کرج - عظیمیه

بلوار کاج،بین خیابان ندای جنوبی و نیک نژاد، ساختمان بامبینو، طبقه سوم واحد ۹

۰۲۶-۳۴۰۹۰۱۵۳

شماره تماس و مشاور

همه روزه ۸:۰۰ صبح الی ۹:۰۰ شب

ساعات کاری کلینیک و مشاوره

آشنایی با انواع نژاد مو

آشنایی با انواع نژاد مو

جالب است بدانید که موها نیز دارای نژادهای مختلفی هستند که در این مقاله قصد داریم با انواع نژاد مو آشنا شویم. در ادامه همراه ما باشید:

انواع نژاد مو

شاید برایتان جالب باشد بدانید که موی انسان ها در نقاط مختلف دنیا با هم تفاوت است. به طور کلی دانشمندان انواع نژاد مو را به صورت زیر تقسیم بندی کرده اند:

  • آسیایی
  • آفریقایی
  • قفقازی

نژاد موی آسیایی

یکی از انواع نژاد مو, نژاد موی آسیایی است. به طور کلی می توان گفت که موهای مردم مناطق شرق آسیا از نژاد آسیایی است و عمدتا این نژاد تیره رنگ و به شکل صاف هستند.

نژاد موی آفریقایی

موهای تیره رنگ, خشک و فر از ویژگی های نژاد آفریقایی است. چدر قاره آفریقا به دلیل هوای گرم و تابش مستیم نور خورشید, پیاز موها دچار رشد نامنظم شده و به شکل فر در می آیند.

این مدل مو نسبت به سایر موها, در برابر مواد شیمیایی و نرم کننده ها از حساسیت بیشتری برخوردار است. بنابراین برای استفاده از محصولات گفته شده باید با پزشک خود مشورت کنند.

همچنین افراد دارای این نژاد برای کاشت مو نیز باید از پزشک متخصص کمک بگیرند و با وی مشورت کنند.

نژاد موی قفقازی

به طور کلی این نژاد مو مختص سفیدپوستان است. دراین نژاد شکل و ظاهر فولیکول های مو متاثر از ژن ها و مسئله وراثت است.

دلایل به وجود آمدن انواع نژاد مو متفاوت است. عواملی مانند: شرایط محیطی و آب و هوایی یا تغذیه و یا حتی پیوند گروه های مختلف انسانی باهم, می تواند باعث ایجاد نژاد های مختلف مو شود.

برای مثال, انسان ها وقتی از آفریقا که اولین نژادهای انسانی در آنجا شکل گرفت به قاره های دیگر مثل اروپا مهاجرت کردند, به مرور زمان الگوی تغذیه ای آن ها تغییر کرد.

همین تغییر الگوی تغذیه به مرور باعث به وجود آمدن نژاد جدید مو ها شد.

یا یک مثال دیگر, با بارش باران و برف و همچنین به دلیل سرمای هوا در فصول سرد و در پی آن کاهش تابش نور خورشید, به مرور ساختار فولیکول های مو تغییر کردند و با شرایط محیطی متناسب شدند و تکامل پیدا کردند.

در اصل یکی از دلایلی که برای سلامتی مو به اصلاح الگوی تغذیه تاکید می شود همین موضوع است.

دانشمندان بر این باورند که دلیل تفاوت در رنگ مو اسکیموها با جمعیت اروپا ناشی از همین موضوع است. نژاد موی اسکیموها به دلیل مصرف زیاد گوشت قرمز و ماهی بسیار شبیه به نژاد آسیایی است.

دسته بندی انواع موها

در واقع طبقه بندی موها طیف گسترده ای دارد و به دلیل آن که انسان با مهاجرت و ادغام ترکیب نژادهای سیاه پوستان و سفیدپوستان و زردپوستان در قاره های مختلف, به مرور شکل های متنوعی از انواع مو به وجود آمده است.

به عنوان مثال معملا موهای بلوند تمایل به صاف بودن دارند, درحالیکه موهای مجعد نژاد آفریقایی تمایل به فر بودن دارند. با اینحال افرادی هم هستند که به اصطلاح دورگه هستند و فولیکول های آنها دارای خصوصیاتی است که در این دسته ها جای می گیرند.

 

مطالب مفید خواندنی: پروتز مو سر و نکاتی درباره آن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *