کرج - عظیمیه

بلوار کاج،بین خیابان ندای جنوبی و نیک نژاد، ساختمان بامبینو، طبقه سوم واحد ۹

۰۲۶-۳۴۰۹۰۱۵۳

شماره تماس و مشاور

همه روزه ۸:۰۰ صبح الی ۹:۰۰ شب

ساعات کاری کلینیک و مشاوره

بهترین روش کاشت مو

پیشرفت های علم پزشکی با افزایش دانش و تکنولوژی مربوط به کاشت مو نیز همراه بوده است. لازم به ذکر است که علوم مربوطه همچنان اعلام می نماید تا کنون به یک روش قطعی برای کاشت موی دائم دست پیدا نکرده است. با این حال کاشت مو نیمه دائم که امروزه با عنوان پروتز مو و در برخی موارد با عنوان ترمیم مو شناخته می شود، تقریبا بهترین راه حل ممکن جهت دستیابی به نتیجه قطعی می باشد. در این مقاله تمامی روش های ذکر شده را بررسی می کنیم تا شما بتوانید بهترین روش کاشت مو را انتخاب نمایید و از آن برای جبران موهای از دست رفته خود استفاده نمایید.

کاشت مو به روش FUT

ابتدایی ترین روش کاشت مو که با عنوان پیوند مو نیز شناخته می شود کاشت مو به روش FUT است که دارای عوارض جدی، نتیجه غیر قطعی، دوره درمان طولانی و البته در مقایسه با دیگر روش های کاشت مو، مقرون به صرفه تر است. کاشت مو به روش FUT یک جراحی به تمام معنا بوده و باید در اتاق عمل صورت پذیرد. این روش در میان بیماران محبوبیت چندانی ندارد اما متخصصان پوست و مو، آن را بهترین روش کاشت مو می دانند. چرا که خارج نمودن نواری فولیکول های مو و برش و بخیه پوست سر، باعث کمترین میزان آسیب به گرافت مو شده و به صورت بسیار محکمی در نقاط گیرنده کاشت می شوند.

کاشت مو به روش FIT

این روش مدرن تر و با استخراج دانه ای فولیکول ها همراه است. دقت بیشتری را می طلبد و مدت زمان زیادی جهت برداشت و کاشت مو لازم است. با خون ریزی کمتر و در عین حال امکان آسیب رساندن به فولیکول های مو همراه بوده و در میان بیماران از محبوبیت خاصی برخوردار است. با این حال پزشکان چندان علاقه ای به این روش ندارند و احتمال ریزش مجدد مو را در این روش بیشتر از روش FUT  می دانند. روش هایی که در ادامه معرفی می کنیم، زیر مجموعه  کاشت مو به روش FIT می باشند.

کاشت مو به روش SUT

این روش به جهت افزایش سرعت در روش FIT ابداع شد. بنابراین مو در ناحیه اهدا کننده به وسیله دستگاه استخراج شده و در ناحیه گیرنده کاشت می گردد. این روش با درد و خون ریزی کمتر و حتی دقت بیشتر همراه است. با این حال همچنان امکان آسیب رساندن به بافت مو در زمان برداشت و کاشت وجود دارد. هزینه جراحی در این روش بالا بوده و دوره نقاهت کمتر می باشد.

کاشت مو به روش BHT

برداشت مو از نقاط بدن به جز سر و کاشت آن ها در نقاط طاس، مشمول این روش می گردد. اصولا تفاوت ظاهری و ماهوی موی سر با مو در دیگر نقاط بدن باعث شده است تا این روش از محبوبیت چندانی برخوردار نباشد. همچنین محدودیت برداشت مو در دیگر نقاط بدن نیز وجود داشته و در صورتی که پزشک مجبور شود از چندین عضو متفاوت مو را برداشت و روی سر کاشت نماید، نتیجه نامطلوبی به دنبال نخواهد داشت.

کاشت مو به روش میکرو FIT

این روش تا کنون به عنوان بهترین روش کاشت مو در ایران شناخته شده است. در این روش دستگاه های استخراج مو با دقت و ظرافت بسیاری عمل نموده و کمترین میزان عوارض کاشت مو را به دنبال خواهد داشت. با این حال نتیجه حاصل از آن قطعی نبوده و با هزینه های بسیار بالای درمانی همراه است.

کاشت موی ترکیبی

ترکیب روش های FIT و FUT یکی دیگری از روش های کاشت موی دائمی است. این روش نیمه تهاجمی بوده و هزینه های درمانی مقرون به صرفه تری در مقایسه با روش های زیر مجموعه FIT دارد. هم اکنون بسیاری از پزشکان بکارگیری این روش را به روش های پیش گفته ترجیح می دهند.

ترمیم و پروتز مو، کاشت نیمه دائم موی سر

علاوه بر روش های فوق، روش مدرن تر و مناسب تری ابداع شده است که پروتز مو نام دارد. این روش بیش از آنکه یک روش پزشکی باشد، یک شیوه آرایشی-بهداشتی می باشد. پروتز مو با افزایش تراکم موی سر بدون تغییر در حالت پذیری مو و نیاز به عمل جراحی و هزینه های بسیار زیاد همراه بوده و هم اکنون به عنوان یک روش درمانی با نتیجه قطعی شناخته می شود.

ترمیم مو نیز به تمدید پروتز مو در دوره های یک ساله اطلاق می گردد. هزینه ترمیم مو به صورت سالانه و پس از اتمام کار محاسبه می شود. در واقع شما یک بار مبادرت به پروتز مو نموده و پس از آن، صرفا ترمیم مو را انجام خواهید داد که نسبت به کاشت مو از نظر عوارض، هزینه و همچنین ماندگاری دارای ویژگی های برتر بسیاری است.

مرکز پروتز مو و ترمیم مو تیامسیس به عنوان یکی از معتبر ترین مراکز تخصصی در زمینه پروتز مو در ایران شناخته می شود و شما می توانید تنها با یک تماس با شماره های موجود بر روی وب سایت این مجموعه نسبت به دریافت نوبت ویزیت اقدام نموده و بدون کوچکترین درد و عوارضی موهای از دست رفته خود را بازگردانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *