کمک می‌کند و رشد آن را افزایش می دهد.

ریحان مقدس

این گیاه معطر در واقع برای جلو گیری ریزش مو بسیار مناسب است. پماد این گیاه در واقع ریشه مو را تقویت می نماید و ترمیم مو را نیز ممکن می سازد.

عوارض و خطرات موجود در محصولات ترمیم مو

تمامی موارد بالا  راه هایی برای درمان مو بودند که خاصیت آن ها نیز رد نشدنی است. اما سوالی که این جا مطرح می شود این است که آیا برای تمامی انواع پوست و مو نیز مناسب هستند ؟!

بی شک پوست و مو حساس قادر به پذیرش تمامی محصولات رویش و تقویت مو نیستند و در صورت استفاده باعث خساراتی خواهند شد که این خسارات می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • کهیر
 • قرمزی
 • ریزش مو
 • خارش
 • شوره
 • سردرد

در واقع این عوارض جانبی به خوبی مورد مطالعه قرار نگرفته است و برای جلو گیری آن راه حلی پیدا نشده است. آن چیزی که حائز اهمیت است این مورد است که نباید بیش از بیش به مو های آسیب دیده ،  آسیب وارد شود پس بهترین راه برای درمان بی خطر و بی ضرر آن چیست ؟!

پروتز و ترمیم مو

تا به حال اسم پروتز و ترمیم مو را شنیده اید؟ نحوه استفاده آن را نیز می دانید؟

در واقع پروتز مو راه حل بی خطر برای جبران مو های از دست رفته شما نیز هستند. ترمیم مو یکی از اموری است که می توان از آن استفاده نمود اما توجه داشته باشید که روند ترمیم مو می تواند زمان بسیار زیادی نیاز داشته باشد. علاوه بر این همه افراد قادر به استفاده این راه درمان ها نیستند. پس بهترین راه برای آن  پروتز مو است که هیچ گونه خطری نیز نخواهد داشت.

مرکز ترمیم مو و پروتز مو تیامسیس با بهترین خدمات پذیرای شما عزیزان بوده و  پروتز مو را با بالاترین کیفیت و با ظرافت و شمایل طبیعی و قیمت مناسب به شما عزییزان ارائه می دهد. در صورت تمایل می توانید با حضور در کلینیک تخصصی تیامسیس از خدمات این موسسه به صورت حضوری بهره مند شوید و یا در جهت مشاوره غیر حضوری با شماره های موجود بر روی وب سایت تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *