کرج - عظیمیه

بلوار کاج،بین خیابان ندای جنوبی و نیک نژاد، ساختمان بامبینو، طبقه سوم واحد ۹

۰۲۶-۳۴۰۹۰۱۵۳

شماره تماس و مشاور

همه روزه ۸:۰۰ صبح الی ۹:۰۰ شب

ساعات کاری کلینیک و مشاوره

انواع روش های کاشت مو

 

مسلما مو یکی از عناصر مهم در زیبایی انسان هاست که سلامت آن نقش مهمی در ظاهر افراد دارد. افرادی هستند که به دلایل مختلفی از جمله دلایل وراثتی و یا مشکلات هورمونی دچار ریزش مو می شوند و این ریزش می تواند ظاهر آن ها را تحت تاثیر قرار دهد و  گاهی باعث کاهش اعتماد به نفس افراد شود. خوشبختانه امروزه در دنیا و همینطور کشور ما روش های مدرنی وجود دارد که بتوان به کاشت و ترمیم مو پرداخت. در ادامه به معرفی کاشت مو و انواع روش های کاشت مو پرداخته شده است.

کاشت مو چیست و چگونه انجام می شود؟

در فرآیند کاشت مو موهایی که در قسمت پشت سر و یا ناحیه ای که اهدا کننده است و اصطلاحا به آن بانک مو می گویند برداشته می شود و با استفاده از روش های ویژه ای در قسمت جلوی سر و یا قسمت های بدون مو کاشته می شود. قسمت پشت سر به علت این که در برابر تغییرات هورمونی مقاومت بیشتری دارد مناسب تر است. در واقع در کاشت مو ریشه هایی که دارای مقاومت بیشتری نسبت به ریزش هستند را به نواحی که دچار طاسی و ریزش شده اند می برند. پس از کاشت مو، موها بسیار طبیعی می باشند و این طبیعی بودن به این علت است که در روش های جدید پیاز مو را که هر یک دارای 1 تا 4 رشته مو است، به صورت دست نخورده به محل طاس انتقال می دهند. کاشت مو نسبت به پروتز مو روشی مطمئن تر بوده و در طولانی مدت دچار ریزش نمی شود.

انواع روش های کاشت مو

امروزه روش های مختلفی برای کاشت مو وجود دارند که هر یک ویژگی های مخصوص به خود را دارند. انتخاب روش کاشت مو بستگی به نظر پزشک شما دارد که پس از معاینه و بررسی موها و بانک موی شما نوع روش کاشت را مشخص می کند. در ادامه به انواع روش های کاشت مو پرداخته شده است.

روش FUT

FUT مخفف واژه Follicular Unit Transplant می باشد و از قدیمی ترین روش هایی است که برای کاشت مو استفاده می شود. در این روش نیاز به بیهوش کردن فرد می باشد و در آن از قسمت هایی از پشت سر را جدا می کنند و به قسمت هایی که دچار طاسی شده اند پیوند می زنند. مزیت این روش این است که کیفیت بانک مو حفظ شده و مو ظاهری طبیعی خواهد داشت. این روش نیاز به جراحی و بخیه دارد و یک جای زخم خطی بعد از جراحی بر روی سر باقی می ماند. افرادی که پوست سرشان قابلیت کشیده شدن را ندارد برای انجام کاشت مو با این روش محدودیت خواهند داشت.

روش BHT

BHT کوتاه شده عبارت  Body Hair Transplant می باشد و در آن به جای برداشتن مو از قسمت پشتی سر، از نواحی دیگر بدن مانند موهای کمر، سینه یا ناحیه شرمگاهی برداشت کرده و به قسمت جلوی سر پیوند می زنند. این روش دارای مزایا و معایبی می باشد.

روش FIT

این روش نیز از نواحی بانک مو مانند پشت سر مو توسط پانچ برداشت می شود و پس از برداشت فولیکول های آن به اهایی که نیاز به مو دارد توسط پانچ و یا SLIT پیوند داده می شوند. این روش نیز نیاز به جراحی دارد و پس از کاشت مو نیاز است تا چندین جلسه به پزشک مراجعه شود. این روش نسبت به روش FUT کم تهاجمی تر بوده و بعد از جراحی جای خط زخم باقی نمی ماند.

روش FUG

این روش یک روش مکمل برای کاشت مو به شمار می رود و نیاز به جراحی دارد.

روش SUT

یکی دیگر از انواع روش های کاشت مو روش SUT بوده و بهترین روشی که امروزه برای کاشت مو در افراد مختلف وجود دارد می باشد که به علت این که بدون هیچ گونه بیهوشی و جراحی است طرفداران زیادی دارد. این روش بر خلاف روش های گفته شده در بالا به صورت دستی انجام نمی شود و کاملا اتوماتیک است. موهایی که از پشت سر برداشته می شوند توسط دستگاه مخصوصی برداشته می شوند و به قسمت های جلوی سر پیوند زده می شوند. در این روش در هر مرتبه امکان کاشت 14000 تار مو وجود دارد. روش SUT دوران نقاهت طولانی مدتی ندارد و پس از چند روز می توان به زندگی عادی خود ادامه داد.

مرکز کاشت، پروتز مو و ترمیم مو تیامیس یک مرکز معتبر بوده که برای انجام انواع خدمات در خدمت مشتریان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *