کرج - عظیمیه

بلوار کاج،بین خیابان ندای جنوبی و نیک نژاد، ساختمان بامبینو، طبقه سوم واحد ۹

۰۲۶-۳۴۰۹۰۱۵۳

شماره تماس و مشاور

همه روزه ۸:۰۰ صبح الی ۹:۰۰ شب

ساعات کاری کلینیک و مشاوره

انواع چسب ترمیم مو

چسب ترمیم مو از مهم ترین مواد مورد استفاده در پروسه ترمیم مو به شمار می آید . برند و انواع چسب ترمیم مو برای افراد اهمیت زیادی دارد . به دلیل آن که باید بدانند که کدام چسب با پوست آن ها سازگاری دارد .

انواع چسب ترمیم مو

چسب ترمیم مو رولی

این چسب بین بیس پروتز مو و چسب اصلی قرار می گیرد . کاربرد آن به این صورت است که بتوان چسب اصلی را از بیس پروتز به راحتی جدا کرد . میزان چسبندگی چسب های رولی کم است و همین باعث جلوگیری از پوسیدگی و آسیب دیدگی بیس پروتز می شود .

چسب ترمیم مو اولترا هولد – Ultra Hold

این مدل چسب به دو شکل نواری و مایع در بازار موجود می باشد . نسبت به چسب های سوپر تیپ ماندگاری بیشتری دارد و نسبت به چسب های آبی , شیره ی کمتری تولید می کند .
چسب های اولترا هولد سفید یا آبی و چسب ترمیم مو دوطرفه آبی , هر دو قابلیت های بیشتری نسب به چسب ترمیم مو سوپر تیپ دارند .

چسب ترمیم مو آل بیس

از لحاظ بسته بندی به شکل چسب های سوپر تیپ می مانند . همچنین خواص چسب های سوپر تیپ را نیز داراست . اما از لحاظ رنگ , کدر تر از چسب های سوپر تیپ است . بر روی برخی پوست ها ماندگاری بالاتری نسبت به چسب سوپر تیپ دارد .

مهم تر از همه پس از نصب بر روی سر , شیره پس نمی دهد .

چسب ترمیم مو بایو پلیمری

چسب بایو پلیمری پس از قرار گرفتن بر روی سر , مقداری از آن جذب پوست می شود . بنابراین هنگامی که می خواهید چسب سر خود را تعویض یا ترمیم کنید , ابتدا باید آن را با محلولی مخصوص هم از روی سر و هم از روی پروتز مو ریموو کنید .

ماندگاری این چسب ها به میزان چربی موجود بر پوست سر بستگی دارد . در افرادی که پوست چربی دارند حدود 7 الی 14روز و در افرادی که پوست خشکی دارند حدود 20 روز ماندگار است .

تعویض چسب ترمیم مو

ماندگاری چسب ترمیم مو دائمی نیست و شما باید پس از گذشت مدت زمانی خاص به تعویض چسب ترمیم موی خود اقدام کنید . البته مدل نگه داری و رعایت نکات بهداشتی می تواند بر مدت زمان تعویض چسب کمی تاثیرگذار باشد . به طور متوسط پس از گذشت 2 هفته نیاز است که به مرکز ترمیم مو مراجعه نمایید و اقدام به تعویض چسب ترمیم موی خود کنید .

اگر از چسب هایی استفاده کرده اید که شیره از خود به جای گذاشته اند , تکنسین باید ابتدا شیره را با استفاده از محلول مخصوص ریموو کند و سپس اقدام به تعویض چسب ترمیم مو کند .

بهترین چسب ترمیم مو کدام است ؟

اگر بیس پروتزی که استفاده می کنید توری بدون پوست است , از چسب های تیپ دوطرفه ی می توانید به صورت روزانه استفاده کنید . برای مواقع ضروری یا در مجالس نیز می توانید از چسب های ترمیم موی مایع استفاده کنید .

پیشنهاد می شود که اگر از پروتز مو تور دار با پوست استفاده می کنید از چسب های مایع به صورت روزانه استفاده نکنید . در صورت استفاده از این چسب به صورت روزانه , احتمال نفوذ چسب به بافت تور وجود دارد و این , کار ریموو کردن را سخت و گاهی غیرممکن نیز می کند .

اما اگر از پروتز های بدون پوست استفاده می کنید استفاده روزانه از چسب های ترمیم مو مایع مشکلی ایجاد نمی کند .

تست میزان چربی پوست سر

اگر نوع پوست خود را نمی شناسید با انجام این تست می توانید با نوع پوست خود آشنا شوید .

اگر از آن دسته افرادی هستید که پس از گذشت چند ساعت از استحمام پوست سرتان چرب می شود , جزء آن دسته از افرادی هستیدکه پوست بسیار چربی دارند .

اما اگر پس از گذشت یک روز پوست سرتان چرب شد , میزان چربی سر شما متوسط است .

اگر پس از گذشت 2 روز هنوز چربی ای روی پوست سرتان حس نمی کنید , نوع پوست شما معمولی است .

و در نهایت اگر پس از گذشت 3 روز هنوز پوست سر شما چرب نشده است , پوست شما خشک می باشد .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *